Autism 5 – Point Scale EP

بررس متن: پرستو رحیمی

9+

تعامل کاربردی در شرایط اضطراری با کودکان اوتیسم

ناشر: Minnesota Department of Administration سال انتشار: 2011

Autism 5 – Point Scale EP

9+

تعامل کاربردی در شرایط اضطراری با کودکان اوتیسم

ناشر: Minnesota Department of Administration

سال انتشار: 2011

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است در شرایط اضطراری و تحت فشار روحی قدرت تکلم خود را از دست دهند و این برنامه به کودک کمک می‌کند تا سطح اضطراب خود را در شرایط خاص کنترل کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدای برنامه توضیح کاملی در جهت توضیح سازوکار به کاربر داده‌ می‎شود. امکان تغییر عکس‌ها و متن‌ها به کودک کمک می‌کند تا با برنامه احساس راحتی بیشتری داشته باشد.
آنچه والدین باید بدانند

در این برنامه که از مفاهیم کتاب The incredible 5 – point scale TM استفاده‌شده است، به کودکان اوتیسم مهارت برقراری ارتباط در شرایط اضطراری آموزش داده می‎شود. پنج حالت اضطراب و ناراحتی در این برنامه وجود دارد که به صورت تصاعدی شدت ناراحتی‎شان افزایش می‎یابد. با انتخاب هر حالت کودک تصویر چهره، متنی کوتاه و صدای گوینده (حالت مربوطه را نام می‌برد) را می‎بیند و می‎شنود. به‌طور مثال انتخاب حالت سوم نشان‎دهنده‎ی درد در بدن کودک است که به کمک احتیاج دارد. برنامه را می‌توان متناسب با نیازهای هر کودک شخصی‌سازی کرد و سطح شرایط اضطراری، عکس‌ها و پاسخ‌ها می‌تواند برای هر خانواده جدا باشد. با توجه به اینکه غالب کودکان اوتیسم قدرت تکلمشان در شرایطی با میزان اضطراب بالا دچار مشکل می‎شود، برنامه با بهره‎گیری از تصاویر و متن‎ها به کودکان و نزدیکان‎شان کمک می‌کند تا در مواقع حساس، بدون نیاز به کلام واکنش درست نشان دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2 iOS در تاریخ 98/09/10 نوشته‎شده است.

کیفیت

برنامه فضایی بسیار ساده و با امکان شخصی‌سازی اطلاعات دارد. می‌توان از صدای والدین در نام بردن هر حالت یا در جهت هشدار به کودک استفاده کرد.

حریم خصوصی

برای قرار دادن عکس و صدا اجازه‎ی کاربر برای دسترسی به آلبوم تصاویر و میکروفون گوشی تلفن همراه یا تبلت درخواست می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.2
واحد پول رایگان
ناشر Minnesota Department of Administration
سال انتشار 2011
نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان اوتیسم طراحی‌شده است.