Alien Worm – Horror Adventure

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل در یک محیط تخیلی و بسیار خشن

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه‎‌ی عمل بازی به خودی خود ساده است بازیکن باید روی اجزای محیط ضربه بزند تا با آن‌‎ها تعامل کند. اما حل کردن پازل‎‌ها ساده نیست و بسته به مهارت بازیکن در حل مسئله می‎‌تواند بسیار زمان‎‌بر باشد. در بازی هیچ توضیحی وجود ندارد تا بازیکن را با روش حل معماها یا حتی این‎‌که باید با محیط تعامل کرد وجود ندارد. نبود راهنمایی و سخت بودن معماها از همان ابتدای بازی، می‌‎تواند چالش جدی برای بازیکنان به خصوص بازیکنان تازه‌‎کار باشد.
  هدایت کردن کرم به دقت به محیط اطراف، ایجاد ارتباط منطقی بین اجزای محیط، مهارت تفکر حل مسئله و مهارت تفکر تحلیلی نیاز زیادی دارد. به خصوص که هیچ توضیحی در جریان بازی وجود ندارد و بازیکن خود باید راه مناسبی برای حل کردن هر یک از پازل‎‌ها پیدا کند. به طور مثال گربه‌‎ای در مسیر کرم قرار می‌‎گیرد کرم برای فرار از گربه باید روی تار عنکبوت مایع چسبناکی بریزد تا حشرات را جذب کند با جمع شدن حشرات عنکبوت پیدا می‎‌شود تمام این ماجرا حواس گربه را پرت می‌‎کند و کرم در نهایت موفق به فرار می‎‌شود.
  در ابتدا کرم کوچک است و به نظر بی‌‎آزار می‌‎رسد اما در همان دقایق اول بازی باعث متلاشی شدن قورباغه می‎‌شود. او تمام موجودات را با بی‌‎رحمی از بین می‎‌برد تا خودش ارتقا پیدا کند و قوی‎‌تر بشود. کرم در مسیر خود وارد خانه‎‌ای می‎‌شود که سه انسان و یک پرنده در آن وجود دارند مادر خانواده بیدار و مشغول مرتب کردن آشپزخانه است کرم با چاقویی او را می‎‌کشد و اعضای بدنش را هم جدا می‎‌کند. دو عضو دیگر خانوده در خواب هستند اما کرم آن‎‌ها و پرنده را هم می‌‎کشد و بزرگ و بزرگ‎‌تر می‎‌شود. در نهایت خودش با برق گرفتگی از بین می‌‎رود اما در صحنه‌‎ی پایانی کرم جدیدی نشان داده می‎‌شود که از شهاب‌سنگ بیرون می‌‎آید. خون و متلاشی شدن‎‌های زیادی در بازی نشان داده می‌‎شود و حس ترس انسان‎‌ها از دیدن کرم بسیار محسوس است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی خشن است و جریان آن با حل کردن پازل‎‌های متنوع و تعامل با محیط پیش می‎‌رود. ابتدا یک شهاب‌سنگ در نقطه‎‌ای از سیاره‎‌ی زمین فرود می‌‎آید درون آن کرم قرمز رنگی وجود دارد که بازیکن باید آن را هدایت کند. حل پازل‎‌ها راه هدایت کردن کرم است اما هیچ توضیحی برای آن وجود ندارد بازیکن باید با تمام اجزای محیط تعامل کند تا بتواند با ایجاد ارتباط منطقی بین اشیا راه درستی برای پیش بردن بازی پیدا کند. به طور مثال باید روی درخت ضربه زد تا شاخه‎‌ی آن جدا شود، روی قورباغه‌‎ای ضربه زد تا کرم را بخورد یا با تکه‎‌های چوب، چوب ماهی‎‌گیری ساخت. با این‌‎که بازی کوتاه است اما حل کردن پازل‎‌های آن به مهارت زیادی در حل مسئله و تفکر تحلیلی نیاز دارند و می‌‎تواند بسیار زمان‎‌بر باشد. محتوای بازی خشونت زیادی دارد کرم موجود بدجنسی است که هر چه را می‌‎بیند با روش‎‌های خشنی از بین می‌‎برد. او با از بین بردن انسان‎‌ها و حیوانات اطراف خود ارتقا پیدا کرده و تغییر شکل می‌دهد مثل توانایی پرواز کردن که با کشتن پرنده به دست می‌‎آورد. از بین رفتن‌‎های بازی با متلاشی شدن، قطع عضو و خون‎‌ریزی همراه است و می‎‌تواند حس ترس را به بازیکنان منتقل کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی iOS 1.0 در تاریخ 1400/04/15 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  جریان بازی در یک شب اتفاق می‌‎افتد. همه جا در سکوت است و صداگذاری خاصی شنیده نمی‎‌شود اما با آمدن کرم صداهای متفاوتی، مثل پیچیدن صدای باد، به گوش می‎‌رسد که بازیکن را برای یک وقوع یک اتفاق آماده می‎‌کنند. رنگ‎‌های بازی هم تیره هستند تا هم مناسب شب باشند و هم اتفاق ناگواری که در راه است. محیط بازی کوچک است و اجزای آن با این‌‎که جزئیات زیادی ندارند اما طراحی‎ یکپارچه‌ای دارند. معماها به هم وابسته هستند و اگر یکی از آن‎‌ها حل نشود پیشروی در بازی غیر ممکن می‌‎شود این موضوع و نبودن توضیح برای فهمیدن سازوکار بازی می‌‎تواند بعضی بازیکنان را از ادامه دادن بازی منصرف کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر shannan lipp
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان