504 لغت ضروری (آموزش زبان انگلیسی)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش طبقه‌بندی‌شده و گام‌به‌گام لغات کتاب ۵۰۴

سال: 2018
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه به‌صورت خودکار کلمات مربوط به هر بخش را نمایش می‌دهد، سپس وارد مرحله‎ی تمرین خواهد شد. استفاده از بخش آموزشی برای یادگیری سازوکار استفاده از برنامه نیاز است. به علت نبود هیچ عامل انگیزشی برای استفاده از برنامه و دو زبانه بودنش، بهتر است در استفاده‎ی کودکان دبستانی و تازه‎کار همراهی والدین برای توضیحات بیشتر و ایجاد انگیزه وجود داشته باشد.
  تمرکز اصلی این برنامه بر روی آموزش زبان انگلیسی قرار دارد. لغات به چندین دسته تقسیم شده‎اند و با آموزش و تمرین هر قسمت کاربر می‎تواند روزانه به ۱۰ الی ۱۵ کلمه‎ی جدید انگلیسی مسلط شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  504 یک برنامه‎ی آموزش لغات زبان انگلیسی است و از کتابی با همین نام برگرفته‌شده است. در این برنامه کلیه لغات کتاب ۵۰۴ به ۴۲ درس تقسیم شده‎اند تا بازیکن نظم بیشتری در جریان یادگیری داشته باشد. با هر بار ورود به برنامه آموزش یک درس آغاز می‌شود. در هر درس بین ۱۰ الی ۱۵ کلمه با سطح دشواری‎های متفاوت قرار داده‎شده است. بازیکن با شروع هر بخش می‌تواند کلمه را مشاهده کند، تلفظ صحیح آن را با سه صدای مختلف بشنود و همچنین ۳ مثال که کلمه در آن استفاده‌شده را ببیند تا در نهایت معنی کلمه مورد نظر را به‌طور کامل دریابد. در همین بین بازیکن با واژه‌های هم‌معنی آشنا می‎شود و جنس کلمه (اعم از فعل، اسم صفت و…) را می‎آموزد. پس از آشنایی با کلمه بازیکن با لمس کلید بعدی وارد بخش تمرین خواهد شد. در این بخش کلمه یا معنی نمایش داده می‌شوند و بازیکن باید از بین کلمات موجود گزینه صحیح را انتخاب کند. در بخش تمرین از کلمات آموزش داده‌شده در بخش‌های قبلی نیز پرسیده می‌شود که با تکرار و تمرین مجدد به‌خوبی به خاطر سپرده شوند. با افزودن کلمات دشوار به بخش علاقه‌مندی‌ها لیست اختصاصی از کلمات دشوار ساخته می‎شود تا برای تمرین بیشتر از آن استفاده شود. برای شنیدن تلفظ کلمات نیاز به اینترنت است و تلفظ کلمات در بخش موسیقی دستگاه ذخیره می‌شود تا امکان شنیدن و تمرین کلمات را ساده‌تر می‌کند. این برنامه کمک می‌کند تا در طی ۴۲ روز به کلیه لغات کاربردی کتاب ۵۰۴ مسلط شد و بتوان سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا بخشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 13 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۵ نوشته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت اتصال به اینترنت تبلیغات نشان داده می‌شود.

  دنیای واقعی

  از آنجایی که این برنامه دقیقاً مشابه با نسخه‎ی کتابی و کارتی 504 واژه است، می‎توان برای بخش تمرین از فضای برنامه خارج شدن و از محصولات قابل لمس استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در صورت نیاز به استفاده از بخش تلفظ، برنامه اجازه‎ی دسترسی به عکس‌ها، رسانه‌ها و پوشه‌های موجود در دستگاه هوشمند بازیکن را می‎خواهد. همچنین برای استفاده از برخی بخش‌ها به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Smart-Ideas
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان