Archaeologist: Jurassic Life

thumbnail
۶ سال به بالا
۳ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
کشف بقایای دایناسورها از درون خاک و رنگ‎آمیزی کردن همراه با حل پازل‎های دایناسوری
سال: 2013
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان می‎توانند با دنیای شگفت‎آور دایناسورها آشنا شوند و به آنها غذا بدهند و با جمع‌کردن بقایای استخوان‎هایشان به دنیای مرموز و ناآشنایی وارد شوند که حس کنجکاوی کودکان را مورد هدف قرار می‎دهد.
  پیدا کردن استخوان‎ها و بقایای دایناسورها به مهارتی نیاز ندارد و در زمان کوتاهی می‎توان تمام بخش‎های زمین را جست‎وجو کرد. درک اولیه روش انجام بازی ممکن است برای کودکان خردسال کمی دشوار باشد که ناشی از شلوغ بودن تصاویر و گزینه‎های اضافی در صفحه بازی است. همراهی والدین در بهتر شدن درک اولیه برای کودکان به‌خصوص خردسالان بسیار مؤثر خواهد بود. تعدد گزینه‎ای بخش نقاشی ممکن است برای شروع کار را کمی سخت کرده باشد ولی با بازی‎های نقاشی مشابه تفاوت چندانی ندارد.
  بعد از جمع‌کردن بقایای هر دایناسور اطلاعات کوتاهی به زبان انگلیسی در موردش نمایش داده می‎شود. این اطلاعات شامل اندازه‎ی دایناسور، غذایش، وزنش، مکان زندگی‌اش و از این قبیل موارد است. در بخش نقاشی نیز کودکان با حل پازل یا انتخاب رنگ‎آمیزی دایناسورشان می‎توانند به هر رنگی و طرحی تبدیل کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  جست‎وجو در زیرخاک برای پیدا کردن بقایای دفن‎ شده‎ی دایناسورها بعد از نابودی‌شان هدف اصلی این بازی است. بازی دارای دو ساختار متفاوت خلاقانه برمبنای رنگ‎آمیزی و نوعی بازی Idle قرار دارد. کودکان در نقش باستان‎شناسی خبره به کندن زمین و تمیز کردن استخوان‎های یافت شده می‎پردازند و بعد از جمع‌کردن تمامی استخوان‎ها، آنها را در کنار هم قرار می‎دهند تا شکل اصلی تکمیل شود. کندن زمین با ضربه زدن‎های مداوم بر روی سطح زمین صورت می‎گیرد درحالی‌که کودکان خلاق می‎توانند از این بخش عبور کنند و در بخش نقاشی با انتخاب دایناسور موردعلاقه خود به آن غذا بدهند و با رنگ‎های عجیب و خاص آن را به موجودی دوست‌داشتنی تبدیل کنند. تعامل با دایناسورها تنها در حد غذا دادن و بازخورد گرفتن است. انتخاب نوع غذای مناسب با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده از بخش حفاری بسیار ساده است، اما با آزمون خطای کوتاه نیز می‎توان به الگوی غذایی مناسب دست پیدا کرد. استفاده از بازی تنهای به‌صورت محدود ممکن است و برای کار به شکل کامل باید خرید درون برنامه‎ای انجام شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0 iOS در تاریخ 97/09/17 بعد از حفاری بقایای 5 دایناسور نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی بازی با رنگ غالب قهوه‎ای، محیط نه‌چندان روشنی را ساخته است. البته بخش رنگ‎آمیزی از محیط شادتر و روشن‎تری برخوردار است و بسته به نوع خلاقیت کودکان در رنگ کردن دایناسور می‎تواند فضایی بهتر نیز داشته باشد. موسیقی متن با روند تکراری و پرفرازونشیب خود کمکی به ایجاد آرامش در بازی نمی‎کند و به‌نوعی تلاش در ایجاد هیجان مضاعف دارد که با محتوای برنامه هماهنگ نیست. طراحی محو زمین گِلی در بخش یافتن استخوان‎های دایناسورها نیز بسیار یکنواخت است که برای کودکان خردسال درک بازی را تا حدودی دشوار می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  برای استفاده کامل از برنامه باید خرید درون برنامه‎ای 2.99 دلاری انجام شود تا تمامی دایناسورها در اختیار قرار گیرند. لینک دسترسی به سایر بازی‎های ناشر در صفحه‎ی اصلی قرار دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک برقراری ارتباط و اتصال به Facebook و Twitter در تنظیمات قرار دارد که با مانع ساده‎ی عمل ریاضی از دسترس کودکان خردسال محفوظ مانده است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲
  سال انتشار ۲۰۱۳