Agent Alice

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

درگیری با دنیای به‌ظاهر جادویی در حین جست‎وجوی پرونده قتل بازیگر معروف تئاتر

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی از شخصیت‎های زن بازی، پوشش بسیار نامناسبی دارند و همچنین طراحی واقع‎گرایانه‎ی بازی کلیشه‎های جنسیتی موجود در شخصیت‎ها را پررنگ‎تر کرده است. داستان در فضای هالیوودی و بازیگران مشهور شکل‌گرفته است که در آن تمامی شخصیت‎ها به‌نوعی مظنون به قتل هستند. سرنخ‎هایی همچون لباس‌زیر زنانه و بوسه در بازی مشاهده‌شده است.
  این بازی ازنظر سازوکار استفاده و روش انجام بسیار ساده است و پیچیدگی آن مربوط به یافتن کلمات در تصاویر است.
  کودکان و نوجوانان می‎توانند با جست‎وجوی کلماتی که به آن‎ها آشنایی ندارند دانش زبان انگلیسی خود را افزایش دهند. همچنین مشاهده تصویر کلمات به یادآوری و به یادماندن معنای آنها کمک می‎کند.
  داستان بازی حول محور قتل بازیگری آغاز می‎شود که به دنبال آن قتل‎های بیشتری رخ می‎دهد. تصاویر بازی شامل جسد‎ افراد مختلف، خون و سرنخ‎های مشابه است. تصویر شخصیت قاتل با ظاهری نسبتاً ترسناک طراحی‌شده است که به‌صورت ناگهانی در تصاویر ظاهر می‎شود و بازیکن با نشانه گرفتن به او تیراندازی می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  آلیس شخصیت اصلی این بازی کارآگاهی معروف است که پرونده قتل بازیگر زن معروف تئاتر را برعهده‌گرفته است. در حین جستجو آلیس متوجه می‎شود که در این پرونده نکات عجیب و مرموزی وجود دارد و با کشته شدن افراد بیشتر تصمیم می‌برد تا هر چه سریع‎تر قاتل را پیدا کند. داستان جنایی کشته شدن و پیدا کردن قاتل با تصاویر متعددی همچون تصادف، خون‎ریزی، جسد و … همراه است که محتوای بازی را برای کودکان کم سن ناخوشایند می‎کند. داستان بازیگر زن و درگیری‎های پس‎زمینه در کنار کلیشه‎های جنسیتی شخصیت‎ها از ویژگی‌های هیجانی بازی محسوب می‎شود تا جریان آرام و بدون چالش بازی را جذاب کند. شخصیت‎های متعددی در بازی طراحی‌شده‌اند که مکالمات به نسبت طولانی را با شخصیت اصلی انجام می‎دهند. آگاهی به زبان انگلیسی در یافتن سرنخ‎ها کمک بسیاری می‎کند، اما کودکان و نوجوانان با جست‎وجوی کلمات یا یادگیری آن‎ها با توجه به تصویرشان نیز می‎توانند مراحل بازی را به اتمام برسانند. اگرچه مطالعه مکالمات به درک داستان بازی و روند پیشرفت آن کمک می‎کند، اما محتوای اصلی در یافتن سرنخ‎ها در تصاویر صحنه‎های جرم است که با تکرارشان ستاره‎ی بیشتر برای پیشرفت در بازی به دست می‎آید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.2.48 iOS در تاریخ 97/04/30 بعد از کسب 11 ستاره نوشته‌شده است.

  کیفیت

  ظاهر بازی با رنگ‎های تقریباً تیره تصاویر به نسبت واقع‎گرایانه‎ای را به وجود آورده است که ترکیبشان با تصاویر سه بعدی مراحل حس واقع‎گرایانه بازی را تقویت کرده است. موسیقی متن بازی مرموز و در عین حال بسیار آرام در پس‌زمینه پخش می‎شود که از هیجانات و استرس بازی می‎کاهد. شخصیت‎های بازی زنان و مردانی هستند که هر یک به‌نوعی با داستان قتل درگیر شده‌اند و شخصیت قاتل باحالت جادویی در برخی از بخش‎ها به‌صورت ناگهانی ظاهر می‎شود. هر شخصیت دارای ویژگی‎های مخصوصی بوده که در پوشش و نوع طراحی ظاهر او تأثیر دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های پیشنهادی متعدد برای افزایش اسکناس از 1.99 تا 89.99 دلار در بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  انجام بازی مستلزم ارتباط دائمی با اینترنت است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۴۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Wooga gmbh
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان