Baa Baa Black Sheep – Song

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

کشف اشیای و تطبیق صحیح اشکال ارائه‌شده بر روی شکل اصلی در دنیایی فانتزی و مملو از شعر و آواز

ناشر: Duck Duck Moose LLC سال انتشار: 2010

Baa Baa Black Sheep – Song

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

کشف اشیای و تطبیق صحیح اشکال ارائه‌شده بر روی شکل اصلی در دنیایی فانتزی و مملو از شعر و آواز

ناشر: Duck Duck Moose LLC

سال انتشار: 2010

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
نام تمامی اشیاء استفاده‌شده در معماها توسط گوینده‎ی بازی بیان می‎شود و در بالای هر کدام نوشته می‌شود. کودک در این برنامه ضمن تقویت درک بصری با طیف گسترده‌ای از اشیا آشنا می‎شود و با تیزبینی و دقت خود به حل معماهای بازی می‌پردازد. چالش برنامه به بالا رفتن انعطاف‌پذیری ذهن و قدرت تمرکز کودک کمک می‎کند. تغییر رنگ یکی از گوسفندان و بیان رنگ توسط گوینده در قالب شعر به یادگیری نام رنگ‎ها کمک می‎کنند. مجموعه به زبان انگلیسی است و همراهی والدین جهت ترجمه مفاهیم، تکرار نام اشکال و رنگ‌ها اهمیت دارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در ابتدا سازوکار بازی در متنی کوتاه توضیح داده می‌شود. یافتن برخی از اشیاء نیازمند توجه و دقت بیشتر کودک به فضای بازی است ولی در کل پیچدگی در کار با برنامه وجود ندارد.
آنچه والدین باید بدانند

کودکان در این بازی با ماجراجویی در محیطی رنگارنگ، مملو از شگفتی و همراه با شعر و موسیقی به کشف معماهای بصری می‌پردازند. چهار شکل اصلی به عنوان الگو در بالای صفحه بازی وجود دارد که وظیفه کودک یافتن تصویر مشابه آنها در محیط بازی و کشیدن اشکال یافت شده بر شکل اصلی است. پس از یافتن تمامی اشکال، گروهی جدید در اختیار کودک قرار می‌گیرد و به همین ترتیب بازی ادامه پیدا می‌کند. شخصیت‌های بازی مانند گوسفندان، ماهی‌ها، غواص و ... پویا هستند و با ضربه زدن با انگشت بر روی هرکدام حرکت می‌کنند (به‌ عنوان‌ مثال با ضربه زدن بر روی صندوق گنج، درب آن باز می‌شود و محتویات آن مشخص می‌شود). این بازی مهارت شناخت و تشخیص اشیاء را در کودک تقویت می‌کند و می‌تواند برای کودکان مبتلا به اوتیسم نیز مفید باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.2.1 iOS در تاریخ 98/09/11 نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی بازی در رنگ، اشکال و شخصیت‌ها تنوع بالایی دارد. انیمیشین‎های مربوط به هر شخصیت جذاب و گاهی خنده‌دار است. موسیقی بازی شاد است و این برنامه جایزه‎ی Parents’ Choice Recommended از Parents’ Choice Foundation و Children’s Technology Review Editor’s Choice Award را برده است.

حریم خصوصی

ناشر بازی لینکی در فیس‌بوک دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2.2.1
واحد پول رایگان
ناشر Duck Duck Moose LLC
سال انتشار 2010
نیازهای ویژه

این بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم در جهت شناخت اشیاء مفید خواهد بود.