Autism iHelp – Opposites

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش لغات و مفهوم تضاد به کودکان مبتلا به اوتیسم

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیحی مبنی بر چگونگی انجام بازی در محتوای آن مشاهده نشده است اما کودک به محض قرارگیری در بازی با سازوکار آن آشنا می‌شود. در بخش‌های آموزشی برنامه، لغات و تصاویر مربوطه برای کودک به نمایش درمی‌آید. در جریان بازی با دیدن تصویر و شنیدن کلمه، تصویر متضاد را از میان چهار شی‌ء نمایش داده‌شده انتخاب می‌کند.
  هدف از این برنامه کار بر روی مفهوم متضاد است. مقایسه بین دو کلمه متضاد توسط تصویر و تکرار نام آن توسط گوینده بازی به یادگیری مؤثرتر کودکان کمک می‌کند. همراهی والدین برای هدایت کودکان جهت آموختن کلمات مفید خواهد بود زیرا کودکان با یادگیری مفهوم متضاد می‌توانند حالات روحی متضاد خود مانند شادی و غم را بیان کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه به طور خاص برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی شده و با کمک تصاویر مفهوم تضاد را تمرین می‎کند. بازی 4 مرحله دارد که هرکدام دارای بخش آموزشی و تمرین است. در بخش آموزش با کمک تصاویر (به‌عنوان مثال نمایش توپ کثیف و تمیز در یک صحنه) و صدای گوینده (به عنوان مثال گفتن کلمه کثیف و تمیز) مفهوم کلمات متضاد را به کودک آموزش می‌دهد. در بخش بازی کودک می‌تواند در قالب بازی لغات آموخته‌شده در بخش آموزشی را دوره نماید. والدین می‌توانند اطلاعات یادگرفته شده‎ی فرزندشان را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و روند آموختن آنها را در اختیار داشته باشند. این برنامه آموزشی با تمرکز بر مشکلات کودکان اوتیسم در یادگیری و آموزش لغات متضاد طراحی دشه است و نسخه‌های دیگری توسط همین ناشر برای آموزش نام اسباب‌بازی و رنگ‌ها نیز وجود دارد. اگرچه برنامه برای کودکان اوتیسم طراحی شده، اما کودکان خردسال و دبستانی هم می‎توانند به راحتی از برنامه استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.3.0 iOS در تاریخ 98/09/15 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  اکثر تصاویر شامل وسایل پرکاربرد در دنیای کودکان می‎شود. صدای گوینده در صورت تمایل قابلیت حذف شدن دارد تا کودک چالش بیشتری در یادآوری لغات تجربه کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن مجموعه به صورت کامل باید مبلغ 6.99$ را پرداخت کرد.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین و معلمان می‌توانند لغات متضاد را با استفاده از نمایش اشیا به کودکان بیاموزند و دایره لغات آنان را بالا برند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه لینکی در فیس‌بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر John Talavera
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان