Animal Jam

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۶ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جستجو در یک محیط بزرگ برای یادگیری مهارت‌ها و اطلاعات متفاوت

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن ظاهر حیوان خود را مطابق سلیقه‎ و تخیلاتش شخصی‌‎سازی می‎‌کنند و در محیط بزرگ بازی به ماجراجویی‎‌های متفاوت می‌رود. او می‎‌تواند آزادانه در بازی جستجو کرده و موارد متنوع آن را ببیند که بعضی از آن‌‎ها باعث شگفتی و برانگیخته شدن تخیلش خواهند شد. به طور مثال او می‎‌تواند از یک جزیره‎‌ی بدون سکنه سر از یک مهمانی دربیاورد یا با حیوانات دیگر صحبت کند. در هر قسمت از بازی اتفاق جالبی در انتظار بازیکن است او با قرارگرفتن در مهمانی تفریح می‌‎کند، نقاشی می‌کشد و با کنجکاوی، تمام بخش‎‌های متفاوتش را کشف می‌کند. حتی بازیکنان می‌توانند با یکدیگر دوست شده و قرار بازی بگذارند و با همراهی یکدیگر بازی‌های کوتاه برنامه را انجام دهند.
  گرچه بخش معاملات برای آموزش مفاهیم ابتدایی تجارت به کودکان ساخته شده است و به آن‌ها مهارت‌های متفاوتی مانند مدیریت را می‌آموزد اما تجارت کردن مفهومی بزرگسالانه است. والدین می‌توانند در این موارد با کودک خود گفتگو کنند و هدف بازی از قرار دادن این بخش را به او توضیح دهند.
  در ابتدا یکی از شخصیت‌ها بازیکن را برای شخصی‌سازی حیوانش راهنمایی کرده و او را آماده‌ی ورود به سرزمین می‌کند. پس از آن دیگر همه چیز به عهده‌ی بازیکن است. او باید به بخش‌های متفاوت برود، معامله کند، اطلاعات مربوط به محیط زیست را بخواند، بازی کند و خانه‌اش را تزئین کند. بهتر است در ابتدا والدین کودک خود را همراهی کنند تا او درک بهتری از سازوکار بازی داشته باشد.
  آموزش‌‎های بازی بسیار متنوع هستند و سعی شده است تا با تشویق بازیکن به کشف کردن همراه باشند. به این معنا که بازیکن هر چه بیشتر در بازی کنجکاوی کند چیزهای بیشتری یاد می‌گیرد. با کشف بخش‌های متفاوت بازی می‌توان اطلاعات زیست‌ محیطی متفاوتی به دست آورد مانند بی‌رنگ بودن موی خرس قطبی و گروهی زندگی کردن گرگ‌ها که بعضی از آن‌ها مانند راه‌حل برای حفظ درختان جنگل، عکس‌های واقعی هم دارند. با ورود به بخش‌ بازی‌ها مهارت‌های مختلفی در بازیکنان مثل مهارت تفکر حل مسئله با ساختن پازل‌ها و خلاقیت با کشیدن نقاشی تقویت خواهد شد. در بخش معامله کردن هم به طور غیر مستقیم اصول ابتدایی تجارت، مدیریت منابع و الویت‎‌بندی صحیح آموزش داده می‌شود. همچنین بازیکنان، اگرچه با پیام‌های محدود، می‌توانند با یکدیگر گفتگو کنند و مهارت‌های ارتباطیشان را تقویت کنند.
  در بازی به حیواناتی که در مناطقی خاص زندگی می‌کنند هم اشاره می‌شود مانند خرس سیاه آمریکایی که فقط در آمریکای شمالی یافت می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در سرزمینی انجام می‌‎شود که در آن انواع مناطق جغرافیایی مانند جنگل‎‌های انبوه و بیابان و همچنین انواع حیوانات وجود دارند. بازیکن با ورود به بازی حیوان موردعلاقه‎‌اش را از بین سه حیوان انتخاب می‎‌کند و با انجام تغییراتی مثل تغییر رنگ‎ و مدل چشم آن را شخصی‌سازی می‌‎کند. سپس به سرزمین بازی وارد می‌‎شود و در فضای بزرگ آن جستجو کرده و بخش‎های متفاوتش را کشف می‎‌کند. علاوه بر آن بازیکن می‎‌تواند در بازی خانه‌‎ای مجازی بسازد و آن را با توجه به سلیقه‌ی خود تزئین کند، حیوان خانگی داشته باشد، بازی‎‌های کوتاه مثل نقاشی کردن انجام دهد و در مهمانی شرکت کند. بازی آنلاین است و در آن تعداد زیادی حیوان دیده می‎‌شوند که هر کدام متعلق به یک کاربر از سراسر جهان است. بازیکنان می‌‎توانند در قالب پیام‌های متنی با یکدیگر گفتگو، بازی و معامله کنند. معاملات برای خرید و فروش بسیاری از آیتم‎‌های بازی استفاده می‌‎شود به طور مثال آن‎‌ها می‎‌توانند امتیازاتشان را به کاربر دیگر بدهند و در عوض وسایل متفاوتی به دست بیاورند یا وسایلشان را بفروشند و از سود حاصل‌شده حیوان جدیدی برای خود تهیه کنند. گفتگوی بین کاربران چندین روش دارد که تمامی آن‌ها در فضای بسیار امنی انجام می‌‎شود. در یکی از حالت‎‌ها بازیکن تنها می‌تواند از جملات پیش‌فرض بازی استفاده کند یا در حالتی دیگر بازیکن می‌تواند جملات خود را تایپ کند اما آن هم به‎‌ وسیله‌‎ی بازی فیلتر می‌شود تا کلمات نامناسبی نداشته باشد. با وجود امکانات بسیار متنوع بازی، در تمام قسمت‎‌های آن اطلاعات زیست‎‌محیطی متنوعی هم در اختیار بازیکنان قرار می‎‌گیرد تا آن‎‌ها را به سمت عشق به محیط‌زیست تشویق کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 63.1 iOS در تاریخ 1400/04/22 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  حیوانات بازی شبیه نمونه‌ی واقعیشان هستند اما سعی شده است تا با اضافه کردن بعضی جزئیات طراحی منحصر به فردی داشته باشند. حرکت آن‌ها هم بسیار واقعی شبیه‌سازی شده است که به همراه شنیده شدن صداهایی مثل صدای پرندگان حس قرارگیری در یک محیط طبیعی و همزیستی با حیوانات به خوبی به بازیکن منتقل می‌شود. رنگ‌ها بسیار متنوع و زنده هستند و امکان ترکیب کردن آن‌ها هم وجود دارد تا به بازی چاشنی تخیل هم اضافه شود. به طور مثال می‌توان هر یک از پرهای پرنده را یک رنگ خاص کرد. در بازی امکانات متفاوتی قرار داده شده است تا بتواند بسیاری از علاقه‌مندی‌های کودکان را پوشش دهد و محل قرار‌گیری هر یک از آن‌ها هم به نحوی طراحی شده است تا بازیکنان را به جستجوگری تشویق کند. مناطق متفاوت زیست محیطی، کارتونی اما به دقت طراحی شده‌اند و گاهی هم از تصاویر واقعی در آن‌ها استفاده شده است. تصاویر واقعی هم با تزئینات کارتونی نمایش داده می‌شوند تا طراحی بازی یکپارچه باشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی رایگان است اما می‌توان با پرداخت حدقل مبلغ 0.99$ امتیاز خرید و زودتر در بازی پیشرفت کرد. دسترسی به بعضی امکانات آن مانند بیشتر کردن امتیازات و استفاده از جملات شخصی در گفتگوها نیاز به پرداخت 8.99$ و خرید اشتراک بازی دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه دسترسی به اینترنت لازم دارد. با وجود فیلترهای دقیق برنامه اما اگر باز هم کاربری کلمات نامناسبی استفاده کرد بازیکنان می‌توانند آن را به بازی گزارش کنند و گروه پشتیبانی بلافاصله دسترسی او را به بازی قطع خواهند کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۶۳.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۶۳.۱
  واحد پول دلار
  ناشر Wildworks, Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰