Angry Birds

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پرتاب پرندگان عصبانی به سمت پایگاه خوک‎ها و نابودسازی تک‎تک اعضایشان

سال: 2011
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنیایی بدون حدومرز برای خرابی و شکاندن موانع با استفاده از موجوداتی نرم و دایره‎ای (شبیه به توپ) نه‌تنها برای کودکان کم سن بلکه نوجوانان نیز بسیار خوشایند است.
  بازی کردن با پرندگان خشمگین ساده است، اما ماهرشدن در آن سخت است. در طی چندین آزمون‌وخطا می‎توان مراحل بسیاری را برنده شد. Mighty Eagle کار را ساده‎تر کرده است و زمانی که بازیکن در مرحله‎ای گیرکرده‎ باشد با استفاده از Mighty eagle که نوعی تقلب محسوب می‎شود، مرحله را با موفقیت به پایان می‎رساند.
  کودکان می‎توانند در مورد جاذبه، حرکت، تعیین مسیر و همچنین سطوح فیزیکی بیاموزند (برای مثال سطح یخی شکننده است و راحت‎تر قابلیت جابه‎جایی دارد). کودکان می‎توانند از پرتابشان برای ضربه زدن به یک وسیله و برخورد آن به وسیله‎ای دیگر استفاده کنند و باعث تخریب و ایجاد اثر زنجیروار شوند. پرندگان خشمگین به کودکان اجازه می‎دهند که مفاهیم فیزیکی دنیای واقعی را با آزمون‌وخطا مشاهده کنند.
  پرندگان کارتونی از یک کمان رها می‎شوند که چوب، شیشه و سنگ را خراب کنند و درنهایت خوک‎های بدجنس از بین بروند. با شکست، خوک‎ها در دود ناپدید می‎شوند و اگر ضربه بخورند اما اگر به‌طور کامل شکست نخورند، علائم کبودی و سیاهی دور چشم برایشان به وجود می‎آید. شخصیت Mighty Eagle یک پرنده غول‌آسا است که قابلیت برخورد با زمین را دارد تا هر نوع مانعی که در صفحه قرار داشته باشد را نابود کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یک پازل مفرح و اعتیادآور بر پایه‎ی خراب کردن و انتقام‎جویی است (علت انتقام پرندگان از خوک‎های برای دزدید‌ن تخم‎هایشان است). در هر مرحله تعدادی خوک در سمت راست صفحه بر روی موانع چوبی، سنگی یا شیشه‎ای قرار دارند و پرندگان با توجه به قابلیت‎های ویژه‎ی خود به سمت خوک‎های پرتاب می‎شوند تا در نهایت تک‎تک خوک‎های موجود نابود شوند. باوجود اینکه این بازی محتوا و فضای بسیار خشنی دارد، اما قالب کاملاً کارتونی آن از خشونتش کاسته است. تلاش بسیار زیادی در بازی برای اتصال به Facebook و Twitter می‎شود و قابلیت قرار دادن دستاورد و امتیازها در این دو شبکه اجتماعی را ممکن می‎کند. به همین دلیل بازیکن‎ها می‎توانند دوستانشان را به‌صورت آنلاین به چالش بکشند. باید در نظر داشت که کودکان ممکن است مواقعی که در یک مرحله گیرکرده‌اند دست به خرید Mighty Eagle بزنند که یک خرید درون برنامه‎ای است (این خرید فقط یک‌بار امکان‎پذیر است و قابلیت خریدار چند بار را ندارد). برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه 1.5.3 iOS در تاریخ 96/06/18 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های بازی با ظاهر کارتونی به تصویر کشیده شده‌اند. شخصیت‎های اصلی شامل پرندگان رنگی و خوک‎های سبزرنگ‎اند. موسیقی متن هیجانی است و تغییرات صدایی با توجه به جنس موانعی که خراب می‎شوند متفاوت است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  اگر بازیکن در یک مرحله سخت‌گیر بیافتد با استفاده از Mighty Eagle با عنوان خرید درون برنامه‎ای، برد خود را تضمین کند. این عقاب صفحه‌نمایش را کامل خالی می‎کند و بازیکن می‎تواند به مرحله بعدی برود. قیمت این قابلیت 0.99 دلار است و در هر ساعت تنها یک‌بار قابل‌استفاده است. تبلیغات اپلیکیشن‎های دیگر در صفحه خانه و زمانی که بازی را متوقف می‎کنید دیده می‎شود. همچنین بازی دارای تبلیغات گروه سومی بوده که برای امتیاز بیشتر از آنها استفاده می‎شود (مانند تماشای تیزر تبلیغاتی برای دریافت سکه در بازی). در بخش خرید بازیکنان می‎توانند با پول واقعی سکه و با سکه‎ی تعریف‌شده در بازی پرندگان بمب‌انداز بگیرند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Rovio Entertainment Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان