Animal Crossing Pocket Camp

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سرگرمی و تعامل با دوستان واقعی و غیرواقعی در کمپ‎های متنوع

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان مفاهیم دوستی و کمک کردن به یکدیگر را در این بازی تجربه می‎کنند. ارتباطات دوستی داخل بازی با کمک بیشتر و تعامل قوی می‎شود و قلب‎های بیشتری جمع‎آوری می‎شود.
  مکالمات میان شخصیت‎های بازی برای شفاف کردن سازوکار و اهداف بوده که در صورت عدم آگاهی به زبان انگلیسی اختلالی در اجرای بازی به وجود نمی‎آید، اما یاری والدین برای درک مفاهیم ردوبدل شده مفید خواهد بود. گزینه‎های ارائه‌شده در بازی برای درگیر شدن و تعامل کودکان در مکالمه است و سلیقه‎ی او را مشخص می‎‎کند و نیازی به آموزش ندارد. مابقی حرکات بازی با انتخاب کردن، برداشتن، تحویل دادن و موارد مشابه همراه بوده که با تصاویرشان قابل‌مشاهده است.
  کودکان می‎توانند با برنامه‎ریزی زمانی درست از استفاده از اسکناس‎های داخل بازی پرهیز کنند و مهارت مدیریت زمان خود را نیز تقویت کنند. به علت باز بودن محتوای داستانی قسمت‎های مختلف نقشه و قابلیت تغییرات در ظاهر هر بخش کودکان می‎توانند داستان‎پردازی و خلاقیت خود را در فضاهای در دست خود گسترش دهند و خطوط داستانی خود را به صورت موازی در قسمت‎های متنوع بازی شکل دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای ساخت تجربه‎های خارج از خانه و فعالیت‎های سرگرم‌کننده طراحی‌شده است. در این بازی کودکان دوستان جدید پیدا می‎کنند که با کمک کردن به آنها صمیمیت و روابط دوستانه خود را تقویت می‎کنند. کودکان می‎توانند انتخاب داشته باشند که با دوستان واقعی خود نیز در این بازی ارتباط برقرار کنند و در داستان‎های خلاقانه و متنوع یکدیگر شرکت کنند. اگرچه قدرت داستان‎پردازی و حرکت در بازی بر عهده کودکان قرار دارد، اما نوع فعالیت‎های قابل‌اجرا مانند ماهیگیری یا چیدن میوه در بازی ثابت است. کمک والدین تنها برای درک محتوای مکالمات بین شخصیت‎های بازی است و انجام بازی برای کودکان دبستانی شفافیت لازم را دارد. درک محتوای مکالمات به کودکان کمک می‎کند تا علت اتفاقات را بهتر درک کنند و در روند اجرای بازی تأثیری ندارد. باوجود فشار بازی به خرید درون برنامه برای با کردن برخی اشیا و ایجاد تغییرات الزامی به این کار وجود ندارد و با مدیریت منابع خود، کودکان می‎توانند تغییرات مدنظر خود را اعمال کنند. قوانین و مقررات حریم خصوصی این بازی به ناشر بازی اجازه‎ی گردآوری اطلاعات بازیکنان و به اشتراک‎گذاری آنها را داده است، بنابراین توصیه می‎شود پیش از انجام بازی قوانین و مقررات حریم خصوصی متناسب با کشور انتخاب مطالعه شود. این بررسی بر مبنای نسخه 1.6.0 iOS در تاریخ 97/04/26 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی و رنگارنگ این بازی سرزمینی از سرگرمی‎های مفرح و متنوع را در اختیار کودکان قرار می‎دهد تا به فعالیت‎هایی همچون ماهیگیری یا گرفتن حشرات‎ بپردازند. شخصیت‎های کامپیوتری بازی با قالب حیوانات ظاهر می‎شوند که تعاملات انسانی دارند و شخصیت‎های انسانی بازیکنان و شخصیت‎های حقیقی‎اند. تمام تصاویر بازی به شکل کارتونی طراحی‌شده است و رنگ‎ متن تصاویر ملایم و شاد است. موسیقی شاد و با ضرب‌آهنگ تند در متن بازی قرار دارد که برای جلوگیری از یکنواخت شدن جریان بازی مفید است مکالمات بین شخصیت‎ها به‌صورت متنی نمایش داده می‎شود و صداهای آزاردهنده و تیزی برای پر کردن زمان گفت‎وگو به گوش می‎رسد. تغییر ظاهر شخصیت‎های انسانی به‌عنوان آواتار هر شخص ازجمله جنبه‌های تزئینی بازی محسوب می‎شود. ظاهر شلوغ و پس جزئیات بازی در عین حال که باعث بر هم خوردن تمرکز کودکان می‎شود، در ایجاد خطوط داستانی متنوع و گردش بیشتر در هر فضای بازی کمک‌کننده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بلیط، به‌نوعی اسکنا‎س‎های داخل بازی از راه خرید درون برنامه در بسته‎های خرید درون برنامه یا مجموعه جوایز خریدنی افزایش می‎یابد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با فرزندان خود به سفر‎های کوتاه در طبیعت بروند تا فعالیت‎هایی همچون درست کردن آتش، ماهیگیری، چیدن میوه از درخت، استراحت در طبیعت و … را تجربه کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  موافقت با قوانین حریم خصوصی کشور انتخابی برای انجام بازی اجباری است. قوانین حریم خصوصی این بازی امکان گرفتن اطلاعات کاربران و به اشتراک گذاشتن آن را به شرکت نشر دهنده بازی می‎دهد. کودکان می‎توانند دوستان خود را از شبکه‎های اجتماعی Facebook و Twitter به بازی اضافه کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Nintendo Co. Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان