Balance: Meditation & Sleep

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
برنامه‌ای جهت انجام تمرینات مدیتیشن و ایجاد آرامش در افراد با هر سنی
سال: 2021
  بررس متن: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای استفاده از این برنامه تنها کافی است تا کاربر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد بعد از تکمیل کردن اطلاعاتی که در ابتدا از او درخواست می‌شود تمرین‌ها به صورت فایل‌های صوتی ارائه می‌شوند و کاربر با تعیین مدت تمرین‌ها، صدای گوینده و زمان پخش از فایل‌ها استفاده می‌کند. او در هر لحظه و حتی پس از پاسخ دادن به سؤال‌ها می‌‌تواند طول مدت زمان هر مدیتیشن، صدای گوینده و هدف‌ها را تغییر دهد و با توجه به نیازش از ابتدا برنامه را شخصی‌سازی کند.
  این برنامه روش‌ها و تمرین‌هایی را به کاربر ارائه می‌‌دهد که با مداومت در انجام آن‌ها می‌‌تواند به آرامش بیشتر، تمرکز بهتر و همچنین مهارت کنترل هیجان برسد و کیفیت خواب خود را نیز بهبود بخشد. کاربر با یادگیری این تمرین‌ها در هر زمان و هر مکان می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  Balance یک برنامه‌ی منظم و قدم‌به‌قدم برای آموزش و تمرین مدیتیشن است. در شروع سؤالاتی از کاربر پرسیده می‌‌شود تا برنامه‌ای که دراختیار او قرار داده می‌‌شود هدفمند و کاربردی باشد. این سؤالات اطلاعاتی از کاربر دریافت می‌‌کنند که او قبلاً تا چه اندازه مدیتیشن انجام می‌‌داده است، چقدر با این کار آشناست، خلقیات معمول او چیست به طور مثال در طی روز تا چه اندازه نوسانات خلقی و روحی دارد و این‌که با انجام این تمرینات می‌خواهد به چه هدف‌هایی دست یابد. کاربر از بین هدف‌هایی مثل افزایش کیفیت خواب، آرامش در طی روز، افزایش تمرکز و ... مواردی را انتخاب می‌‌کند و تمرین‌ها بر این اساس به او ارائه می‌‌شوند. بعد از انجام مراحل ثبت اطلاعات، برنامه هر روز و در ساعات مشخص‌شده به وسیله‌ی کاربر، مدیتیشن را آغاز می‌‌کند. بخش‌های متعدد دیگری نیز در برنامه وجود دارند که به حفظ یا ایجاد آرامش در طی روز، قبل از امتحان، حین رانندگی و مواجهه‌ی صحیح با موقعیت‌های هیجانی کمک می‌کنند. همچنین موسیقی‌هایی مثل صدای باد، جنگل و باران برای رسیدن به آرامش و حتی برنامه‌هایی برای کودکانی که از خواب می‌‌پرند یا خواب آشفته دارند وجود دارد که این موارد تنها در نسخه‌ی غیر رایگان برنامه قابل دسترسی است. کاربر پس از هر بار استفاده می‌‌تواند وضعیت فعلی و میزان پیشرفتش در شاخص‌های مختلف را در بخش پروفایل خود ببیند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۳.۰ Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۷ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه طراحی طبقه‌بندی شده و واضحی دارد تا دسترسی و استفاده‌ی کاربران را ساده کند. بخش‌های بسیار گوناگونی در آن قرار گرفته است که برای موقعیت‌های مختلفی از جمله موقعیت‌های هیجانی در طول روز، هنگام رانندگی و حتی قدم زدن‌های دوستانه به کاربر کمک می‌کنند. وجود بخش‌هایی مخصوص کودکان نیز باعث شده تا برنامه موفق شود طیف زیادی از موقعیت‌ها و اشخاص را پوشش دهد. تمرین‌ها مطابق با سلیقه‌ی کاربران سطح‌بندی می‌شوند که این نیز به افزایش کیفیت و کاربردی بودن برنامه کمک می‌کند. استفاده از رنگ سفید و آبی در تمام برنامه به القای حس آرامش بیشتر کمک می‌کند دو گوینده‌ی خانم و آقا برای تمرینات وجود دارند که هر دو صدای دلنشین و آرام‌بخشی دارند موسیقی‌های مدیتیشن هم کیفیت خوبی داشته و تنوع زیادی دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  این برنامه از بخش‌ها و امکانات زیادی تشکیل شده که استفاده از قسمت کوچکی از آن رایگان است و برای دسترسی به سایر بخش‌ها باید حساب کاربری ویژه خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای استفاده از فایل‌های مدیتیشن باید اینترنت دستگاه هوشمند متصل باشد. اطلاعات جزئی از خلق و خوی و عادت‌های روزانه‌ی کاربر در ابتدای استفاده از برنامه از او درخواست می‌شود همچنین برای استفاده از فایل‌ها ساخت حساب کاربری به وسیله‌ی قرار دادن آدرس ایمیل الزامیست.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  سال انتشار ۲۰۲۱