A Blind Legend

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

تجربه‎‌‌ی بازی اکشن و داستانی به صورت صوتی

ناشر: DOWINO سال انتشار: 2015

A Blind Legend

14+

تجربه‎‌‌ی بازی اکشن و داستانی به صورت صوتی

ناشر: DOWINO

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
برای بازیکنانی که دچار مشکل بینایی هستند این بازی معنادار و هم‌ذات‌‎پندارانه است و می‎تواند باعث شود تا بازیکن با قهرمان بازی ارتباط برقرار کند.
محتوای آموزشی
بازی هیچ تصویری ندارد به همین دلیل تجسم و تخیل بازیکن را به شدت درگیر می‌کند. بازیکن بر اساس شنیده‌های خود صحنه‌های بازی را مجسم می‌کند و با دشمنان می‌جنگد. پیروزی در نبردها نیاز به شنیدن دقیق داستان بازی و تجزیه و تحلیل آن دارد که خود می‌تواند درک‎ شنیداری بازیکن را تقویت کند. قهرمان داستان پادشاهی نابیناست که فردی قوی، جسور و قدرتمند است او حاکم شهر است و نگذاشته است که ضعف بینایی‎اش او را ضعیف کند پادشاه از توانمندی‌های دیگر خود مثل شنوایی استفاده کرده و شهر را نجات می‌دهد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
بازی جنگی و هیجانی است و داستان آن فرار و مبارزه‌‎ی شاه و دخترش با دشمنان است. صدای شمشیرها، صدای ناله‌ی افراد پس از مجروح شدن و صدای گریه‌ی دختر پس از هر بار مرگ پادشاه همچنین هیجان زیادی که در سراسر بازی حاکم است، بازی را تا حدی خشن و ترسناک کرده است.
گفتار نامناسب
در حین مواجهه با سربازانِ دشمن گاهی ناسزاهایی بین آن‌ها رد و بدل می‌شود.
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چگونه کنترل کردن شخصیت اصلی، استفاده از بخش فهرست و تغییر زبان با روش خاصی از لمس یا کلیک روی صفحه انجام می‌شوند. در ابتدا قوانین خاص یازی کامل آموزش داده می‌شود اما به دلیل نامتعارف بودن تسلط روی آن کمی به زمان نیاز دارد. تجسم محور بودن بازی نیز برای افرادی که تخیل قوی ندارند می‎تواند چالش‎‌‌‌‌‌برانگیز باشد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی هیجانی داستان نبردهای پادشاه نابینایی را روایت می‌کند. بازی برای استفاده‎ی نابینایان و کم‎بینایان ساخته شده است و بر اساس آن هیچ تصویری در بازی وجود ندارد و تمام اتفاقات بر مبنی صدا انجام می‌شود. داستان اصلی درباره‎ی پادشاه قهرمان، نابینا و شجاعی است که حکومت او از جانب دشمنانش مورد تهدید قرار گرفته است. او به کمک دخترش با دشمنان مبارزه می‌کند تا بتواند از سرزمین خود دفاع کند. دختر پادشاه همراه پدر در حال جنگ با دشمنان است او پدرش را در راه رفتن کمک می‌کند و مدام او را با جملات به راست برو، مستقیم، پشت سرت و .. هدایت می‌کند. بازیکن با توجه به مکان صدا و راهنمایی دختر مسیرها را جهت‌یابی می‌کند، روی دشمنان شمشیر می‌کشد و آن‌ها را نابود می‌کند و البته گاهی نیز کشته می‌شود. استفاده از هدست برای انجام بازی الزامی است چرا که صداها به صورت سه بعدی طراحی شدند و مکان‎یابی افراد و تغییر جهت آن‌ها از روی صدا قابل تشخیص است. این بازی تجربه‎ی بسیار زیبا، پر از جزئیات و دقیقی از یک بازی هیجانی است که نه تنها برای افراد نابینا و کم‎بینا مناسب است بلکه برای سایر افراد نیز فرصت بسیار خوبی است تا بدون دیدن هیچ تصویری فضای بازی را مطابق میل خود در ذهن مجسم کنند این ویژگی باعث تقویت تخیل و افزایش مهارت شنیداری آن‌ها نیز خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی1.2.4 Android در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۴ نوشته شده است."}" data-sheets-userformat="{"2":4289,"3":{"1":0},"9":2,"10":2,"15":"Arial"}">این بازی هیجانی داستان نبردهای پادشاه نابینایی را روایت می‌کند. بازی برای استفاده‎‌‌ی نابینایان و کم‌‎بینایان ساخته شده است و بر اساس آن هیچ تصویری در بازی وجود ندارد و تمام اتفاقات بر مبنی صدا انجام می‌شود. داستان اصلی درباره‌‎ی پادشاه قهرمان، نابینا و شجاعی است که حکومت او از جانب دشمنانش مورد تهدید قرار گرفته است. او به کمک دخترش با دشمنان مبارزه می‌کند تا بتواند از سرزمین خود دفاع کند. دختر پادشاه همراه پدر در حال جنگ با دشمنان است او پدرش را در راه رفتن کمک می‌کند و مدام او را با جملات به راست برو، مستقیم، پشت سرت و .. هدایت می‌کند. بازیکن با توجه به مکان صدا و راهنمایی دختر مسیرها را جهت‌یابی می‌کند، روی دشمنان شمشیر می‌کشد و آن‌ها را نابود می‌کند و البته گاهی نیز کشته می‌شود. استفاده از هدست برای انجام بازی الزامی است چرا که صداها به صورت سه بعدی طراحی شدند و مکان‎یابی افراد و تغییر جهت آن‌ها از روی صدا قابل تشخیص است. این بازی تجربه‎‌‌ی بسیار زیبا، پر از جزئیات و دقیقی از یک بازی هیجانی است که نه تنها برای افراد نابینا و کم‎‌بینا مناسب است بلکه برای سایر افراد نیز فرصت بسیار خوبی است تا بدون دیدن هیچ تصویری فضای بازی را مطابق میل خود در ذهن مجسم کنند.این ویژگی باعث تقویت تخیل و افزایش مهارت شنیداری آن‌ها نیز خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.4 Android در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۴ نوشته شده است.

کیفیت

بازی داستان جذاب و گیرایی دارد و دیالوگ‌های بین افراد به نحوی به جزئیات پرداخته که بازیکن به خوبی می‌تواند فضای بازی را تجسم کند. صداها سه بعدی هستند و با استفاده از هدست به راحتی می‌توان متوجه مکان قرارگیری شخصیت‌ها و تغییر جهت و دوری و نزدیکی آن‌ها شد. با توجه به گروه هدف بازی (نابینایان و کم‌بینایان) و متکی بودن بازی بر صدا، از صداگذاری‎‌های بسیار باکیفیتی برای ارائه‌‎ی آن استفاده شده است. با توجه به این‎که تا امروز نمونه‌های بسیار کمی از این دست بازی‌ها ساخته شده است تجربه‌‎ی انجام بازی می‌‎تواند برای تمامی بازیکنان خاص و متمایز باشد.

مصرف گرایی

امکان پرداخت درون‌ برنامه جهت حمایت از ساخت محصولات و امکانات مشابه تا سقف ۱۷ دلار وجود دارد.

حریم خصوصی

بازی درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه موجود در دستگاه هوشمند بازیکن را دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 294مگابایت
نسخه تست شده روی اندروید 1.2.4
حداقل نیازمندی اندروید 4
حداقل نیازمندی iOS 8.0
واحد پول رایگان
ناشر DOWINO
کلید واژه اکشن, تعاملی, داستانی
سال انتشار 2015
طبقه بندی ماجراجویانه
نیازهای ویژه

این بازی برای برای بازیکنان کم‎‌‌بینا یا نابینا هم مناسب است.