Antistress - Relaxing games

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای از بازی‌های کوتاه برای کمک به کاهش اضطراب بازیکن

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روش انجام هیچ کدام از بازی‌ها توضیح داده نمی‌شود اما آن‌ها سازوکار ساده‌ای دارند و بیشتر با ضربه زدن با انگشت یا کشیدن انگشت روی صفحه‌ی بازی انجام می‌شوند. به طور مثال بازیکن باید روی یک کلید ضربه بزند تا آن خاموش و روشن شود یا با انگشتش را روی ماسه‌ها بکشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه مجموعه‌ای از بازی‌های کوتاه است که هر کدام از آن‌ها شاید بتوانند اضطراب بازیکن را کم کنند. بازی‌ها بسیار ساده هستند و هیچ دستورالعمل خاصی ندارند تا بازیکنان به راحتی بتوانند آن‌ها را انجام دهند. تعداد آن‌ها هم زیاد است و نوعشان نیز متنوع و از بین فعالیت‌هایی انتخاب شده است که برای بسیاری آرامش‌بخش است یا کارهایی شبیه‌سازی شده است که عده‌ای برای کم کردن اضطرابشان انجام می‌دهند. به طور مثال ترکاندن پلاستیک‌های حباب‌دار، روشن کردن کبریت و تماشای سوختن آن، نواختن ساز، اره کردن چوب، خمیر بازی، رساندن یک توپ از ابتدا به انتهای مسیر، خاموش و روشن کردن یک کلید، رنگ کردم ماندلا، دارت، باز و بسته کردن زیپ، خرد کردن میوه، چکش زدن به میخ، تمیز کردن اجسام خیلی کثیف و … از بازی‌های مجموعه هستند. مجموعه نسخه‌ای هم دارد که با پرداخت هزینه فعال می‌شود که در آن تعداد بیشتری بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 5.0.1iOS در تاریخ1400/08/26 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  مجموعه شامل تعداد زیادی از بازی‌های کوتاه است که سازوکار یا طراحی خاصی ندارند. اما با این حال کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و شاید بتوانند اضطراب بعضی بازیکنان را کم کنند. به طور مثال برای عده‌ای که با کشیدن نقاشی، آشپزی کردن، تراشیدن ریش و حتی فشار دادن کلیدهای برق آرام می‌شوند آرام می‌شوند، بازی‌هایی وجود دارد که این فعالیت‌ها را شبیه‌سازی کرده است. به طور مثال ترکاندن پلاستیک حباب‌دار به نوعی شبیه‌سازی شده است که هم از نظر شکل ظاهری و هم از نظر صدای ترکیدن حباب‌ها مشابه به واقعیت باشد. تنوع بسیار زیاد بازی‌ها می‌تواند تمام سلیقه‌ها و روش‌های آرام کردن افراد را پوشش دهند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  با پرداخت 1.99$ نسخه‌ی پولی بازی فعال می‌شود و همچنین می‌توان با پرداخت مبالغی به سازنده‌ی بازی کمک مالی کرد. گاهی تبلیغ‌هایی هم در بازی نشان داده می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۰.۱
  سال انتشار ۲۰۲۱
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی پازل