Auto Chess

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۷ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
نبرد نیروهای تخیلی در زمین شطرنج
سال: 2017
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گزینه‌های زیادی در اطراف صفحه‌ی بازی قرارگرفته (تعدادی از آنها لازم و ضروری نیستند) و اندازه آنها خیلی کوچک‌شده است. به علت نبود آموزش اولیه در مورد نحوه‎ی انجام بازی نیاز به همراهی والدین وجود دارد.
  موفقیت در نبرد تا حد زیادی بستگی به نیروهایی وارد شده به زمین دارد به همین دلیل نوجوان باید بتواند بهترین انتخاب‎ها برای عملی کردن مدل استراتژیک خود داشته باشد که به‎مرور سبب بهبود قدرت تفکر استراتژیک می‎شود.
  نیروهای بازی ظاهر تخیلی و گاهی ترسناک دارند اما کوچک بودن اندازه‎ی آنها از ترسشان کاسته است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی نبردی میان موجودات تخیلی در زمین شطرنج است که به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود. گروه‌ها به‌صورت تصادفی و دوبه‌دو به نبرد با یکدیگر می‌پردازند. در نبردهای اولیه تعداد نیروهایی که بازیکن قادر به وارد کردنشان است زیاد نبوده ولی با پیشروی در بازی این تعداد افزایش می‎یابد. حرکات نیروها در صفحه‌ی شطرنج به‌صورت خودکار انجام می‎شود و نیروها طبق قوانین بازی شطرنج به سمت گروه مقابل حرکت می‌کند. با پیروزی در هر دور، بازیکن تعدادی سکه دریافت می‌کند و می‌تواند در دور بعدی اقدام به خرید نیروهای جدید کند. در طول بازی جوایزی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد و بازیکن می‌تواند از آنها برای افزایش قدرت نیروهایش استفاده کند. هر گروه نوار انرژی دارد که با صفر شدن این آن، بازیکن بازنده محسوب می‎شود و تنها گروه باقی‌مانده برنده بازی خواهد شد. وجود نیروهای تخیلی و ابزارآلات جنگی تا حدودی خشونت برا همراه بازی کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/05/29 نوشته‌شده و برمبنای نسخه 0.4.0 iOS است.

  کیفیت

  تصاویر گرافیک خوبی دارند و تنوع شخصیت‎ها و زمین‎ها‎، بازی را از یکنواختی دور کرده است. موسیقی و صداگذاری‎ها هماهنگ با سبک بازی و حرکات بازیکن است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  در این بازی خرید درون برنامه‎ای وجود دارد‎.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  بازی به صورت آنلاین اجرا می‎شود.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۰.۴.۰
  سال انتشار ۲۰۱۷