Atomas

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ادغام کردن عناصر مشابه برای رسیدن به عناصر با عدد اتمی بیشتر

سال: 2015
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی روش اجرای ساده‌ای دارد که در مرحله‌ی اول آموزش داده می‌شود. بازیکن با قراردادن اتم‌های مشابه کنار هم و جمع کردن و جابه‌جا کردن آن‌ها، هر بار به رکورد بهتری می‌رسد.
  برای چینش اتم‌ها دور محیط دایره لازم است تا بازیکن بر اساس استراتژی فکری مشخصی پیش برود تا عناصر مشابه با یکدیگر ترکیب شوند و جای خالی بیشتری ایجاد شود. همچنین نمادهای اتمی که با حروف اختصاری روی مهره‌ها نوشته شده و عدد اتمی درج شده روی آن‌ها و ذکر شدن نام هر نماد در بالای صفحه، ناخودآگاه تمرینی برای حفظ شدن این اتم‌ها خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Atomas عنوانی سرگرم‌کننده و تفننی است که در سبک بازی‌های ادغامی طراحی شده است. مهره‌ها در این عنوان از عناصر جدول مندلیف هستند. هر اتم با نام اختصاری و عدد اتمی آن نوشته شده و صحنه‌ی اصلی بازی، دایره‌ای توخالی است و بازیکن باید عناصری که به صورت تصادفی به او داده می‌شوند را در محیط این دایره جایگذاری کند. بازیکن باید برای جایگذاری‌هایی که انجام می‌دهد، استراتژی داشته باشد و عناصر مشابه را کنار هم قرار دهد. بعد از هر چند عنصر، یک علامت جمع یا تفریق ظاهر می‌شود. علامت جمع عناصر مشابه را با هم جمع کرده و به عنصر با عدد اتمی بالاتر تبدیل می‌کند و علامت تفریق این امکان را ایجاد می‌کند که یک عنصر را در محیط دایره جابه‌جا کند. هدف از انجام بازی رسیدن به عناصری مثل طلا و نقره است. علاوه ‌بر این حالت، حالت‌های چالشی و محدودیت زمان نیز در بازی وجود دارد که سبب تنوع آن می‌شود. این بازی سرگرمی ساده‌ای است که باعث می‌شود بازیکن با عناصر جدول تناوبی و عدد اتمی هر یک از آن‌ها نیز آشنا شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.15 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی Atomas تصویرسازی ساده‌ای دارد و صحنه تنها از اتم‌ها و دایره‌ی اصلی تشکیل شده است. اما هر یک از اتم‌ها رنگ متفاوتی دارند و این باعث می‌شود بعد از مدت کمی تصویر پر از دایره‌های کوچک رنگی شود. موسیقی در متن استفاده نشده اما عناصر در حین ترکیب شدن با یکدیگر، صدایی شبیه ضربه به شیشه تولید می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای کسب بمب‌های کمکی لازم است تا خرید درون‌برنامه‌ای انجام داد و یا تبلیغ مشاهده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی به محتوای اینترنت دستگاه (network) دسترسی کامل پیدا می‌کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۱۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Sirnic
  سال انتشار ۲۰۱۵
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی تفننی
  مهارت تفکر تحلیلی
  ارز رایگان