25Free Educational Games for Kids

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‎ای شامل بازی‎های آموزشی در دسته‎بندی‎های متفاوت

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار برخی از بازی‎های پازلی مجموعه، مشابه با جریان پازل کامل کردن اشکال در دنیای واقعی است که می‎تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  بازی با کشیدن یا ضربه زدن با انگشت کودک بر روی صفحه انجام می شود. حل برخی از پازل‎ها به علت پیچیده بودن بعضی از اشکال، می‎تواند برای کودکان چالش بر‎انگیز باشد. به علت انگلیسی بودن کلمات، حروف و اعداد، همراهی والدین با کودک لازم است.
  این مجموعه دارای گستره‌ی بالایی از مطالب آموزشی، اغلب در قالب پازل، است که موجب تقویت مهارت شناختی و حرکتی در کودکان خواهد شد. استفاده از تصاویر متنوع در جریان باز‎ی‎ها می‎تواند با توسعه‌ی مهارت ادراک بصری در کودک به بهبود شناخت اشیا، حیوانات و ... کمک کند. عامل به خاطر سپاردن تصاویر در برخی بازی‎ها سبب تقویت حافظه‌ی کودکان خواهد شد. همچنین این برنامه می‎تواند مرجع خوبی جهت آموزش 4 عمل اصلی در ریاضیات، اشکال هندسی ابتدایی، الفبا، اعداد و کلمات ابتدایی انگلیسی باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه‌ی مفید آموزشی شامل چندین بازی مجزا در دسته‌بندی‎های متفاوت می‌شود. بازی‌هایی مانند پازل‎های قرار دادن اشکال درهم در جای درست با موضوعات دایناسور، هیولاهای فانتزی، مار، حیوانات کوچکی چون پرنده و سگ، آموزش اشکال هندسی، الفبا و اعداد انگلیسی و همچنین بازی‎هایی چون به دست آوردن تصویر با جابه‌جا کردن اشکال درهم، یافتن تفاوت‎ها میان دو تصویر، یافتن تصویر حیوان مورد نظر از میان دیگر حیوانات با توجه به تصویر الگو، تطابق تصاویر یکسان و حذف آنها، آموزش 4 عمل اصلی ریاضیات، هدایت شخصیت‎ها در هزارتو برای کسب امتیاز، آموزش نوشتن کلمات ابتدایی با استفاده از حروف درهم، دومینو و طراحی با انگشت بر صفحه بازی. این مجموعه به دلیل تنوع بالایی که در بازی‌های خود دارد، می‌تواند در جهت بهبود مهارت های یادگیری و توانایی تفکر حل مسئله کودکان تاثیر بسزایی داشته باشد. بازی تنها بر روی دستگاه آیپد قابل اجرا است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.3iOS در تاریخ 98/12/14 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  این مجموعه گستره‌ی بالایی از آموزش‎ها را شامل می‎شود که جهت جلب تمرکز بیشتر کودک، از فضایی ساده به همراه شخصیت‎هایی با طراحی کارتونی در آن استفاده شده است. ناشر تمامی بازی‎های مجموعه یکسان بوده که خود موجب ایجاد فضای هماهنگی در آموزش‎ها شده ‎است که می‎تواند یادگیری را برای کودکان ساده‎تر کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این مجموعه تعداد مراحل رایگان محدودی دارد و بیشتر جهت آشنایی با محصولات ناشر تهیه شده ‎است. برای در اختیار داشتن تمامی آموزش‎های مجموعه پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Alexandre Minard
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان