Apart of Me

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مواجه با غم بیماری یا از دست دادن عزیزان در قالب داستانی در جزیره‎ای کوچک و اسرارآمیز

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بازی کودک یا نوجوانان ارتباط دوستانه‌ای بین خود و شخصیت‌های دیگر بازی برقرار می‌کند و در قالب این تعاملات حس انسان دوستانه و کمک به دیگران را در خود پرورش می‎دهند. شخصیت اصلی داستان (تحت فرمان بازیکن) جنسیت مشخصی ندارد و برای هر کودک یا نوجوانی قابل ارتباط است. اگرچه محیط بازی شاد و روشن است، محتوای بازی و مکالمات شخصیت‎ها به‌وضوح غم و ناراحتی ناشی از نبود عزیزی را نمایش می‎دهد که برای بازیکنان مسلط به زبان انگلیسی ملموس است.
  در بعضی از کتاب‌های صوتی، خاطرات تلخی بیان می‎شود. به‌طور مثال داستان یکی از افراد در مورد خودکشی است که ممکن است برای نوجوان و به‌خصوص کودکانی که از این برنامه استفاده می‌کند آزاردهنده باشد.
  نحوه‌ی انجام بازی و منوی آن هیچ‌گونه پیچیدگی ندارد و بسیار ساده است، اما تمامی مکالمات و کتاب‌ها همگی به زبان انگلیسی است و تنها کسانی که به این زبان تسلط دارند می‌توانند از این برنامه بهره کافی ببرند.
  بازیکنان با استفاده از تجربیات دیگران در این بازی می‌توانند مهارت‌های زندگی همچون تسلط بر احساسات و کنار آمدن با مشکلات را یاد گیرند. نمایش متن مکالمه به‌صورت نوشتاری به فهم بهتر و تمرین زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان نیز کمک می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  همه‌ی ما به‌ناچار در مواقعی از زندگی خود با تجربه‎ی تلخ از دست دادن یکی از عزیزانمان یا بیمار بودن آنها روبه‌رو می‌شویم و زمانی طول می‌کشد تا این دوران را پشت سر بگذاریم. مدت‌ زمان تسکین هر انسان دوره‎ی فوق‌العاده مهمی است و این بازی می‌تواند به کودکان و نوجوانان در گذر از این زمان کمک کند. محیط بازی نمایانگر جزیره‎ای کوچک است و بازیکن می‌تواند با گذاشتن انگشت خود در صفحه به هرکجای جزیره حرکت کند. در جزیره بازیکن با افراد و شخصیت‎های مختلفی برخورد می‌کند و هرکدام از آنها از او درخواستی دارند یا به او مأموریتی می‌دهند. بازیکن باید گاهی این مأموریت را در جزیره و گاهی در زندگی واقعی خود انجام دهد و همه‌ی این درخواست‌ها به‌نوعی طراحی‌شده‌اند که برای بازیکن و شرایط روحی او کمک‌کننده باشند. کودک یا نوجوان با به انجام رساندن مأموریت خود یک کتاب صوتی هدیه می‌گیرد و این کتاب‌های صوتی داستان‌های واقعی از افرادی با شرایطی مشابه را بیان می‎کنند. در این کتاب‎ها افراد شخصی را که ازدست‌داده‌اند و سپس خصوصیات آن فرد و نحوه‌ی مرگ او را برای بازیکن به زبان انگلیسی بازگو می‌کنند و در آخر مواردی را که برای گذراندن این دوران از آن بهره گرفته‌اند با مخاطبین بازی در میان می‌گذارند. اگرچه این بازی با هدف خاص و برای افرادی با شرایط خاص طراحی‌شده است، اما هر فردی جدا از مقوله‎ی مرگ یا بیماری می‎تواند از این بازی به نوع خود بهره ببرد، اما برخی از داستان‎ها صوتی حاوی وقایع تلخی است که ممکن است با روحیات کودکان کم سن سازگاری نداشته باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/01/31 نوشته‌شده و برمبنای نسخه‎ی Android 1.1.22 است.

  کیفیت

  طراحی جزیره و رنگ‌های پس‌زمینه و صداگذاری به‌کاررفته در بازی به هدف بازی که تسلی دادن به بازیکن است، هم‎خوانی دارد و بسیار کمک‌کننده است. در محیط بازی بیشتر از رنگ‌های آرامش‎بخش سبز و آبی استفاده‌شده و صداهای طبیعی همچون صدای آب و صدای پرندگان و یا له شدن برگ زیر پا به گوش می‎رسد که حس آرامش‌بخش بازی را تشدید می‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در شروع بازی اسم و سن بازیکن پرسیده می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱.۲۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۸