Autism iHelp – Play

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 5 تا 8 با همراهی والدین

آموزش لغات مربوط به بازی و سرگرمی به کودکان اوتیسم

ناشر: John Talavera سال انتشار: 2012

Autism iHelp – Play

8+
5 تا 8 با همراهی والدین

آموزش لغات مربوط به بازی و سرگرمی به کودکان اوتیسم

ناشر: John Talavera

سال انتشار: 2012

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
هدف این برنامه گسترش و تثبیت لغات در ذهن کودکان است تا در کنار درک معنایشان بتوانند در بازی‎های روزانه استفاده کنند. با نمایش تصویر هر لغت و تکرار نامش آموزش انجام می‎شود و بخش بازی برای تمرین لغات آموخته شده است. اشیای استفاده‌شده در تصاویر، کاربرد بالایی در بازی‌های روزمره کودکان دارند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در بخش‌های آموزشی برنامه اسامی اشیا و تصاویرشان برای کودک به نمایش درمی‌آید و نام مربوط به هرکدام را می‌آموزد و در بخش بازی کودک باید نام شیء مورد نظر را پیدا کند. جریان بازی ساده بوده و نیازی به زمان زیاد جهت یادگیری سازوکار استفاده از بازی وجود ندارد.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه درواقع کمک‌رسان والدین برای آموزش لغات به کودکان دارای اوتیسم است. برنامه 24 لغت را در دسته‌بندی‌های اسباب‌بازی، فعالیت‌های بیرون از خانه (مانند تاب و استخر) و وسایل هنری و ساخت کاردستی (مانند چسب) به کمک تصاویرشان آموزش می‎دهد. نمایش هر تصویر با صدای گوینده همراه است. بخش بازی این مجموعه برای تمرین لغات آموخته‌شده در بخش‌های قبلی است. والدین می‌توانند اطلاعات یادگیری کودکان خود را در جدول داخل برنامه وارد نمایند و شمایی کلی از روند آموزش فرزندشان در دسترس داشته باشند. این برنامه آموزشی با تمرکز بر مشکلات کودکان اوتیسم در یادگیری لغات و استفاده‎ از لغات در ساختار زبانی تهیه‌شده است. نسخه‌های دیگر این بازی با ساختاری مشابه توسط همین ناشر برای آموزش نام حیوانات، رنگ‌ها و ... وجود دارد. صدای گوینده و اسامی لغات قابل‌حذف شدن دارند تا والدین بتوانند نام اشیاء را خودشان به کودکشان آموزش دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.4.0 iOS در تاریخ 98/08/13 نوشته‎شده است.

کیفیت

اکثر تصاویر استفاده‌شده در برنامه از رنگ‌های نسبتاً تندی تشکیل شده‎اند تا در صورت فراموشی نام هر وسیله، کمکی برای یادآوری به کودک باشد.

حریم خصوصی

برنامه لینکی در فیس‌بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 18
حداقل نیازمندی اندروید 2.2 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.4.0
واحد پول رایگان
ناشر John Talavera
سال انتشار 2012
دنیای واقعی

والدین و معلمان می‌توانند از ساختار این بازی در دنیای واقعی کمک بگیرند و نمایش وسایل اطراف کودک و تکرار نامشان، بازی را در طول روز تکرار کنند.

نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان دارای اوتیسم طراحی‌شده است.