Autism iHelp – ER and EST

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

آموزش مجموعه‎ی صفات مختلف به کودکان مبتلا به اوتیسم با استفاده از تصاویر

ناشر: John Talavera سال انتشار: 2013

Autism iHelp – ER and EST

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

آموزش مجموعه‎ی صفات مختلف به کودکان مبتلا به اوتیسم با استفاده از تصاویر

ناشر: John Talavera

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودک با تمرکز کردن روی توانایی مشاهده و مهارت بصری تفاوت بین دو شخص یا شیء را تشخیص می‌دهد. این برنامه با هدف مسلط شدن کودک بر مفهوم تفاوت صفاتی ساخته‌شده است. نمایش تصویری هر صفت و تکرار آن موجب تثبیت مفهوم آموزشی در کودک می‌شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برنامه چندین تصویر را برای کودک به نمایش درمی‌آورد و با توجه به سؤال (به‌ عنوان‌ مثال: کدام‌ یک بزرگ‌تر است؟)، کودک تصویر صحیح را انتخاب می‌کند. مجموعه به زبان انگلیسی است که همراهی والدین برای ترجمه مفاهیم لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه برای آموزش معنای برخی از صفات (مانند: زیبا، سبک)، صفات مقایسه‌ای میان دو شیء یا شخص که با پسوند «تر» همراه‎اند (مانند: بلندتر، کوتاه‌تر) و صفات تفضیلی میان سه شیء یا شخص و بیشتر که با پسوند «ترین» همراه‎اند (مانند سنگین‌ترین، کوتاه‌ترین) به کودکان اوتیسم طراحی‎شده است. برنامه صفات را در قالب بازی و به کمک تصاویر و صدای گوینده به کودک آموزش می‌دهد و والدین می‌توانند اطلاعات مربوط به روند یادگیری کودک خود را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و شمایی کلی از روند آموختن فرزندشان داشته باشند. صفات و استفاده از آنها نقش مهمی در ساختار زبانی دارند که این برنامه‎ی آموزشی کودکانی که در یادگیری مفاهیم جدید با دشواری مواجه هستند را یاری می‎کند. برنامه‎های دیگری مشابه با ساختار این برنامه توسط همین ناشر جهت آموزش جملات پرسشی و رنگ‌ها تولید شده است. والدین باید در نظر داشته باشند که این برنامه تنها به زبان انگلیسی ارائه می‎شوند و برای آموزش کلمات به زبان فارسی همیاریشان الزامی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2.0 iOS در تاریخ 98/09/18 نوشته‎شده است.

کیفیت

کیفیت و تنوع تصاویر استفاده‌شده نسبتاً خوب است و کودک بعد از هر پاسخ صحیح توسط گوینده تشویق می‌شود. صدای گوینده و متن‌های بازی قابلیت حذف شدن دارند.

مصرف گرایی

دو مرحله از بازی رایگان بوده و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 4.99 $ لازم است.

حریم خصوصی

بازی لینکی در توییتر دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.2.0
حداقل نیازمندی iOS 8.2 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر John Talavera
سال انتشار 2013
دنیای واقعی

والدین و معلمان می‌توانند با استفاده از نمایش چند شیء به کودکان و پرسش، تفاوت میانشان را برجسته کنند و بازی را در دنیای واقعی پیاده‎سازی کنند.

نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.