Baa Baa Black Sheep - Song

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کشف اشیای و تطبیق صحیح اشکال ارائه‌شده بر روی شکل اصلی در دنیایی فانتزی و مملو از شعر و آواز

سال: 2010
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدا سازوکار بازی در متنی کوتاه توضیح داده می‌شود. یافتن برخی از اشیاء نیازمند توجه و دقت بیشتر کودک به فضای بازی است ولی در کل پیچدگی در کار با برنامه وجود ندارد.
  نام تمامی اشیاء استفاده‌شده در معماها توسط گوینده‎ی بازی بیان می‎شود و در بالای هر کدام نوشته می‌شود. کودک در این برنامه ضمن تقویت درک بصری با طیف گسترده‌ای از اشیا آشنا می‎شود و با تیزبینی و دقت خود به حل معماهای بازی می‌پردازد. چالش برنامه به بالا رفتن انعطاف‌پذیری ذهن و قدرت تمرکز کودک کمک می‎کند. تغییر رنگ یکی از گوسفندان و بیان رنگ توسط گوینده در قالب شعر به یادگیری نام رنگ‎ها کمک می‎کنند. مجموعه به زبان انگلیسی است و همراهی والدین جهت ترجمه مفاهیم، تکرار نام اشکال و رنگ‌ها اهمیت دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودکان در این بازی با ماجراجویی در محیطی رنگارنگ، مملو از شگفتی و همراه با شعر و موسیقی به کشف معماهای بصری می‌پردازند. چهار شکل اصلی به عنوان الگو در بالای صفحه بازی وجود دارد که وظیفه کودک یافتن تصویر مشابه آنها در محیط بازی و کشیدن اشکال یافت شده بر شکل اصلی است. پس از یافتن تمامی اشکال، گروهی جدید در اختیار کودک قرار می‌گیرد و به همین ترتیب بازی ادامه پیدا می‌کند. شخصیت‌های بازی مانند گوسفندان، ماهی‌ها، غواص و … پویا هستند و با ضربه زدن با انگشت بر روی هرکدام حرکت می‌کنند (به‌ عنوان‌ مثال با ضربه زدن بر روی صندوق گنج، درب آن باز می‌شود و محتویات آن مشخص می‌شود). این بازی مهارت‌های شناختی و تشخیص اشیاء را در کودک تقویت می‌کند و می‌تواند برای کودکان دارای اختلال اوتیسم نیز مفید باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.2.1 iOS در تاریخ 98/09/11 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی در رنگ، اشکال و شخصیت‌ها تنوع بالایی دارد. انیمیشین‎های مربوط به هر شخصیت جذاب و گاهی خنده‌دار است. موسیقی بازی شاد است و این برنامه جایزه‎ی Parents’ Choice Recommended از Parents’ Choice Foundation و Children’s Technology Review Editor’s Choice Award را برده است.

  نیازهای ویژه

  این بازی برای کودکان دارای اختلال اوتیسم در جهت شناخت اشیاء مفید خواهد بود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ناشر بازی لینکی در فیس‌بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Duck Duck Moose LLC
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان