Autism iHelp - Play

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش لغات مربوط به بازی و سرگرمی به کودکان اوتیسم

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بخش‌های آموزشی برنامه اسامی اشیا و تصاویرشان برای کودک به نمایش درمی‌آید و نام مربوط به هرکدام را می‌آموزد و در بخش بازی کودک باید نام شیء مورد نظر را پیدا کند. جریان بازی ساده بوده و نیازی به زمان زیاد جهت یادگیری سازوکار استفاده از بازی وجود ندارد.
  هدف این برنامه گسترش و تثبیت لغات در ذهن کودکان است تا در کنار درک معنایشان بتوانند در بازی‎های روزانه استفاده کنند. با نمایش تصویر هر لغت و تکرار نامش آموزش انجام می‎شود و بخش بازی برای تمرین لغات آموخته شده است. اشیای استفاده‌شده در تصاویر، کاربرد بالایی در بازی‌های روزمره کودکان دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه درواقع کمک‌رسان والدین برای آموزش لغات به کودکان دارای اوتیسم است. برنامه 24 لغت را در دسته‌بندی‌های اسباب‌بازی، فعالیت‌های بیرون از خانه (مانند تاب و استخر) و وسایل هنری و ساخت کاردستی (مانند چسب) به کمک تصاویرشان آموزش می‎دهد. نمایش هر تصویر با صدای گوینده همراه است. بخش بازی این مجموعه برای تمرین لغات آموخته‌شده در بخش‌های قبلی است. والدین می‌توانند اطلاعات یادگیری کودکان خود را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و شمایی کلی از روند آموزش فرزندشان در دسترس داشته باشند. این برنامه آموزشی با تمرکز بر مشکلات کودکان اوتیسم در یادگیری لغات و استفاده‎ از لغات در ساختار زبانی تهیه‌شده است. نسخه‌های دیگر این بازی با ساختاری مشابه توسط همین ناشر برای آموزش نام حیوانات، رنگ‌ها و … وجود دارد. صدای گوینده و اسامی لغات قابل‌حذف شدن دارند تا والدین بتوانند نام اشیاء را خودشان به کودکشان آموزش دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 98/08/13 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  اکثر تصاویر استفاده‌شده در برنامه از رنگ‌های نسبتاً تندی تشکیل شده‎اند تا در صورت فراموشی نام هر وسیله، کمکی برای یادآوری به کودک باشد.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان دارای اوتیسم طراحی‌شده است.

  دنیای واقعی

  والدین و معلمان می‌توانند از ساختار این بازی در دنیای واقعی کمک بگیرند و نمایش وسایل اطراف کودک و تکرار نامشان، بازی را در طول روز تکرار کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه لینکی در فیس‌بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر John Talavera
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان