Angry Birds Space

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پازل‎های پر چالش بر اساس قوانین فیزیک و جاذبه و جنگ بین پرندگان در میان ستاره‎ها

سال: 2012
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیایی بدون حدومرز برای خرابی و شکاندن موانع با استفاده از موجوداتی نرم و دایره‎ای (شبیه به توپ) نه‌تنها برای کودکان کم سن بلکه نوجوانان نیز بسیار خوشایند است.
  یادگیری نحوه بازی بسیار ساده و شفاف است و با انتخاب هر قابلیت ویژه نیز آموزش کوتاهی نمایش داده می‎شود، اما مهارت پیدا کردن در عبور از هر مرحله و کسب هر سه ستاره در اولین تلاش نیاز به تمرین دارد. گاهی حرکت پرندگان از مقصد تا رسیدن به خوک‎ها از جانب آتش‎فشان‎ها، بخار‎ها، جاذبه سیاره‎های درهم‌رفته و ... تحت تأثیر قرار می‎گیرد.
  کودکان در مورد جاذبه، معادلات حرکتی و مسیر‎یابی می‎آموزند. همچنین کودکان تأثیر جاذبه‎ی اجسام بزرگ، کوچک و تفاوت آن را مشاهده می‎کنند. کودکان در مورد میزان شکنندگی سطوح مختلف همچون سنگ، چوب و شیشه آگاهی به دست می‎آورند. در بخش جوایز تخم‎مرغ طلایی شکل تجهیزات فضایی وجود دارد که در طول بازی رنگی می‎شوند و با زدن رویشان لینک اطلاعاتی سایت NASA باز می‎شود. در بخش سیارات منظومه خورشیدی کودکان در مورد ظاهر و جایگاه سیاره‎های این منظومه می‌آموزند. دنیای بازی کاملاً فانتزی است، اما قوانین پایه‎ای آن دقیقه همانند دنیای واقعی است.
  زمانی که پرندگان به مانعی برخورد کنند به‌صورت دایره‎ای از پَر در فضا محو می‎شوند. خوک‎ها نیز با برخورد ضربه‎ی محکم، نابود می‎‎شوند و اگر ضربه به‌اندازه کافی محکم نباشد علائم کبودی بر روی چشم خود نشان می‌‎دهند. برخی خوک‎ها در فضا داخل حباب به‌صورت شناور قرارگرفته‌اند که با ضربه خوردن و ترکیدن حباب در فضا یخ می‎زنند و منفجر می‎شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های پرندگان خشمگین و با تفاوت‎های زیرساختی از منظر فضای بازی است. مکان این بازی در کهکشان طراحی‌شده که به همین دلیل قوانین و چالش‎های جدیدی ازجمله جاذبه در سیاره‎ها اضافه‌شده است که در نحوه‎ی حرکت پرندگان بعد از پرتاب و رهایی خوک‎ها تأثیر به سزایی دارد. در ابتدای هر مجموعه از مراحل، داستانی کوتاه از علت دشمنی پرندگان با خوک‎ها نشان داده می‎شود. با ورود به بازی نمایی از جایگاه خوک‎ها و پرندگان نشان داده می‎شود. بازیکن با قرار دادن دست خود بر روی پرنده و کشیدن آن به همراه نشانه‎گیری دقیق، پرنده را رها کرده و با برخورد به خوک‎ها و نابودی تمامی آنها مرحله با پیروزی به اتمام می‎رسد. همانند سایر بازی‎های این مجموعه، کشته شدن خوک‎ها با نگاهی کارتونی نشان داده‌شده است، به همین سبب از میزان خشونت نمایش داده‌شده کاسته شده است. بازیکنان می‎توانند امتیازشان را در شبکه اجتماعی مرکزی بازی قرار دهند و از رتبه خود نسبت به دیگران آگاه شوند. قابلیت‎های ویژه‎ای مانند تخم‎مرغ بمبی، حالت منفجر کننده خوک‎ها در جایگاهشان ، عقاب نابودکننده و … در طول بازی با خرید ارائه می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه 1.0.0 iOS در تاریخ 96/06/17 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  نمایش ظاهری بازی نسبت به شماره‎ی قبلی پیشرفت بسیاری کرده است و هاله‎ای از جاذبه دور سیارات به وجود آمده است که در کنار تصویرسازی پشت‌صحنه از کهکشان، نمای بسیار زیبا و جذابی را ساخته است. موسیقی متن حالت اسرارآمیز به خود گرفته است که علت آن مشخص نیست.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  باز شدن برخی مراحل نیاز به اتمام مراحل سیاره قبلشان دارد و اگر بازیکن تمایل به انجام تمامی مراحل سیاره قبل را نداشته باشد می‎تواند با پرداخت هزینه و خرید درون برنامه سیاره را باز کند. همچنین قدرت‎های ویژه مانند عقاب یا پرنده‎ی بمبی به میزان محدود در شروع بازی داده می‎شود و برای افزایش آنها نیاز به پرداخت هزینه و خرید درون برنامه است. در این بازی تبلیغ سایر بازی‎های پرندگان خشمگین و لینک دانلودشان نیز دیده می‎شود.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند پس از انجام این بازی کودکانشان را به موزه فناوری یا مرکز ستاره‎شناسی ببرند تا با بخش فضا و کهکشان‎ها آشنایی بیش‎تری پیدا کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه با شبکه‎های اجتماعی Twitter, Facebook و YouTube در ارتباط است و برای برقراری ارتباط با دوستان و پخش ویدیو از این شبکه‎ها استفاده می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان