Badland Brawl

بررس متن: نیلوفر غیبی

10+

نزاع بین دو حریف به‌صورت آنلاین برای نابود کردن مقر اصلی با کمک موجودات عجیب و ربات‎ها

ناشر: Frogmind Oy سال انتشار: 2018

Badland Brawl

10+

نزاع بین دو حریف به‌صورت آنلاین برای نابود کردن مقر اصلی با کمک موجودات عجیب و ربات‎ها

ناشر: Frogmind Oy

سال انتشار: 2018

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکنان با شناسایی تکنیک‎های حریف خود باید به تدوین استراتژی مناسب بپردازند تا درعین‌حال که از مقر خود حفاظت می‎کنند بتوانند دشمن را نابود سازند. در فرایند تدوین استراتژی بازیکنان به تحلیل محیط می‎پردازند و درنهایت مهارت تصمیم‎گیری سریع و منعطف را تمرین می‎کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
شخصیت‎های کارتونی مانع از برجسته شدن وقایع خشن بازی می‎شوند. نابودی شخصیت‎های طرفین با پرتاب بمب، تیر و یا ضربات مستقیم مشت یا چکش‎های سنگی شکل می‎گیرد. مدت‌زمان کوتاه تعیین‌شده برای هر رقابت مانع از طولانی شدن و شخصی شدن مبارزه می‎شود. شخصیت‎ها بعد از کشته شدن از صفحه‌نمایش حذف می‎شوند. رقابت‎های مراحل بالایی هم در محیط تاریک‎تر و هم با سرعت بیشتری صورت می‎گیرد که از سطح خشونت بسیار بالاتری نسبت به مراحل اولیه برخوردار است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آموزش گام‎به‎‏گام ابتدای بازی فرصت کافی برای تسلط بر محتوای بازی را فراهم می‎کند. گزینه‎های متنوع منوی اصلی در آموزش اولیه شفاف‎سازی می‎شود، اما برای درک روش کار هر شخصیت و قابلیتش، باید در مراحل مبارزه به کاربردشان دقت کرد. چالش بازی بر مبنای نوع برخورد بازیکن حریف، قدرت شخصیت‎ها و قابلیت‎ها متفاوت است. گزینه‎های به‌هم‌ریخته و جوایز متعدد بازی تمرکز بازیکنان را برای شروع کاهش می‎دهد، اما تأثیر ویژه‎ای در جریان اصلی بازی ندارند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از نوع کارتی است که رقابت بین بازیکنان به‌صورت آنلاین صورت می‎گیرد. بعد از گذراندن مراحل آموزش اولیه بازیکنان با فصل اول داستان نجات سرزمین خیالی روبه‎رو می‎شوند. برای رسیدن به ادامه داستان باید مراحل بسیار زیادی پشت سر گذاشته شود و تنها با رقابت و برد می‎توان از هر مرحله عبور کرد. رقابت‎ها با انتخاب کارت موردنظر و نشانه‎گیری شکل می‎گیرد، بنابراین داشتن شناخت کافی بر روی قابلیت‎های هر شخصیت کارتی بسیار مهم است. اگرچه بخش زیادی از زمان نوجوانان صرف رقابت کردن با حریف‎های آنلاین می‎شود، بخش دیگر آن صرف کمک به هم‌گروهی‌ها، رقابت چهارنفری و تماشای ویدیوی رقابت سایر بازیکنان می‎شود. با عضویت در گروه‎ها، امکان مکالمه بین گروهی اعضاء فعال می‎شود و بر اساس نوع گروه می‎تواند محیطی فعال برای مکالمه یا ساکت باشد. در حین رقابت تنها نوشته‎ها و شکلک‎های از پیش تعیین‌شده قابل‌استفاده است که بیشتر به‌منظور کَلکَل کردن بین بازیکنان مورداستفاده قرار می‎گیرد. امکان رقابت بدون محدودیت و ارتقای نیروها با سرعت‌بالا انگیزه‎ی لازم برای وابستگی طولانی‌مدت را در بازیکنان به وجود می‎آورد. خشونت کارتونی بازی غیرواقعی بوده و در مراحل ابتدایی به علت روشن بودن تصاویر و محیط بازی از شدت آن کاسته می‎شود، اما با دشوارتر شدن مراحل محیط بازی تیره‎تر و تاریک‎تر می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.4.4 iOS در تاریخ 97/09/11 بعد از چندین مبارزه و عضویت در گروه نوشته‌شده است.

کیفیت

کیفیت گرافیکی بسیار خوب و سه‌ بعدی بودن تصویر اولیه‎ی بازی جذابیت ویژه‎ای از نظر ظاهری به بازی داده‎ است. شخصیت‎های رباتی و عجیب بازی با شکل طنزشان محیط خشن بازی را کمی لطیف کرده است. رنگ‎های شاد، متنوع و روشن استفاده‌شده در طراحی تصاویر بازی محیط خشن آن را به محیطی سرگرم‌کننده تغییر داده است. موسیقی زمان جنگ پر از هیجان همراه با کوبش‎های شدید طبل است، در حالی که در صفحه‎ی اصلی صدای پرندگان و موسیقی ملایمی به گوش می‎رسد. گزینه‎های تودرتوی صفحه‎ی اصلی و جوایز پراکنده انسجام بازی را برهم زده است و تمرکز بازیکن را دچار مشکل می‎کند.

مصرف گرایی

بسته خرید درون برنامه برای افزایش جواهرات از قیمت 0.99 دلار تا 99.99 دلار ارائه می‎‌شود.

حریم خصوصی

استفاده از برنامه به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارد. ویدیوی رقابتی بازیکنان در بخش ویدیو‎ها قرار دارد و در کنار آن لینکی برای مشاهده ویدیوهای مشابه در Youtube قرارگرفته است.

جزئیات برنامه موبایلی
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.4.4
واحد پول رایگان
ناشر Frogmind Oy
سال انتشار 2018