Art Puzzle - Picture Puzzles & Free Art Games

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انجام پازل های مختلف با جای‌گذاری اشیا در تصاویر

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تصاویری که برای پازل‌ها درنظر گرفته شده گاهی عکسی از انسان‌هایی دارد که لباس‌های باز و نیمه عریان پوشیده‌اند.
  این بازی از لحاظ ساختار و عملکرد به راحتی پیش می‌رود بازیکن باید شکل‌هایی که در نوار پایین صفحه قرار دارند را با جاهای خالی موجود در تصویر اصلی ارتباط داده و شکل درست را در جاهای خالی جای‌گذاری کند. اما از لحاظ سطح دشواری، مراحل دشواری متوسطی دارند پیدا کردن جای خالی هر وسیله در بخش مرحله‌ای ساده‌تر انجام می‌شود اما سطح دشواری و چالش‌های روزانه به مراتب دشوارتر بوده و نیاز به مهارت بیشتری در تشخیص شکل و هندسه‌ی اجسام دارد.
  انجام این بازی نیاز به دقت و مهارت در تشخیص فرم و شکل دارد تا بتوان بین محیط اشکال و جای خالی‌های تصاویر ارتباط برقرار کرد. انجام این جای‌گذاری‌ها پس از مدتی باعث می‌شود تا بازیکنان بتوانند با نگاه به اجسام، محیط آن را در ذهن خود مجسم کرده و با مقایسه‌ی ذهنی آن با مکان‌های خالی هندسه‌ی آن‌ها را درک کنند. این روند می‌تواند باعث تقویت هوش تصویری و هندسی او شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شکل جدیدی از پازل‌های کلاسیک است‌. بازیکن به جای قراردادن قطعات پازل در کنار هم برای ساخت یا تکمیل تصویر، اشیا و وسایلی را در یک تصویر جای‌گذاری می‌کند تا تصویر نهایی کامل شود. تصاویری که باید در هر مرحله ساخته شوند گاهی انتزاعی و گاهی از مناظر واقعی رسم شده‌اند مثل منظره‌هایی از طبیعت. برای ساخت هر پازل ابتدا تصویر ساده‌ای و بدون هیچ نقشی دیده می‌شود روی این تصویر و در جاهای مختلف آن خط‌های سفید رنگی کشیده شده که در حقیقت بخش‌هایی از محیط شکل وسایلی است که باید در آن مکان قرار بگیرند. در نوار پایین صفحه‌ی بازی نیز تعداد زیادی وسیله که باید همه‌ی آن‌ها را در تصویر جای‌گذاری کرد، دیده می‌شود. شیروانی، دود، دودکش، ابرها، درخت، لباس و برگ و هر آنچه که باید در تصویر گذاشته شود در این نوار قرار گرفته‌اند؛ آن‌ها همگی کوچک‌اند اما با کشیدنشان روی تصویر به اندازه‌ا‌ی متناسب با تصویر در می‌آیند. بازیکن با توجه به محیط هر شئ و محیط‌های نقاشی شده روی تصویر و ایجاد تطابق بین آن‌ها متوجه می‌شود که باید هر شئ را در کجا قرار دهد. در شروع، بازیکن تصویر کامل نهایی را نمی‌بیند و این قدری چینش قطعات را دشوار می‌کند اما برای تسهیل در پیدا کردن قطعات، تصویر در چند مرحله کامل می‌شود به این ترتیب که ابتدا باید تعدادی از وسایل را در جاهای مشخص شده قرار داد سپس جاهای خالی جدیدی نمایان می‌شوند تا کامل شوند. پس از تکمیل شدن هر پازل، تصویر جان می‌گیرد و شروع به حرکت می‌کند؛ باد به وزش درمی‌آید، پرده‌ها تکان می‌خورند، آدم‌ها حرکت می‌کنند و تصاویر دل‌انگیزی را ایجاد می‌کنند. بازی غیر از حالت مرحله‌ای حالت چالش روزانه نیز دارد که به همین شکل انجام می‌شود اما در حالت چالشی تنها بخش کمی از محیط‌ اشیا و وسایل در تصویر اصلی نشان داده می‌شوند به طور مثال از تمام شکل یک نهنگ تنها بخشی از محیط باله‌ی آن رسم شده است. بازی فضای آرامی دارد و تلاش برای ایجاد تطابق بین شکل‌ها و جاهای خالی تصویر، تمرکز و هوش تصویری و هندسی بازیکن را تقویت خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی3.1.0 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۷ نوشته شده است.

  کیفیت

  این بازی ساختار ساده و بخش‌بندی شده‌ای دارد که باعث شده تا استفاده از آن قابل فهم باشد. تصاویری که در پازل‌ها ساخته می‌شوند رنگ‌بندی بسیار متنوعی از رنگ‌های گرم و شاد دارند. این تصاویر گاهی از یک منظره‌ی طبیعی و گاهی فقط بخشی از یک خیابان باران‌زده یا تصویر دختری در حال کار کردن در بالکن خانه هستند؛ اما گاهی نیز انتزاعی و زاده‌ی تصورات نقاش‌اند. موسیقی ملایمی در پس‌زمینه شنیده می‌شود و بعد از تمام شدن هر پازل تمام اجزای تصویر به زیبایی و مشابه واقعیت حرکت می‌کنند. این موضوع و روش ساختن پازل باعث شده است تا فضایی متفاوت با دیگر بازی‌ها در سبک ساختن پازل ایجاد شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بین انجام پازل‌ها تبلیغاتی نمایش داده می‌شود و برای استفاده از راهنما نیز نیاز به مشاهده‌ی تبلیغ است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ورود به هر پازل جدید اتصال به اینترنت لازم است همچنین در ابتدا بازیکن باید با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی پازل
  ارز ریال