Bacon Escape 2

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حرکت در مسیر‎های پرپیچ‎وخم برای گرفتن ستاره‎ی بیشتر جهت تعمیر موشک

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان کم‎سن برای واکنش نشان دادن به‎موقع به تغییرات بازی به‎خصوص در سرعت‌بالا ممکن است دچار مشکل شوند و به تمرین بیشتر مراحل نیاز داشته باشند. درنهایت در مراحل بالا، نوجوانان نیز با چالش بالاتری مواجه می‎شوند به‌خصوص که در برخی از مراحل در هر دور بازی تنها تعدادی از سیب‎ها جمع می‎شوند. چالش بازی با افزایش مراحل و تغییر محیط به‎مرور افزایش می‎یابد و عوامل محیطی تصویر بازی و ندیدن مسیر پیشرو نیز در این چالش مؤثرند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره‎ی دوم بازی عجیب و محبوب Bacon Escape با شخصیت اصلی خوک است. کودکان و نوجوانان به شخصیت‎های کارتونی و عجیب خوک، کرم ابریشم و موجودات فضایی کمک می‎کنند تا به هدف خود (تعمیر موشک) برسند. شخصیت‎های کارتونی بازی با چهره‎های عجیب و لبخند وسیع سوار بر گاری، گلدون و وسایل حرکتی دیگر، وارد سیاره‎ی زمین شده‎اند و با جمع‎آوری ستاره بیشتر شانسی برای بازگشت دارند. ستاره‎ها در پایان مراحل قرار دارند و هدف اصلی زنده رساندن شخصیت‎ها به انتهای مراحل است. در این مسیر موانع متنوعی ازجمله دیوار آتشی، مسیر نیزه‎ای و چاله‎ها قرار دارند که با اهرم‎های مختلف قابلیت برداشته شدن‎ دارند. حرکت دادن اهرم‎ها در زمان مناسب توسط بازیکنان صورت می‎گیرد تا شخصیتشان را به سلامت به انتهای مرحله برسانند و سیب‎ و ستاره‎ی موجود در طول مسیر را جمع کنند. سکه‎ها تنها برای خرید جعبه‎ی جادویی بوده و برخلاف بازی‎های مشابه سیب‎ها ارزشمندتر از سکه‎‎اند و به‌صورت بسته‎های خرید درون برنامه نیز ارائه می‎شوند. سرعت‌بالای بازی در کنار غیرقابل پیش‎بینی بودن مسیر (و در برخی مراحل چند شاخه شدن مسیر) مانع از تسلط کامل بر روی مرحله در تلاش اول می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.1 iOS در تاریخ 97/08/27 بعد از عبور از مراحل دو سرزمین اول نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎پردازی بازی با نگاه کودکانه و طنز همراه بوده که محیط شادی را برای کودکان ایجاد کرده‎ است. رنگ‌های تند و نه‌چندان شفاف تصاویر در کنار گرافیک بعددار مراحل، هیجان بازی را دو‎چندان کرده‎اند و با کیفیت قابل قبولی طراحی‌شده ‎است. سرعت‌بالای حرکات و دور و نزدیک شدن تصویر در حین حرکت به‌صورت نامحسوس در افزایش هیجان و در عین حال چالشی کردن بازی نقش دارد. موسیقی یکنواخت با حالت رباتی در زمینه‎ی بازی تأثیر چندانی بر روی روند بازی ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های سیب برای ادامه‎ی مرحله از نقطه‎ی باخت، به فروش می‎رسد که در بسته‎های کوچک و بزرگ با قیمت‎های 1.99 دلار تا 49.99 دلار به فروش می‎رسند. لینک دیگر بازی‎های ناشر در تنظیمات بازی قرار دارد. در صورت برقرار بودن ارتباط با اینترنت تبلیغات ویدیویی ناگهانی نمایش داده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۱
  سال انتشار ۲۰۱۸