Adhd memory cards therapy game

بررس متن: پرستو رحیمی

7+ 4 تا 7 با همراهی والدین

تقویت قدرت حافظه با کمک کارت‎های تصویری و تمرین کردن نامشان

ناشر: MyFirstApp Ltd سال انتشار: 2011

Adhd memory cards therapy game

7+
4 تا 7 با همراهی والدین

تقویت قدرت حافظه با کمک کارت‎های تصویری و تمرین کردن نامشان

ناشر: MyFirstApp Ltd

سال انتشار: 2011

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
استفاده از تصاویر متنوع موجب توسعه‎ی درک بصری کودک می‌شود. یادگیری نام هر تصویر به بهبود شناخت اشیا و حیوانات کمک می‎کند. به خاطر سپاردن تصاویر سبب تقویت حافظه کودکان می‌شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
سازوکار برنامه برای گروه سنی پیشنهادی پیچیدگی بالایی ندارد. عامل دقت و استفاده از حافظه می‌تواند برای برخی کودکان چالش‌برانگیز باشد که همراهی والدین می‌تواند تأثیر مثبتی در روند یادگیریشان داشته باشد. توضیحاتی در مورد بازی برای والدین در صفحه ابتدایی آن قرار دارد.
آنچه والدین باید بدانند

بازی از نوع پازلی است و در دو بخش تصاویر مشابه و تشخیص و یادگیری نام تصاویر طراحی شده است. در بخش تصاویر مشابه (در حالت تک نفره یا دو نفره) تعدادی تصویر در دسته‌بندی‌های متفاوت مانند مواد غذایی و حیوانات وجود دارند که کودک با ضربه زدن بر روی هر کارت و به خاطر سپردن شکل آن تلاش می‎کند تا تصویر را با شکل مشابه به خود تطبیق دهد. در بازی دونفره بازیکنی که بیشترین تعداد تصاویر جفت شده را به دست آورد، برنده‎ی بازی است. در بخش دیگر بازی تصاویری از اشیا و حیوانات بدون ذکر نام آنها و به‌صورت مجزا نمایش داده می‌شود و والدین می‎توانند با ضبط صدای خود یا فرزندشان بر روی هر تصویر، نام و توضیحاتی کوتاه در مورد هر تصویر قرار دهند. به‌طور مثال میتوانند برای تصویر گربه صدایشان را ضبط کنند و نام، صدای گربه یا توضیحاتی کوتاه در مورد گربه برای آشنایی بیشتر کودک قرار دهند. این بازی در جهت بهبود مهارت‌های یادگیری و تمرکز کودکان اوتیسم، کودکان با اختلال کم‌توجهی و بیش‌ فعال مفید خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 6.01 iOS در تاریخ 98/09/13 نوشته‎شده است.

کیفیت

تنوع بالای دسته‌بندی‌ها و تشویق کودک با صدای دست زدن در متن بازی، حالت یکنواخت بازی از بین رفته است.

مصرف گرایی

دو مرحله از هر بخش بازی رایگان و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 6.99$ لازم است.

حریم خصوصی

در ابتدا والدین کودک باید نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنند. ناشر بازی لینکی در فیس‌بوک و توییتر دارد که در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. برای ضبط صدا، دسترسی به میکروفون دستگاه نیاز است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 6.01
واحد پول رایگان
ناشر MyFirstApp Ltd
سال انتشار 2011
نیازهای ویژه

این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم و اختلالات بیش فعالی طراحی‌شده است.