Autism 5 - Point Scale EP

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تعامل کاربردی در شرایط اضطراری با کودکان اوتیسم

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای برنامه توضیح کاملی در جهت توضیح سازوکار به کاربر داده‌ می‎شود. امکان تغییر عکس‌ها و متن‌ها به کودک کمک می‌کند تا با برنامه احساس راحتی بیشتری داشته باشد.
  کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است در شرایط اضطراری و تحت فشار روحی قدرت تکلم خود را از دست دهند و این برنامه به کودک کمک می‌کند تا سطح اضطراب خود را در شرایط خاص کنترل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این برنامه که از مفاهیم کتاب The incredible 5 – point scale TM استفاده‌شده است، به کودکان اوتیسم مهارت برقراری ارتباط در شرایط اضطراری آموزش داده می‎شود. پنج حالت اضطراب و ناراحتی در این برنامه وجود دارد که به صورت تصاعدی شدت ناراحتی‎شان افزایش می‎یابد. با انتخاب هر حالت کودک تصویر چهره، متنی کوتاه و صدای گوینده (حالت مربوطه را نام می‌برد) را می‎بیند و می‎شنود. به‌طور مثال انتخاب حالت سوم نشان‎دهنده‎ی درد در بدن کودک است که به کمک احتیاج دارد. برنامه را می‌توان متناسب با نیازهای هر کودک شخصی‌سازی کرد و سطح شرایط اضطراری، عکس‌ها و پاسخ‌ها می‌تواند برای هر خانواده جدا باشد. با توجه به اینکه غالب کودکان اوتیسم قدرت تکلمشان در شرایطی با میزان اضطراب بالا دچار مشکل می‎شود، برنامه با بهره‎گیری از تصاویر و متن‎ها به کودکان و نزدیکان‎شان کمک می‌کند تا در مواقع حساس، بدون نیاز به کلام واکنش درست نشان دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2 iOS در تاریخ 98/09/10 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  برنامه فضایی بسیار ساده و با امکان شخصی‌سازی اطلاعات دارد. می‌توان از صدای والدین در نام بردن هر حالت یا در جهت هشدار به کودک استفاده کرد.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان اوتیسم طراحی‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای قرار دادن عکس و صدا اجازه‎ی کاربر برای دسترسی به آلبوم تصاویر و میکروفون گوشی تلفن همراه یا تبلت درخواست می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Minnesota Department of Administration
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان