Agent of Discovery

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مأموریت اکتشافی مبتنی بر موقعیت مکانی واقعی برای جست‎وجو در محیط‎های طبیعی

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان به‌راحتی می‎توانند هیجانات و کنجکاوی‎های کودکانه‎ی خود را با استفاده‎ از این برنامه بروز دهند و با حرکت کردن در محیط‎های موردعلاقه‌ی خود مانند پارک یا حتی ساحل به ماجراجویی بپردازند و داستان‎پردازی کنند.
  در شروع بازی مأمور کمکی دستورالعمل و نحوه استفاده از ابزار را توضیح می‎دهد. باید توجه داشت که بازی پیچیدگی ندارد، اما برای درک کامل جنبه‎های مأموریت زمان نیاز است. با تغییر هر مکان به طبع چالش مأموریت نیز تغییر می‎کند و میزان دشواری یا راحتی معمولاً توسط فردی که نقاط کلیدی را تعریف کرده مشخص می‎شود.
  استفاده از تکنولوژی در محیط خارج از خانه برای یادگیری موضوعات علمی در حین جست‎وجو از جنبه‎های بسیار مثبت این بازی است. کودکان در طول مأموریتشان در مورد کنکاش کردن، فهم فرهنگی و تصمیم‎گیری می‎آموزند. والدین و مدرسین به‌راحتی می‎توانند از این ابزار برای جذاب‎تر کردن سفرهای علمی استفاده کنند تا در کنار یادگیری مفاهیم کار گروهی را به کودکان آموزش دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای کنکاش در محیط بیرون و ارتباط فنّاوری و طبیعت ساخته‌شده و در آن کودکان به عمیق‎ شدن و یادگیری در مورد مسائل مختلف همچون انواع گیاهان تشویق می‎شوند. نسخه‎ی بررسی‌شده‎ی بازی، به‌صورت پیش‎فرض در محیط‎های مختلف مانند تگزاس، کالیفرنیا، مکزیک و … پیاده‎سازی شده است و افراد مأموریت‎ها را با توجه به موقعیت مکانی خودشان انتخاب می‎کنند. آگاهی از وجود موقعیت مأموریت پیش از نصب بازی اهمیت دارد، زیرا مکان‎های تحت پوشش این برنامه در حال حاضر محدودند (البته امکان ساخت مأموریت به‌صورت شخصی نیز وجود دارد). کودکان در این بازی جهت انجام مأموریتشان به پارک، باغ‎وحش و محیط طبیعی می‎روند و مکان انتخابی را جست‎وجو می‎کنند. در طول این بازی کودکان فرصت تجربه در محیط‎های جدید را دارند و می‎توانند در حین بازی در مورد موضوعات مرتبط با محیط یا مأموریتشان بیاموزند، مثلاً اگر مأموریت در باغ‎وحش قرار داشته باشد، در مورد گونه‎های حیوانی یا تفاوت یک‌گونه با گونه‏‌ی مشابه بیاموزند. در طول بازی، بازیکن به سؤالات مختلفی پاسخ می‎دهد و چالش‎های پیشرو را حل می‎کند. با انجام این فعالیت‎ها امتیاز و درنهایت جایزه پنهان‌شده نصیب بازیکن می‎شود. پیش از انجام بازی والدین می‎توانند در مورد نکات ایمنی مربوط به محیط بیرونی با فرزندانشان صحبت کنند. برای آگاهی در مورد اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 3.0.3 iOS در تاریخ 96/06/28 نوشته‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای کار با برنامه اتصال به اینترنت و دادن دسترسی به موقعیت مکانی و دوربین دستگاه اجباری است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۰.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Agent Discovery Inc
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان