Angry Birds Blast

thumbnail
۹ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان جدیدی از پرندگان خشمگین و روش انتقامشان از خوک‎ها

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش ابتدای بازی و شفافیت اهداف با توجه به شکل‎های بالای صفحه مانع از بروز هرگونه پیچیدگی می‎شود. بازکنان در مراحل ابتدایی بدون توجه به عواقب حرکتشان ممکن است برنده شوند، اما با افزایش اهداف بازی و پیچیده شدن مراحل کم‎کم حل پازل‎ها دشوار می‎شود.
  این بازی به‌منظور آموزش طراحی نشده است، اما همچنان برای حل پازل‎ها و یافتن راه‎حل مناسب برای رسیدن به اهداف بازیکنان از تفکر خلاقانه و قدرت حل مسئله خود بهره می‎برند.
  در صورت ترکیب بادکنک‎ها با تعداد بالا قابلیت ویژه‎ی انفجار یا موشکی در صفحه‌نمایش داده می‎شود. البته با توجه به اینکه تمام تصاویر بازی به‌صورت کارتونی طراحی‌شده است میزان خشونت ناشی از انفجار‎ها کاهش می‎یابد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برخلاف شماره‎های قبلی این مجموعه در این بازی پرندگان خشمگین در اسارت به سر می‎برند و برای نابودی خوک‎ها ساختار جدیدی را در پیش گرفته‎اند. این بازی بر روی قدرت نشانه‎گیری یا تمرکز تأکیدی ندارد و بیشتر بر روی تفکر تحلیلی و یافتن الگوی مناسب حرکات برای رسیدن به اهداف تمرکز کرده است. برخی از اهداف شامل نابودی خوک‎ها می‎شود و برخی نیز تنها به آزادی پرندگان اختصاص دارد. فضای بازی کماکان شاد، مفرح و پر از رنگ‎های مختلف است و شخصیت‎های بازی مشابه شماره‎های پیشین طراحی‌شده‌اند، اگرچه شخصیت‎های نقش به خصوصی را در این مجموعه اجرا نمی‎کنند. جریان بازی به خودی خود هیجان و تنشی ندارد و خشونت ناشی از انفجارها کاملاً کارتونی طراحی‌شده‌اند، اما موسیقی متن پرهیاهو و حرکات سریع بازی به‌ویژه در انتهای هر مرحله باعث انتقال نوعی هیجان کاذب به کودکان و نوجوانان می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.6.4 iOS در تاریخ 97/05/10 بعد از عبور از 15 مرحله اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های این بازی مانند بازی‎های دیگر پرندگان خشمگین طراحی‌شده است و تمامی آن‎ها همچنان از ویژگی‎های شخصیتی سریع بودن یا عصبانی بودن خود پیروی می‎کنند. این بازی از گرافیک بسیار خوب و کاملاً کارتونی برخوردار است و ویژگی‎های کودکانه و طنزگونه در زمینه بازی قابل‌مشاهده است. سایه روشن‎های تصاویر و رنگ‎های شاد مجموعه حس شادابی را به مخاطب انتقال می‎دهد. موسیقی بازی در منو بازی آرام و بدون هیجان است در حالی که در بخش حل پازل‎های موسیقی پرتنش و سریعی شنیده می‎شود که باعث ایجاد شدن هیجانات مضاعف می‎گردد. برخلاف نمونه‎های قبلی هیجان ناشی از حرکت سریع بخش‎ها و انفجارهای پیاپی مانع از ایجاد جَوی آرام در بازی می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش انواع سکه داخل بازی بسته‎های خرید درون برنامه در بازی وجود دارد که از قیمت 2.99 دلار تا 29.99 دلار ارائه می‎شود. تبلیغات ویدیویی برای افزایش قلب در زمان نیاز ارائه می‎شود. لینک بازی‎های مشابه ناشر و تبلیغات آنها در صفحات ورودی بازی قابل‌مشاهده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط با Facebook برای افزایش سکه درون برنامه در بخش ورودی بازی وجود دارد. همچنین بازیکنان می‎توانند با ارتباط با این شبکه اجتماعی از دوستان خود درخواست قلب کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Oyi
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان