41148

بررس متن: پریا کنکاشور

16+

حل پازل و کمک به فرار شخصیت اصلی داستان از محیطی ترسناک بدون داشتن هیچ خاطره‎ای از گذشته

ناشر: Mahdi Fanaei سال انتشار: 2017

41148

16+

حل پازل و کمک به فرار شخصیت اصلی داستان از محیطی ترسناک بدون داشتن هیچ خاطره‎ای از گذشته

ناشر: Mahdi Fanaei

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
محتوای تصویری بازی علاوه بر اینکه دارای صحنه‌های بسیار خشن و ترسناک است، برای رد شدن از بعضی مراحل بازیکن را وادار به انجام کارهای خشنی می‎کند (به‌طور مثال دست یکی از جنازه‌های موجود درصحنه را قطع کند). این بازی همچنین دارای موزیک وحشت‌آوری در متن است که در کنار صداهای پس‎زمینه‎ای حس رعب و وحشت را در نوجوانان افزایش می‎دهد. ناشناس بودن محیط و گیج بودن شخصیت اصلی در کنار فراموش کردن خاطرات در این کنار ین فضاهای تاریک وحشت بازی را افزایش داده است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
محور اصلی داستان به تعاملات سیاسی و اجتماعی برمی‎گردد و یکی از اصلی‎ترین اقدامات شخصیت ترور کردن افراد مختلف است. ارتباط عاشقانه‎ای بین شخصیت سنا و لی‎لی (معشوقه‎ی سینا) وجود دارد که در فصل‎های بالاتر به تصویر کشیده می‎شود.
سهولت استفاده
نحوه‌ی انجام دشوار نیست و صرفاً باید با استفاده از سرنخ‌های پیشروی شخصیت اصلی راه‎حل‎ها پیدا شود؛ اما چالش اصلی دریافتن سرنخ‎ها قرار دارد که زمان زیادی را از بازیکن می‎گیرد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ازجمله بازی‌های Escape Room یا فرار از اتاق است. داستان در مورد مردی است که حافظه‎ی خود را به دلایل نامشخصی ازدست‌داده و به‌صورت تصادفی به هوش می‎آید. سینا (شخصیت مرد بازی) در جریان بازی درمی‎یابد که باید به دنبال معشوقه‎اش لی‎لی برود تا راز انفجار شرکت پدرش را کشف کند و در این مسیر از فعالیت‎های غیرانسانی پدرش آگاه می‎شود. فضاسازی تاریک بازی مملو از خون و جنازه‎ است و خط داستانی تنها بعد رسیدن به فصل سوم بازی قابل‌درک می‎شود. نوجوانان باراهنمایی شخصیت اصلی داستان به او کمک می‎کنند تا راه خروج را پیدا کند و به‌مرور حافظه‌ی خود را به دست آورد. جزئیات پراکنده‎ی بازی هیچ کمکی به متمرکز شدن بازیکنان نمی‎کند و درعین‌حال در ایجاد کردن اضطراب بیشتر، مؤثر است. بسیاری از چالش‎های بازی در محیط‎های مذهبی و سیاسی شکل می‎گیرد و در تعامل با این چالش‎ها بخش‎هایی از حافظه‎ی شخصیت اصلی بازیابی می‎شود. اگرچه این بازی ازنظر خط داستانی و سبک ساخت در میان بازی‎های ایرانی جایگاه برجسته‎ای دارد، ولی ازنظر موضوع و فضاسازی به شدت حس ترس و وحشت را در بازیکنان تقویت می‎کند. آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 8.2 Android در تاریخ 97/10/05 نوشته‌شده است.

کیفیت

کیفیت گرافیکی تصاویر بازی بسیار بالا است ولی ازنظر فنی مشکلاتی درحرکت و عمل نکردن سرنخ‎ها مشاهده‌شده است. موزیک پس‌زمینه و صداها به واقعیت نزدیک‎اند و حس واقع‎گرایانه بودن بازی را در بازیکن ایجاد می‎کنند.

مصرف گرایی

این بازی دارای ۴ فصل است که برای ورود به هر فصل، بعد از اتمام فصل قبلی باید تبلیغ نسبتاً طولانی را مشاهده شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 41
نسخه تست شده روی اندروید 8.2
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Mahdi Fanaei
سال انتشار 2017