A Sheep's a sheep

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبیه‌سازی از بازی معروف و باستانی ماژونگ

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی در ابتدا توضیح تصویری واضحی از نحوه‌ی اجرای آن می‌دهد. بازیکن با انتخاب مهره‌ها و قرار دادن آن‌ها در صفحه‌ی ذخیره دسته‌های سه تایی از مهره‌های مشابه درست کرده و آن‌ها را حذف می‌کند. به دلیل چینی بودن تمام منو شاید شروع بازی برای بازیکنان مبتدی و نا آشنا کمی پیچیده باشد و کودکان به توضیح والدین در آغاز نیاز پیدا کنند اما سازوکار آن بسیار ساده است.
  بازی دارای چالش فکری و استراتژیک است. بازیکن با توجه به محدودیتی که در جایگاه مهره‌ها دارد باید به نحوی مهره انتخاب کند که بتواند ۲جفت بعدی آن را نیز پیدا کرده و آن دسته مهره را از صفحه خارج کند. ضمن اینکه محدودیت زمانی اعمال شده نیز به بهبود سرعت عمل بازیکن کمک خواهد کرد.
  این بازی اصالتاً چینی است و روی تصاویر مهره‌ها از نماد‌های چینی مثل شکوفه گیلاس استفاده شده است.
  اعمال محدودیت زمانی می‌تواند برای افراد حساس ایجاد استرس کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نوعی بازی استراتژیک و باستانی چینی به نام مهجونگ یا ماژونگ است. در این بازی، مهره‌های رنگی با نمادهای مختلفی مانند شکوفه‌ی گیلاس و گل‌های نیلوفر و… وجود دارد که با ترتیب و فرمول خاصی روی یکدیگر چیده می‌شوند. قاعده‌ی بازی به این شکل است که بازیکن باید مهره‌های هم‌شکل را سه تا سه تا جدا و آن‌ها را از صحنه حذف کند تا در نهایت همه‌ی مهره‌ها حذف شوند. برای انجام این کار می‌توان تا ۷ مهره را خارج از صفحه نگه داشت. با برداشتن هر مهره، مهره‌های زیرین آن مشخص می‌شوند و بازیکن تنها می‌تواند مهره‌هایی را بر‌دارد که حداقل یک طرف آن آزاد باشد. این بازی در عین فکری بودن، نیاز به مهارت استراتژیک برای برداشتن مهره‌ها و کمی چاشنی شانس نیز نیاز دارد چرا که برنده شدن به چگونه قرار گرفتن مهره‌ها زیر هم نیز بستگی دارد. این بازی با اعمال محدودیت زمانی اجرا می‌شود و ضمن چالش فکری، بازیکن را در تنگنای زمانی نیز قرار می‌دهد تا فشار و جذابیت آن بیشتر شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 50 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  مهره‌های بازی مطابق با نمونه‌ی اصلی طراحی شدند و متنوع و رنگی هستند. چینش صفحه در هر مرحله متفاوت بوده و چالش جدیدی را رقم می‌زند. تصویر پس‌زمینه در هر ده مرحله تغییر می‌کند و این تا حدی تنوع به صحنه می‌بخشد. بازی بدون باگ پیش می‌رود و موسیقی شادی در متن شنیده می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در حین بازی در صورت اتصال به اینترنت تبلیغ ویدیویی نمایش داده می‌شود و بعد از اتمام فرصت‌ بازی، بازیکن با مشاهده چند تبلیغ می‌تواند به اجام مرحله ادامه دهد. یا با خرید درون برنامه‌ای نمایش تبلیغات را متوقف کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Lianqi Li
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی پازل
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست، عکس‌العمل سریع
  ارز رایگان