5 Minute Escapes

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آرامش ذهن و بدن توسط صدای گوینده و افکت‎های صوتی

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فایل‎های صوتی در برنامه وجود دارد که پس از انتخاب صدای گوینده پخش می‎شود. تمامی فایل‎ها به زبان انگلیسی هستند و اگر کاربر تسلط کافی بر این زبان نداشته باشد به خوبی نمی‎تواند محتوای آن‎ها را درک کند.
  صدای گوینده کاربران را دعوت می‎کند تا در مکانی آرام قرار بگیرند و چشم‎های خود را ببندند سپس توسط صداهای متفاوت ذهن او را به مکان‎های متفاوتی می‎برد. مدیتیشن در ایجاد آرامش نقش مهمی دارد و کاربران می‎توانند از طریق آن اضطراب خود را کاهش دهند و تمرکز خود را بیشتر کنند. در برخی تحقیقات تأثیر مثبت مدیتیشن روی تقویت حافظه و کاهش احساس افسردگی نیز مشاهده شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‎ی ساده برای ایجاد آرامش در کاربران تهیه شده است. برنامه هیچ آموزشی ندارد و تنها به وسیله‎ی صدای گوینده و افکت‎های صوتی مانند صدای موج دریا یا باد صحنه‎های متفاوتی مانند قرارگیری در جزیره، شب کویر، صحرا و کوهستان را برای کاربران ترسیم می‎کند. کاربران با صدای گوینده مدیتیشن (مراقبه) می‎کنند و حس آرامش به دست می‎آورند. کاهش اضطراب به کاربر کمک می‎کند تا کنترل بهتری روی افکار و واکنش‌هایش داشته باشد. زمان مدیتیشن‎ها از حداقل پنج دقیقه تا کمی بیشتر از ده دقیقه متغیر است و تعدادی از آن‎ها نیز تنها با پرداخت هزینه در دسترس کاربر قرار می‎گیرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 99/08/17 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه فضایی بسیار ساده دارد. با انتخاب هر یک از مکان‎ها تصویر پس‎زمینه تغییر می‎کند. گاهی تصویر شبی از شب‎های کویر را نمایش می‎دهد و گاهی درختان نخل جزیره‎ای گرمسیر. صدای گوینده مملو از حس آرامش است. صدا‎های متفاوتی مانند صدای مرغان دریایی و موج دریا نیز به همراه صدای گوینده شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تعداد زیادی از مدیتیشن‎ها قفل هستند. برای دسترسی به تمامی آن‎ها پرداخت 10.99$ لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Olson Applications Limited
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان