Aquavias – Water Flow Puzzle

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

چینش درست قطعات برای ساختن پل با هدف رساندن آب به مقصد نهایی

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نکات اولیه‎ی بازی به بازیکن آموزش داده می‎شود. ساختن پل‎ها به خودی خود دشوار نیستند اما تحلیل مسیر و در کنار هم قرار دادن صحیح قطعات چالش‎برانگیز است. بعضی از قطعات تأثیری در بازی ندارند و ممکن است بازیکن را در درست کردن مسیر کمی گمراه کنند.
  بازیکن باید از ابتدا تا انتهای مسیر را تحلیل کند و با بهره‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود قطعه‎ی صحیح‎ را انتخاب کند. او می‎تواند جهت قرارگیری قطعات را تغییر دهد یا از قطعاتی به شکل چهار‎راه یا منحنی استفاده کند. جریان بازی به تقویت مهارت شناختی بازیکنان نیز کمک خواهد کرد.
  طراحی ساختمان‎های بازی مشابه با معماری رم باستان است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی پازلی بازیکن باید با ساختن پل‎ مسیری برای عبور آب از مبدا به مقصد مهیا کند. در هر مرحله قطعات متفاوتی به شکل‎هایی مثل منحنی و صاف در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد. قطعات قابلیت چرخش نیز دارند و با ضربه روی هر یک با زاویه‎ی نود درجه در جهت عقربه‎های ساعت می‎چرخند. بازیکن باید مسیر را به درستی بررسی کند و با کنار هم قرار دادن قطعات پلی برای انتقال آب از مبدا به مکان‎هایی مانند شهر و زمین کشاورزی بسازد. مراحل چالش‎های متفاوتی نیز دارند در برخی تعداد حرکات محدودی برای جابه‏‎جایی قطعات وجود دارد در برخی نیز میزان آب محدود است و بازیکن باید با سرعت‎عمل پل را بسازد زیرا آب از پل هایی که مقصد ندارند به زمین می‎ریزد و هدر می‎رود. عدم موفقیت در ساخت پل منجر به باخت بازیکن می‎شود. این بازی مهارت‎های تفکر تحلیلی و حل مسئله‎ی بازیکن را به چالش می‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.4.11-build70 و در تاریخ 99/07/11 نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی تصاویر پس‎زمینه‎ی زیبا با رنگ‎بندی چشم‎نوازی دارد. انواع قطعات با شکل‎های ظاهری متفاوت در بازی طراحی شده‎اند. پس از ساخته شدن پل و رسیدن آب به مقصد تمام مسیر اطراف آن سرسبز می‎شود. موسیقی بازی ملایم است و به حفظ تمرکز بازیکنان کمک می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی خرید درون برنامه‎ای دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۴.۱۱-build۷۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ و بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Dreamy Dingo
  سال انتشار ۲۰۱۹