Autism Emotion

بررس متن: پرستو رحیمی

10+ 5 تا 10 با همراهی والدین

آموزش تصویری چهار نوع احساس به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: Model Me Kids, LLC سال انتشار: 2012

Autism Emotion

10+
5 تا 10 با همراهی والدین

آموزش تصویری چهار نوع احساس به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: Model Me Kids, LLC

سال انتشار: 2012

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برنامه با بهره گرفتن از تصاویر متنوع در دنیای واقعی به کودک کمک می‌کند تا علاوه بر برقراری ارتباط بهتر با محیط پیرامون، احساسات خود را بهتر درک کند و در مقابل پاسخ احساسی مناسبی به دیگران بدهد. کودکان اوتیسمی نسبت به اشیا بصری عکس‌العمل بهتری دارد و راهنماهای تصویری داخل برنامه یکی از کاربردی‌ترین روش‌های یادگیری احساسات به کودک به شمار می‎آیند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در صفحه‎ی اصلی نام و شکل همه احساسات موجود در برنامه قرار دارد. با انتخاب هر مجموعه آموزش‌ آغاز می‌شوند. در هر آموزش کوتاه تمامی حالات چهره برای درک احساسات به نمایش گذاشته می‌شود. کودک علاوه بر مشاهده تک‌به‌تک تصاویر می‌تواند با فشار دادن علامت نمایش اسلاید تمامی تصاویر را پشت سر هم و به‌صورت فیلمی کوتاه مشاهده کند. مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است که همراهی والدین برای ترجمه مطالب لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

در این مجموعه آموزشی، کودک با چهار احساس شادی، غم، افتخار کردن به خود و آرامش در قالب داستان‌های مجزا و تصاویر آشنا می‌شود. برای هر تصویر متنی کوتاه وجود دارد (متن در پایین تصاویر قرار دارد) و گوینده‎ برای درک بهتر داستان، به همراه تصاویر توضیحات را می‎دهد. کودک می‌تواند برای تغییر داستان علامت چپ یا راست روی صفحه بازی را لمس کند و تصاویر را یک‌به‌یک تغییر دهد. در پایان هر داستان نیز موسیقی به همراه شعر و متناسب با احساس آموزش داده‌شده، پخش می‌شود. چهره‎ی افراد در حالت‌های احساسی مختلف برای کمک گرفتن از ارتباط غیرکلامی و از طریق تبادل تصاویر نمایش داده می‎شود. والدین می‎توانند با ترجمه کردن داستان‎ها و خواندن برای فرزندان فارسی زبانشان، اثربخشی بازی را بالا ببرتد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.0 iOS در تاریخ 98/09/24 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصاویر استفاده‌شده در برنامه کیفیت خوبی دارند. گوینده بازی نیز تمامی متن‌ها را با لحنی واضح و شمرده ادا می‌کند. عامل شعر و موسیقی در پایان هر داستان به کودک در جهت یادگیری بیشتر احساسات ذکرشده کمک خواهد کرد.

مصرف گرایی

مجموعه‌ای آموزشی در قالب DVD توسط ناشر همین مجموعه تهیه‌شده است و آدرس وب‌سایت فروش آنها در صفحه بازی وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 4
واحد پول رایگان
ناشر Model Me Kids, LLC
سال انتشار 2012
دنیای واقعی

والدین یا معلمان کودک می‌توانند همراه با خواندن داستان، حالت‌های مختلف خنده، گریه، شادی یا عصبانیت را با صورت خود نشان می‌دهد و کودک را نیز به انجام آن تشویق نمایند.

نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.