A Blind Legend

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تجربه‎‌‌ی بازی اکشن و داستانی به صورت صوتی

سال: 2015

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای بازیکنانی که دچار مشکل بینایی هستند این بازی معنادار و هم‌ذات‌‎پندارانه است و می‎تواند باعث شود تا بازیکن با قهرمان بازی ارتباط برقرار کند.
  در حین مواجهه با سربازانِ دشمن گاهی ناسزاهایی بین آن‌ها رد و بدل می‌شود.
  چگونه کنترل کردن شخصیت اصلی، استفاده از بخش فهرست و تغییر زبان با روش خاصی از لمس یا کلیک روی صفحه انجام می‌شوند. در ابتدا قوانین خاص یازی کامل آموزش داده می‌شود اما به دلیل نامتعارف بودن تسلط روی آن کمی به زمان نیاز دارد. تجسم محور بودن بازی نیز برای افرادی که تخیل قوی ندارند می‎تواند چالش‎‌‌‌‌‌برانگیز باشد.
  بازی هیچ تصویری ندارد به همین دلیل تجسم و تخیل بازیکن را به شدت درگیر می‌کند. بازیکن بر اساس شنیده‌های خود صحنه‌های بازی را مجسم می‌کند و با دشمنان می‌جنگد. پیروزی در نبردها نیاز به شنیدن دقیق داستان بازی و تجزیه و تحلیل آن دارد که خود می‌تواند درک‎ شنیداری بازیکن را تقویت کند. قهرمان داستان پادشاهی نابیناست که فردی قوی، جسور و قدرتمند است او حاکم شهر است و نگذاشته است که ضعف بینایی‎اش او را ضعیف کند پادشاه از توانمندی‌های دیگر خود مثل شنوایی استفاده کرده و شهر را نجات می‌دهد.
  بازی جنگی و هیجانی است و داستان آن فرار و مبارزه‌‎ی شاه و دخترش با دشمنان است. صدای شمشیرها، صدای ناله‌ی افراد پس از مجروح شدن و صدای گریه‌ی دختر پس از هر بار مرگ پادشاه همچنین هیجان زیادی که در سراسر بازی حاکم است، بازی را تا حدی خشن و ترسناک کرده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی هیجانی داستان نبردهای پادشاه نابینایی را روایت می‌کند. بازی برای استفاده‎ی نابینایان و کم‎بینایان ساخته شده است و بر اساس آن هیچ تصویری در بازی وجود ندارد و تمام اتفاقات بر مبنی صدا انجام می‌شود. داستان اصلی درباره‎ی پادشاه قهرمان، نابینا و شجاعی است که حکومت او از جانب دشمنانش مورد تهدید قرار گرفته است. او به کمک دخترش با دشمنان مبارزه می‌کند تا بتواند از سرزمین خود دفاع کند. دختر پادشاه همراه پدر در حال جنگ با دشمنان است او پدرش را در راه رفتن کمک می‌کند و مدام او را با جملات به راست برو، مستقیم، پشت سرت و .. هدایت می‌کند. بازیکن با توجه به مکان صدا و راهنمایی دختر مسیرها را جهت‌یابی می‌کند، روی دشمنان شمشیر می‌کشد و آن‌ها را نابود می‌کند و البته گاهی نیز کشته می‌شود. استفاده از هدست برای انجام بازی الزامی است چرا که صداها به صورت سه بعدی طراحی شدند و مکان‎یابی افراد و تغییر جهت آن‌ها از روی صدا قابل تشخیص است. این بازی تجربه‎ی بسیار زیبا، پر از جزئیات و دقیقی از یک بازی هیجانی است که نه تنها برای افراد نابینا و کم‎بینا مناسب است بلکه برای سایر افراد نیز فرصت بسیار خوبی است تا بدون دیدن هیچ تصویری فضای بازی را مطابق میل خود در ذهن مجسم کنند این ویژگی باعث تقویت تخیل و افزایش مهارت شنیداری آن‌ها نیز خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید.

  کیفیت

  بازی داستان جذاب و گیرایی دارد و دیالوگ‌های بین افراد به نحوی به جزئیات پرداخته که بازیکن به خوبی می‌تواند فضای بازی را تجسم کند. صداها سه بعدی هستند و با استفاده از هدست به راحتی می‌توان متوجه مکان قرارگیری شخصیت‌ها و تغییر جهت و دوری و نزدیکی آن‌ها شد. با توجه به گروه هدف بازی (نابینایان و کم‌بینایان) و متکی بودن بازی بر صدا، از صداگذاری‎‌های بسیار باکیفیتی برای ارائه‌‎ی آن استفاده شده است. با توجه به این‎که تا امروز نمونه‌های بسیار کمی از این دست بازی‌ها ساخته شده است تجربه‌‎ی انجام بازی می‌‎تواند برای تمامی بازیکنان خاص و متمایز باشد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکان پرداخت درون‌ برنامه جهت حمایت از ساخت محصولات و امکانات مشابه تا سقف ۱۷ دلار وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه موجود در دستگاه هوشمند بازیکن را دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۴
  حداقل نیازمندی اندروید ۴
  واحد پول رایگان
  ناشر DOWINO
  سال انتشار ۲۰۱۵
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی ماجراجویانه