Autism iHelp – Opposites

بررس متن: پرستو رحیمی

6+

آموزش لغات و مفهوم تضاد به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: John Talavera سال انتشار: 2013

Autism iHelp – Opposites

6+

آموزش لغات و مفهوم تضاد به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: John Talavera

سال انتشار: 2013

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
هدف از این برنامه کار بر روی مفهوم متضاد است. مقایسه بین دو کلمه متضاد توسط تصویر و تکرار نام آن توسط گوینده بازی به یادگیری مؤثرتر کودکان کمک می‌کند. همراهی والدین برای هدایت کودکان جهت آموختن کلمات مفید خواهد بود زیرا کودکان با یادگیری مفهوم متضاد می‌توانند حالات روحی متضاد خود مانند شادی و غم را بیان کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
توضیحی مبنی بر چگونگی انجام بازی در محتوای آن مشاهده نشده است اما کودک به محض قرارگیری در بازی با سازوکار آن آشنا می‌شود. در بخش‌های آموزشی برنامه، لغات و تصاویر مربوطه برای کودک به نمایش درمی‌آید. در جریان بازی با دیدن تصویر و شنیدن کلمه، تصویر متضاد را از میان چهار شی‌ء نمایش داده‌شده انتخاب می‌کند.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه به طور خاص برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی شده و با کمک تصاویر مفهوم تضاد را تمرین می‎کند. بازی 4 مرحله دارد که هرکدام دارای بخش آموزشی و تمرین است. در بخش آموزش با کمک تصاویر (به‌عنوان مثال نمایش توپ کثیف و تمیز در یک صحنه) و صدای گوینده (به عنوان مثال گفتن کلمه کثیف و تمیز) مفهوم کلمات متضاد را به کودک آموزش می‌دهد. در بخش بازی کودک می‌تواند در قالب بازی لغات آموخته‌شده در بخش آموزشی را دوره نماید. والدین می‌توانند اطلاعات یادگرفته شده‎ی فرزندشان را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و روند آموختن آنها را در اختیار داشته باشند. این برنامه آموزشی با تمرکز بر مشکلات کودکان اوتیسم در یادگیری و آموزش لغات متضاد طراحی دشه است و نسخه‌های دیگری توسط همین ناشر برای آموزش نام اسباب‌بازی و رنگ‌ها نیز وجود دارد. اگرچه برنامه برای کودکان اوتیسم طراحی شده، اما کودکان خردسال و دبستانی هم می‎توانند به راحتی از برنامه استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.3.0 iOS در تاریخ 98/09/15 نوشته‎شده است.

کیفیت

اکثر تصاویر شامل وسایل پرکاربرد در دنیای کودکان می‎شود. صدای گوینده در صورت تمایل قابلیت حذف شدن دارد تا کودک چالش بیشتری در یادآوری لغات تجربه کند.

مصرف گرایی

برای در اختیار داشتن مجموعه به صورت کامل باید مبلغ 6.99$ را پرداخت کرد.

حریم خصوصی

برنامه لینکی در فیس‌بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.3.0
واحد پول رایگان
ناشر John Talavera
سال انتشار 2013
دنیای واقعی

والدین و معلمان می‌توانند لغات متضاد را با استفاده از نمایش اشیا به کودکان بیاموزند و دایره لغات آنان را بالا برند.

نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.