Amateur Surgeon 4

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جراحی انسان‎ها و اشیا با استفاده از ابزارهای خشونت‎آمیز و عجیب

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای بازی شخصیت جراح تقریباً برهنه نشان داده می‎شود. با ورود به مراحل به‌مرور شخصیت‎های مرد و زن با لباس‎های بدن‎نما و حتی در برخی موارد نیمه برهنه ظاهر می‎شوند و در طول جراحی بخشی از لباس‎ها نیز پاره می‎گردد. در داخل بدن برخی از بیماران وسایلی مانند بطری نوشیدنی الکلی وجود دارد.
  آموزش بازی از شفافیت نسبی برخوردار است، برخی از ابزارها کاربرد مشخصی دارند ولی برخی نیازمند آزمون‌وخطا بوده و کاربردشان شفاف نیست. در مواردی، زمان استفاده از ابزار مشخص نیست و با تمرین قابل شناسایی است. پیچیدگی غیرمنطقی مانند امتحان کردن و بریدن تک‌تک بخش‎های بدن فرد بیمار تنها برای وقت‎کشی و تکرار مراحل، قرار داده‌شده‌اند.
  جراحی در این بازی با ابزار حرفه‎ای انجام نمی‎شود، بلکه با وسایلی همچون اره‌برقی، چنگک، باتری ماشین، کبریت، چاقوی پیتزا بری صورت می‎گیرد و هر یک از این ابزار برای کار مخصوصی طراحی‌شده‌اند. بازیکن در نقش جراح موظف است بدن بیماران را ببرد و با ورود به جوارح درونی، بدن بیماران را تشریح کند و بعد از خروج با آتش بدن بیمار را بسوزاند. در صورتی که ضربان قلب بیمار افت کند صفحه بازی نبض می‎زند، رنگ قرمز و سفید نمایان می‎شود و درنهایت با عدم کنترل وضعیت بحرانی پیش‌آمده، بیمار می‎میرد. در صورتی که از ابزارها به‌صورت اشتباه استفاده شود، صدای جیغ بیمار به گوش می‎رسد و ضربان قلب او ناگهانی کاهش می‎یابد. داخل بدن بیماران وسایلی مانند سنگ، فلز، پیچ، بطری آب‎جو، الماس و وسایل غیرمعمولی از این قبیل پیدا می‎شود. طنز قرارگرفته در متن بازی و غیرحرفه‎ای نمایش دادن فرایند جراحی تنها روشی برای تبدیل بازی به‌نوعی شوخی ترسناک همراه با خون و خون‎ریزی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  جراح غیرحرفه‎ای 4، مجموعه چهارم از بازی‎های جراح غیر حرفه‎ای است و در این شماره همانند شماره‎های پیشین انواع جراحی‎ بر روی بیماران به تنهایی یا با کمک دستیاران صورت می‎گیرد. خشونت بالای این بازی گروه سنی مجاز برای این بازی را بسیار محدود کرده است و در کنار نبود هیچ نوع آموزش پزشکی در این بازی، تمام مفاهیم مرتبط با جراحی نیز اشتباه‎اند. محور اصلی این بازی، انجام جراحی بر روی بدن بیماران چه از نوع انسانی و چه از نوع غیرانسانی است که در سوانح بسیار شدید و ناخوشایندی قرارگرفته‌اند. بعد از نمایش داستان اولیه، جراح با کمک دستیارانش بیماران را جراحی می‎کند و از مرگ نجات می‎دهد. جراحی‎ها با باز کردن بدن بیماران صورت می‎گیرد تا با جست‎وجو در جوارح درونی بیمار علت مشکل اصلی پیدا شود. در همین بین با ورود به بدن بیمار، مشکلات جدیدی سر راه جراح قرار می‎گیرد. جراحی در این بازی با ابزار غیرحرفه‌ای مانند چاقوی برش پیتزا صورت می‎گیرد و بازیکن می‎بایست پیش از اتمام زمان و کاهش ضربان قلب، بیمار را نجات دهد. تمام محتوای بازی نوعی شوخی به‌حساب می‎آید که با تصاویر جنسی زنان و برهنگی شخصیت‎ها همراه است و درنهایت ممکن است باعث مرگ بیماران شود. در تصویر داستانی و در حین جراحی خون‏ریزی، زخم، مرگ و بریدگی دیده می‎شود و حتی در موارد خاص اتصال برق به بدن بیمار نیز وجود دارد. هیچ نوع آموزشی در این بازی برای بازیکن وجود ندارد و بیماران غالباً در طی داستان‎های به هم مرتبط تحت جراحی قرار می‎گیرند. نیروهای کمکی جراح به‌مرور افزایش می‎یابند و هر یک از آنها دارای قابلیت ویژه‎ای‌اند که سرعت بازی را بالا می‎برند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شوند، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 5.3.0 iOS در تاریخ 96/09/16 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  در زمان کاهش ضربان قلب، تنش بسیاری به بازیکن وارد می‎شود و تصویر کم‎رنگ و پررنگ می‎شود. از منظر گرافیکی، بازی پر از جزئیات ظریف است و با کیفیت نسبتاً بالایی طراحی‌شده است که باورپذیر شدن محتوای بازی را بیشتر می‎کند. تصاویر اگرچه به‌صورت کارتونی نمایش داده‌شده‌اند، اما همانند شکل واقعی اشیا طراحی‌شده‌اند و تغییرات محیطی و صدایی بازی به‌خوبی حس تنش و اضطراب را به بازیکنان منتقل می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش جواهرات می‎توان انواع بسته‎های 3.99 تا 49.99 دلاری خریدای کرد. در جای‌جای بازی تبلیغات مرتبط با بازی قرارگرفته است و برای چرخاندن چرخ شانس روزانه، نیاز به تماشای ویدیوی تبلیغاتی وجود دارد. علاوه بر این در گوشه سمت چپ تصویر امکان کسب جواهر درازای تماشای تبلیغ وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Turner Broadcasting
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان