Autism iHelp - ER and EST

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مجموعه‎ی صفات مختلف به کودکان مبتلا به اوتیسم با استفاده از تصاویر

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه چندین تصویر را برای کودک به نمایش درمی‌آورد و با توجه به سؤال (به‌ عنوان‌ مثال: کدام‌ یک بزرگ‌تر است؟)، کودک تصویر صحیح را انتخاب می‌کند. مجموعه به زبان انگلیسی است که همراهی والدین برای ترجمه مفاهیم لازم است.
  کودک با تمرکز کردن روی توانایی مشاهده و مهارت بصری تفاوت بین دو شخص یا شیء را تشخیص می‌دهد. این برنامه با هدف مسلط شدن کودک بر مفهوم تفاوت صفاتی ساخته‌شده است. نمایش تصویری هر صفت و تکرار آن موجب تثبیت مفهوم آموزشی در کودک می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برای آموزش معنای برخی از صفات (مانند: زیبا، سبک)، صفات مقایسه‌ای میان دو شیء یا شخص که با پسوند «تر» همراه‎اند (مانند: بلندتر، کوتاه‌تر) و صفات تفضیلی میان سه شیء یا شخص و بیشتر که با پسوند «ترین» همراه‎اند (مانند سنگین‌ترین، کوتاه‌ترین) به کودکان اوتیسم طراحی‎شده است. برنامه صفات را در قالب بازی و به کمک تصاویر و صدای گوینده به کودک آموزش می‌دهد و والدین می‌توانند اطلاعات مربوط به روند یادگیری کودک خود را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و شمایی کلی از روند آموختن فرزندشان داشته باشند. صفات و استفاده از آنها نقش مهمی در ساختار زبانی دارند که این برنامه‎ی آموزشی کودکانی که در یادگیری مفاهیم جدید با دشواری مواجه هستند را یاری می‎کند. برنامه‎های دیگری مشابه با ساختار این برنامه توسط همین ناشر جهت آموزش جملات پرسشی و رنگ‌ها تولید شده است. والدین باید در نظر داشته باشند که این برنامه تنها به زبان انگلیسی ارائه می‎شوند و برای آموزش کلمات به زبان فارسی همیاریشان الزامی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2.0 iOS در تاریخ 98/09/18 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  کیفیت و تنوع تصاویر استفاده‌شده نسبتاً خوب است و کودک بعد از هر پاسخ صحیح توسط گوینده تشویق می‌شود. صدای گوینده و متن‌های بازی قابلیت حذف شدن دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دو مرحله از بازی رایگان بوده و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت مبلغ 4.99 $ لازم است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین و معلمان می‌توانند با استفاده از نمایش چند شیء به کودکان و پرسش، تفاوت میانشان را برجسته کنند و بازی را در دنیای واقعی پیاده‎سازی کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در توییتر دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر John Talavera
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان