Aquavias – Water Flow Puzzle

بررس متن: حامد داوری

10+

چینش درست قطعات برای ساختن پل با هدف رساندن آب به مقصد نهایی

ناشر: Dreamy Dingo سال انتشار: 2019

Aquavias – Water Flow Puzzle

10+

چینش درست قطعات برای ساختن پل با هدف رساندن آب به مقصد نهایی

ناشر: Dreamy Dingo

سال انتشار: 2019

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن باید از ابتدا تا انتهای مسیر را تحلیل کند و با بهره‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود قطعه‎ی صحیح‎ را انتخاب کند. او می‎تواند جهت قرارگیری قطعات را تغییر دهد یا از قطعاتی به شکل چهار‎راه یا منحنی استفاده کند. جریان بازی به تقویت مهارت شناختی بازیکنان نیز کمک خواهد کرد.
محتوای بومی و فرهنگی
طراحی ساختمان‎های بازی مشابه با معماری رم باستان است.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نکات اولیه‎ی بازی به بازیکن آموزش داده می‎شود. ساختن پل‎ها به خودی خود دشوار نیستند اما تحلیل مسیر و در کنار هم قرار دادن صحیح قطعات چالش‎برانگیز است. بعضی از قطعات تأثیری در بازی ندارند و ممکن است بازیکن را در درست کردن مسیر کمی گمراه کنند.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی پازلی بازیکن باید با ساختن پل‎ مسیری برای عبور آب از مبدا به مقصد مهیا کند. در هر مرحله قطعات متفاوتی به شکل‎هایی مثل منحنی و صاف در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد. قطعات قابلیت چرخش نیز دارند و با ضربه روی هر یک با زاویه‎ی نود درجه در جهت عقربه‎های ساعت می‎چرخند. بازیکن باید مسیر را به درستی بررسی کند و با کنار هم قرار دادن قطعات پلی برای انتقال آب از مبدا به مکان‎هایی مانند شهر و زمین کشاورزی بسازد. مراحل چالش‎های متفاوتی نیز دارند در برخی تعداد حرکات محدودی برای جابه‏‎جایی قطعات وجود دارد در برخی نیز میزان آب محدود است و بازیکن باید با سرعت‎عمل پل را بسازد زیرا آب از پل هایی که مقصد ندارند به زمین می‎ریزد و هدر می‎رود. عدم موفقیت در ساخت پل منجر به باخت بازیکن می‎شود. این بازی مهارت‎های تفکر تحلیلی و حل مسئله‎ی بازیکن را به چالش می‎کشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.4.11-build70 و در تاریخ 99/07/11 نوشته شده است.

کیفیت

بازی تصاویر پس‎زمینه‎ی زیبا با رنگ‎بندی چشم‎نوازی دارد. انواع قطعات با شکل‎های ظاهری متفاوت در بازی طراحی شده‎اند. پس از ساخته شدن پل و رسیدن آب به مقصد تمام مسیر اطراف آن سرسبز می‎شود. موسیقی بازی ملایم است و به حفظ تمرکز بازیکنان کمک می‎کند.

مصرف گرایی

بازی خرید درون برنامه‎ای دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 43
نسخه تست شده روی اندروید 1.4.11-build70
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS 9.0 و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Dreamy Dingo
سال انتشار 2019