Art Stories Wonders

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۶ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
سفر به دور دنیا و آشنایی جاذبه‎های گردشگری کشورهای مختلف از راه بازی‎های کوتاه و مهارتی
سال: 2018
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان به همراه شخصیت اصلی بر فراز دریاها پرواز می‎کنند و روحیه‎ی سرکش و ماجراجوی خود را آزاد می‎کنند تا به کشورهای جدید وارد شوند و با بناها، مناظر و ویژگی‎های خاص گردشگری آنجا آشنا شوند.
  تنوع بالای بازی‎های کوتاه شاید در مهارت پیدا کردن و تسلط سریع بازی کمکی نکند، اما باوجود سادگی محتوا و طراحی بازی دشواری در درک چگونگی کار با بازی‎های مختلف وجود ندارد. هر بازی بر روی مهارت خاصی تمرکز دارد، با این وجود تمامی بازی‎ها برای گروه سنی ارائه‌شده بسیار مناسب‌اند. سواد انگلیسی تنها برای مطالعه اطلاعات مربوط به جاذبه‎های گردشگری موردنیاز خواهد بود که برای کودکان ناآشنا به این زبان به کمک والدین نیاز است.
  کودکان می‎توانند در این بازی با جاذبه‎های گردشگری کشورهای خاص، ویژگی‎های بنا‎ها یا مکان‎های دیدنی و علت شهرتشان اطلاعات به دست آورند. بازیکنان در مواجه با بازی‎های مختلف از تفکر حل مسئله استفاده می‎کنند و بر روی مهارت تمرکزی خود کار می‎کنند.
  باوجود مکان‎های محدود ارائه‌شده کودکان با 13 کشور و یکی از جاذبه‎های گردشگری آن آشنا می‎شوند. در مورد مکان کشورها بر روی نقشه جهان اطلاعاتی به دست می‎آورند و از تاریخ برخی از این مکان‎های گردشگری و وقایع مهمشان اطلاعات کوتاهی کسب می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  کودکان ماجراجو و کنجکاو می‎توانند به‌راحتی با این بازی ارتباط برقرار کنند و با شخصیت اصلی آن به دور دنیا سفر کنند. هدف از این بازی معرفی جاذبه‎های گردشگری 13 کشور دنیا است که برای این کار از بازی‎های کوتاه و معروف استفاده کرده است. بازی‎های کوتاه هر کشور با دیگری تفاوت دارد و در هرکدام به نوع خود از مهارت‎ها تمرکزی، سرعت عمل و هماهنگی دست و چشم‎ها ‎استفاده‌شده است. در هر بازی سه عامل قطب‎نما، دوربین و ذره‎بین قرار دارد که تنها با جمع‎آوری هر سه عامل می‎توان به تمام اطلاعات تکمیلی جاذبه گردشگری کشور انتخاب‌شده دسترسی پیدا کرد. این اطلاعات شامل یک عکس واقعی از مکان اصلی، اطلاعات تاریخی، وقایع مهم و اطلاعات مکانی و زمانی آن است. طراحی ساده و بازی‎ها آسان به کودکان اجازه می‎دهد تا بدون دشواری با بازی‎ها ارتباط برقرار کنند و انگیزه‎ای برای کنکاش در دنیایی جدید داشته باشند. در کل 13 کشور برای این برنامه در نظر گرفته‌شده است که به‌صورت پراکنده در همه قاره‎های قرار دارند، ولی تنها 5 کشور اول بدون خرید درون برنامه قابل‌استفاده‌اند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.5 iOS در تاریخ 97/09/15 بعد از کار با 5 کشور اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک دو بعدی بازی با کیفیت بسیار خوبی طراحی‌شده است. تصاویر از رنگ‎های شاد، روشن و غالباً ترکیبات کلاسیک تشکیل‌شده‌اند و در هر کشور متناسب با منطقه‎ی انتخاب‌شده رنگ‎های اصلی تغییر پیدا می‎کنند. فضاسازی‎ها متناسب با تغییر مکان بازی تغییر شکل پیدا می‎کنند و به واقعیت موجود در دنیا نزدیک‎تر می‎شوند. حرکت و کنترل بازی بسیار روان و آسان است و موسیقی متن زمینه‎ی بازی بسیار ملایم و آرامش‎بخش بوده که بر محتوای بازی و روش انجام آن تأثیری ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  از 13 کشور این بازی تنها 5 کشور به‌صورت رایگان در اختیار قرار دارد و برای بازی با سایر جاذبه‎ها باید از خرید درون برنامه‎ای به قیمت 0.99 دلار استفاده کرد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵
  سال انتشار ۲۰۱۸