Angry Birds 2

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رویکردی جدید در نجات تخم‎ پرندگان خشمگین از دست خوک‎ها

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حس خوشایند تخریب و نابودی موانع جهت نجات پرندگان برای کودکان معنادار است و می‎توانند به‌راحتی ارتباط برقرار کنند.
  پرتاب پرندگان با کشیدن آنها به سمت عقب و رها کردن انگشت صورت می‎گیرد. نقطه‎چین‎ها به پیدا کردن جهت پرتاب کمک می‎کند. قابلیت هر پرنده با سایرین متفاوت است و درنتیجه باید از هر پرنده با توجه به قابلیت آن در جای مناسب استفاده کرد.
  این بازی برای آموزش ساخته نشده، اما بازیکنان با آگاهی از قوانین فیزیک و شتاب باید با حداقل حرکت، مقر خوک‎ها را نابود کنند. همچنین سطوح داخل بازی از انواع مختلف یخی (شیشه‎ای)، سنگی و چوبی ساخته‌شده‌اند که هرکدام بر اساس مقاومت مخصوص خود با دیگری متفاوت‎اند.
  خوک‎ها با برخورد پرندگان یا اجسام سنگین کبود شده و درنهایت در دود ناپدید می‎شوند. چهره پرندگان خشن است و به دنبال مرگ و نابودی خوک‎ها هستند تا انتقام خود را بگیرند. هیچ خونریزی در بازی وجود ندارد و تمام شخصیت‎ها کارتونی‎اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های پرندگان خشمگین است و همان موضوع همیشگی دشمنی پرندگان با خوک‎ها به علت دزدی تخم‎ها را ادامه می‎دهد. محور اصلی داستان بدون تغییر ادامه پیداکرده است، ولی جزئیاتی به این مجموعه اضافه‌شده است. برای مثال خوک‎های بزرگ‎تر در نقش آشپز، پادشاه و رئیس به بازی اضافه شده‌اند که بعد از هر بار رسیدن به تخم صاحب آن می‎شوند. با قابلیت‎های کارتی، شکل جدیدی به بازی افزوده‌شده است تا در مراحل بسیار سخت به کمک بازیکن آیند. ازجمله این قابلیت‎ها بارش اردک پلاستیکی یا یخ زدن همه بخش‎ها است. این نسخه از بازی از 60 مرحله اصلی و چند «آرنا» ساخته‌شده است و آرناهای داخل بازی برای به چالش کشیدن بیشتر بازیکن با مراحل بسیار پیچیده‎تر طراحی‌شده‌اند. بازی با استفاده از قوانین فیزیکی شتاب و پرتاب برای برخورد با سطوح مختلف بردوباخت بازیکن را رقم می‎زند. راه ارتباط به Facebook در جای‌جای بازی نمایان می‎شود. فشار بیش‌ازحد بازی بر روی شبکه اجتماعی و تبلیغات سایر مجموعه‎ها آزار دهنده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.17.3 iOS بعد از گذر از مرحله 16 در تاریخ 96/11/14 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک این بازی دو بعدی و با کیفیت بسیار عالی است و موسیقی متن بازی همانند سری‎های پیشین با حالت طنز اجرا می‌شود و با فضای کارتونی بازی هم‎خوانی دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  لینک ارتباط با Facebook در بخش‎های مختلف قرار دارد و حتی برای واردکردن نام بازیکن نیز ارتباط با Facebook اجباری است. همچنین برای افزایش جواهرات می‎توان بسته‏‎های 5.99 دلاری تا 99.99 دلاری انتخاب کرد. تبلیغ سایر بازییهای این مجموعه در وسط بازی نمایان می‎شود. لینک ارتباط با ناشر در منو اصلی قرارگرفته است. در بخش نقشه نیز راهی برای دانلود سایر بازی‎های این مجموعه و حتی فروشگاه محصولات نیز وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱۷.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Oyj
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان