Angry Birds Evolution

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نوع جدیدی از جنگ خوک‎ها و پرندگان با استفاده از استراتژی‎های جنگی

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نحوه بازی ساده بوده و با آگاهی از دستورالعمل‎ها و قدرت هر پرنده در کنار نیروی خوک‎ها برد بسیار آسان خواهد بود. قانون اصلی بازی نابودی خوک‎ها با ضربه‎ی پرندگان است.
  بازی همانند سری‎های پیشین خود نیاز به مهارت‏‎هایی همچون نشانه‎گیری دارد. با آگاهی از قابلیت هر پرنده و نشانه‎گیری درست به دیوار یا مانع مناسب می‎تواند از نشانه‎‎گیری به خود خوک بهتر عمل کند. اما علاوه بر مهارت نشانه‎گیری بازیکنان باید با آگاهی از قابلیت‎ هر گروه از پرندگان بتوانند بهترین چیدمان دفاعی و حمله را در گروه خود داشته باشند. تفکر استراتژیک و داشتن برنامه دقیق متناسب با شخصیت‎ها و توانایی‎هایش محور اصلی این بازی است.
  در این بازی پرندگان بر اساس رنگشان گروه‎بندی می‎شوند. هر گروه نماد سبکی مشخص‏‎اند و قابلیت خاصی دارند؛ برای مثال پرندگان قرمز قدرت بالایی دارند، پرندگان سیاه منفجر می‎شوند و مواردی از این قبیل (همانند قابلیت هر رنگ در نسخه‎های پیشین). خوک‎ها بر اساس نوعشان از خودشان دفاع می‎کنند؛ برای مثال خوک مادر خوک‎های جدیدی را صدا می‎کند، خوک گاوچران با فریاد نیروی پرندگان را کم می‎کند، خوک دارای سطل دیوار می‎سازد و ... . ظاهر پرندگان و خوک‎ها همه خشونت‎آمیز است و تداعی خلاف‌کاران را می‎کند که چشمان کبود یا سیاه، بازوان بزرگ و ظاهری غیرطبیعی دارند. خونریزی در بازی وجود ندارد، اما نحوه نمایش برخی پرندگان ممکن است برای کودکان کم سن ترسناک باشد. همچنین بعد از عبور از سطح 9 پرنده هالووین باز می‌شود که چهره بسیار ترسناکی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نیز همانند سایر بازی‎های پرندگان خشمگین بر روی داستان دزدی خوک‎ها و درگیریشان با پرندگان بناشده است. در کنار موضوع مشابه، نحوه‎ی انجام بازی کاملاً متفاوت است. بازیکنان گروه مبارزه را خودشان با توجه به استراتژی مورد نظرشان انتخاب می‎کنند و نیرو‎های خود را به‌مرور بالا می‎برند. بازی از دهکده پرندگان آغاز می‎شود که در آن قابلیت‎هایی همچون به‌روز رسانی گروه مبارزه، شرکت در قبایل دیگر، ارتباط با شبکه اجتماعی و خرید درون برنامه وجود دارد و مراحل در نقشه اصلی قرار دارند. بالای دهکده کوه عقاب معروف بازی پرندگان خشمگین قرار دارد و در هر 24 ساعت یک بار امکان ورود برای بازیکن جهت امتحان شانس خود برای کسب امتیاز وجود دارد. با برد هر مرحله از بازی، جایگاه مرحله بعدی بر روی نقشه باز می‎شود. برخلاف بازی‎های پیشین پرندگان خشمگین در این بازی میزان خشونت بالا رفته است و شکل کارتونی دوست‌داشتنی پرندگان به‌صورت اغراق‎آمیزی تغییر پیداکرده است و به شکل خشونت‎آمیزی تبدیل شده‎اند. برخلاف نسخه‎های پیشین در این بازی تمرکز بر روی تفکر استراتژیک بوده و آموزشی در مورد مفاهیم علم فیزیک داده نمی‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.12.0 iOS در تاریخ 96/08/04 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  سبک بازی در این مجموعه با موارد پیشین از بازی‎های پرندگان خشمگین تفاوت پیداکرده است. میزان خشونتی واردشده به این بازی هم در ظاهر شخصیت‎ها و هم در نحوه بازی به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته است و به‌طور کل حس کارتونی و کودکانه‎ی بازی رنگ باخته است. همچنین داستانی برای هر بخش از زمین طراحی‌شده است که داستان ساده‎ی دزدی تخم‎ها را جنجالی‎تر و چالشی کرده است. محیط بازی و تصاویر از رنگ‎های تیره ساخته شده‎اند و فضایی مرموز و در عین‎حال تاریک را ایجاد کرده‎اند. موسیقی متن بازی با هیجان بالا و هماهنگ با تغییرات بازی در طول رقابت و حتی خارج از محیط رقابتی به گوش می‎رسد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی دارای سکه و جواهر بوده که در طول بازی به دست می‎آیند، اما به همان میزان نیز مصرف می‎شوند. باوجود تنوع در راه‎های کسب سکه و جواهر همچنان حس نیاز به خرید با پول واقعی وجود دارد. در کنار تبلیغات تصویری برای باز کردن تخم‎ها یا جنگ نیز گاهی مکان تماشای ویدیوی تبلیغاتی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با وصل شدن به Facebook جواهر کسب می‎شود و می‎توان از این طریق از دوستان نیز کمک گرفت. اتصال به اینترنت برای انجام بازی اجباری است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان