Autism Emotion

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۵ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش تصویری چهار نوع احساس به کودکان مبتلا به اوتیسم

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در صفحه‎ی اصلی نام و شکل همه احساسات موجود در برنامه قرار دارد. با انتخاب هر مجموعه آموزش‌ آغاز می‌شوند. در هر آموزش کوتاه تمامی حالات چهره برای درک احساسات به نمایش گذاشته می‌شود. کودک علاوه بر مشاهده تک‌به‌تک تصاویر می‌تواند با فشار دادن علامت نمایش اسلاید تمامی تصاویر را پشت سر هم و به‌صورت فیلمی کوتاه مشاهده کند. مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است که همراهی والدین برای ترجمه مطالب لازم است.
  برنامه با بهره گرفتن از تصاویر متنوع در دنیای واقعی به کودک کمک می‌کند تا علاوه بر برقراری ارتباط بهتر با محیط پیرامون، احساسات خود را بهتر درک کند و در مقابل پاسخ احساسی مناسبی به دیگران بدهد. کودکان اوتیسمی نسبت به اشیا بصری عکس‌العمل بهتری دارد و راهنماهای تصویری داخل برنامه یکی از کاربردی‌ترین روش‌های یادگیری احساسات به کودک به شمار می‎آیند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این مجموعه آموزشی، کودک با چهار احساس شادی، غم، افتخار کردن به خود و آرامش در قالب داستان‌های مجزا و تصاویر آشنا می‌شود. برای هر تصویر متنی کوتاه وجود دارد (متن در پایین تصاویر قرار دارد) و گوینده‎ برای درک بهتر داستان، به همراه تصاویر توضیحات را می‎دهد. کودک می‌تواند برای تغییر داستان علامت چپ یا راست روی صفحه بازی را لمس کند و تصاویر را یک‌به‌یک تغییر دهد. در پایان هر داستان نیز موسیقی به همراه شعر و متناسب با احساس آموزش داده‌شده، پخش می‌شود. چهره‎ی افراد در حالت‌های احساسی مختلف برای کمک گرفتن از ارتباط غیرکلامی و از طریق تبادل تصاویر نمایش داده می‎شود. والدین می‎توانند با ترجمه کردن داستان‎ها و خواندن برای فرزندان فارسی زبانشان، اثربخشی بازی را بالا ببرتد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.0 iOS در تاریخ 98/09/24 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تصاویر استفاده‌شده در برنامه کیفیت خوبی دارند. گوینده بازی نیز تمامی متن‌ها را با لحنی واضح و شمرده ادا می‌کند. عامل شعر و موسیقی در پایان هر داستان به کودک در جهت یادگیری بیشتر احساسات ذکرشده کمک خواهد کرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  مجموعه‌ای آموزشی در قالب DVD توسط ناشر همین مجموعه تهیه‌شده است و آدرس وب‌سایت فروش آنها در صفحه بازی وجود دارد.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین یا معلمان کودک می‌توانند همراه با خواندن داستان، حالت‌های مختلف خنده، گریه، شادی یا عصبانیت را با صورت خود نشان می‌دهد و کودک را نیز به انجام آن تشویق نمایند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Model Me Kids, LLC
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان