Aqua Blast: Puzzle Adventure

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل اشکال رنگی برای توسعه‎ی یک آکواریوم

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یکی از شخصیت‎های خانم بازی با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده است و لباس او تا حدی بدن‎نما است اما او نقشی در بازی ندارد و دفعات بسیار کمی تصویر کامل او نمایش داده می‎شود.
  با عبور از مرحله‎ی سی بازی امکان قرار‎گیری در گروه‎های بازی فعال می‎شود. امکان گفت‎و‎گو میان اعضای گروه وجود دارد که ممکن است کلمات نامناسب در آن رد‎و‎بدل شود.
  ساختار بازی در قالب مکالمات میان پدر و دختر به بازیکن آموزش داده می‎شود. روش انجام آن ساده است و برای بازیکنان آشنا به این سبک از بازی‎ هیچ دشواری نخواهد داشت. مراحل ابتدایی ساده است اما با پیشروی در بازی برخی اشکال قفل هستند یا تعداد حرکات مجاز بسیار کم است. کودک برای انجام مأموریت‎ها گاهی باید چندین بار هر مرحله را انجام دهد یا مجبور به خرید درون برنامه خواهد شد.
  تعداد حرکات برای انجام هر مأموریت محدود است و بازیکن باید حرکات خود را برنامه‎ریزی کند و از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود استفاده کند تا با کمترین حرکت بیشترین امتیاز را کسب کند. آموزشی در مورد موجودات آب‎زی وجود ندارد اما کودکان می‎توانند با شکل ظاهری بسیاری از حیوانات و گیاهان موجود در اعماق آب‏‎ها آشنا شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Aqua Blast: Fish Matching 3 Puzzle & Ball Blast است. کودک در این بازی پازلی با محور کردن اشکال رنگی امتیاز کسب می‎کند. پدر و دختری کوچک صاحب یک آکواریوم بسیار بزرگ هستند و از کودک برای بازسازی آن کمک می‎خواهند. ابتدای هر مرحله مأموریتی مانند کسب تعداد مشخصی صدف در اختیار کودک قرار داده می‎شود که انجام آن برای عبور از مرحله ضروری است. کودک باید حداقل سه شکل رنگی یکسان را کنار هم قرار دهد، ‎آن‎ها را از صفحه‎ی بازی حذف کند و مأموریت هر مرحله را نیز انجام دهد. انجام صحیح مأموریت‎ها امتیازاتی برای کودک به ارمغان خواهد آورد که می‎تواند از آن‎ها برای تهیه‎ی موجودات زیبایی مثل دلفین و لاک‎پشت استفاده کند و آکواریوم را گسترش دهد. کودک همچنین می‎تواند خرید درون برنامه انجام دهد و سریع‎تر در بازی پیشرفت کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.368 iOS در تاریخ 99/08/1 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بخش پازل بازی از اشکال رنگارنگی تشکیل شده است و بخش آکواریوم محیطی آرامش‎بخش دارد. حیوانات زیادی مثل دسته‎ای از ماهی‎ها یا لاک‎پشتان به همراه فرزندانشان در آکواریوم در حال حرکت هستند. گیاهان بسیاری در رنگ‎های متفاوت و مشابه با نمونه‎ی واقعی خود نیز در آن وجود دارند. در ابتدای شروع هر مرحله یکی از این موجودات در تمام تصویر بازی حرکت می‎کند. موسیقی متن بازی بسیار آرام است و با صداگذاری‎های مثل صدای آب یا شناکردن ماهی‎ها همراه است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  کودک می‎تواند با پرداخت حداقل 2.79$ خرید درون برنامه انجام دهد. بازیکنان با خرید درون برنامه می‎توانند سریع‎تر در محیط بازی پیشرفت کنند یا تعداد حرکات خود برای انجام هر مرحله را افزایش دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با وارد کردن حساب کاربری فیس‎بوک یا اپل بازیکنان می‎توانند پیشرفت خود در بازی را ذخیره کنند و در تمامی دستگاه‎های هوشمند خود از مکان ذخیره آن را ادامه دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Ember Entertainment, Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان