!AVO

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش آووکادو برای جمع‌آوری لوبیا و کمک به دوستش

سال: 2019
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در منوی بازی ابهامی دیده نمی‌شود و کار کردن با آن سختی ندارد اما نظارت اولیه والدین را می‌طلبد چگونگی کنترل آووکادو نیز در همان ابتدا آموزش داده می‌شود و حتی نیاز به تمرین ندارد، اما برای درک بهتر داستان تسلط به زبان انگلیسی به بازیکن کمک خواهد کرد.
  استفاده از بعضی ابزارهای دورریختنی و کارایی خوب آنها می‌تواند کودک و نوجوان را به سمت فعالیت‌های مفیدی همچون بازیافت یا صرفه‌جویی سوق دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی بازیکن در نقش یک آووکادو به‌عنوان همیار و همراه دختری جوان بازی می‌کند. دخترک فردی بسیار کنجکاو و باهوش است که به کارهای علمی علاقه زیادی دارد. در هرکدام از مراحل بازی وقایعی رخ می‌دهد که دختر جوان باید با تحقیق و پژوهش به حل مشکل خود بپردازد. در این راه آووکادو به او در پیدا کردن وسایل مورد نیازش کمک خواهد کرد. در هر مرحله، مسئولیت‌های آووکادو نوشته می‎شود و با انجام شدنشان مرحله به پایان می‌رسد. در مسیر حرکت آووکادو لوبیاهایی ریخته شده که بازیکن باید با جمع‌آوری آنها برای خود وسایل و یا لباس‌های جدید خریداری کند. ابتدای بازی، فیلم کوتاهی از داستان میان آووکادو و دختر جوان نمایش داده می‎شود و روش انجام بازی نیز شفاف می‎شود. لازم به ذکر است که فقط دو مرحله‌ی اول بازی رایگان بوده و مراحل بعدی با پرداخت هزینه قابل‌دسترسی‌اند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/03/31 نوشته‌شده و برمبنای نسخه iOS 1.1.0 است.

  کیفیت

  با توجه به حجم بسیار بالای بازی انتظار کیفیت و گرافیک فوق‌العاده بالایی وجود دارد و در عمل هم کیفیت تصاویر و گرافیک عالی است. تصاویر در برخی مواقع حالت واقعی دارند و همچون فیلم سینمایی ظاهر می‎شوند. شخصیت آووکادو بسیار ابتدایی و با خطوط نقاشی شده به تصویر کشیده شده است که به ته رنگ طنز و شوخی همراه است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای باز کردن مراحل بازی (به‌جز دو مرحله اول) باید هزینه‎ی پرداخت شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۰
  سال انتشار ۲۰۱۹