Barbie Dreamhouse Adventures

بررس متن: گلاره اسلامی

12+ 5 تا 12 با همراهی والدین

طراحی خانه‎ای مخصوص شخصیت اصلی و کمک به او برای انجام امور روزانه و دیدار با دوستان

ناشر: Budge Studios سال انتشار: 2018

Barbie Dreamhouse Adventures

12+
5 تا 12 با همراهی والدین

طراحی خانه‎ای مخصوص شخصیت اصلی و کمک به او برای انجام امور روزانه و دیدار با دوستان

ناشر: Budge Studios

سال انتشار: 2018

بررس متن: گلاره اسلامی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
شخصیت‌های باربی و دوستانش برای کودکان آشنا‎ هستند و نقش‌آفرینی به‌جای آن‌ها برای کودک قابل‌درک و لذت‌بخش است. شخصیت‌ها با یکدیگر دوست و همراه‎اند و این دوستی برای کودک ملموس و معنادار است. کودکان به‌راحتی می‎توانند خود را در جایگاه شخصیت‎های باربی یا دوستانشان قرار دهند و تجربه‎هایی جدید یا مشابه با زندگی خودشان را داستان شبیه‎سازی کنند.
محتوای آموزشی
این بازی قدرت خلاقیت و نوآوری کودکان را توسعه می‎دهد و به آنها اجازه می‎دهد تا سبک زندگی و طراحی داخلی خانه موردنظر خود را برای شخصیت اصلی بازی اعمال کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
فشار غیرمستقیمی بر روی بازیکنان در قبول کردن الگوهای شخصیتی و ظاهری باربی و دوستانش در بازی وجود دارد که بیشتر در ظاهر زنان و روابط بین بزرگسالان تعریف‌شده است.
سهولت استفاده
استفاده از برنامه بعد از نصب اولیه نیاز به حساب کاربری ندارد و به‌سادگی صورت می‌گیرد. برنامه از طریق صحبت‌های باربی و تصاویر با کودک ارتباط برقرار می‌کند که حتی در صورت ندانستن زبان انگلیسی هم برای کودک ممکن و آسان است. برنامه از سطح سادگی مطلوبی برای گروه سنی مخاطب برخوردار است.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه برگرفته شده از سریال انیمیشنی به همین نام است. باربی به همراه خواهر و دوستانش خانه‌ای جدید دارند و کودک می‌تواند در چیدن خانه، انجام کارها، آشپزی، وقت گذراندن با دوستان باربی، لباس عوض کردن و فعالیت‌های متنوع دیگر، از نقش‌آفرینی لذت ببرد. هرگاه که یکی از خواسته‌های شخصیت‌ها را برآورده کند، بالن‌های قلبی می‌گیرد و جایزه دریافت می‌کند. این جایزه می‌تواند لوازم خانه، رنگ برای دیوارها، خوراکی برای آشپزی و غیره باشد. شخصیت اصلی از طریق مکالمه با کاربر ارتباط برقرار می‌کند که می‌تواند برای کاربرانی که انگلیسی صحبت نمی‌کنند، چالش‌برانگیز باشد. بااین‌حال تصاویر برای هدایت کودک کافی بوده و به دخالت والدین برای استفاده از برنامه (به‌جز احتمالاً در ابتدای نصب) چندان نیاز نخواهد بود. شخصیت‌ها مهربان و با ظاهر دوست‌داشتنی از کمک به یکدیگر و با هم بودن لذت می‌برند. محدودیت زمانی برای انجام کارها وجود ندارد و کودک می‌تواند مقتضای سرعت خودش از برنامه استفاده کند. بااین‌حال شخصیت‌های برنامه می‌توانند کودک را به سمت توجه به‌ظاهر، دریافت استانداردهای زیبایی مشخص، رفتارهای از پیش طراحی‌شده و همچنین خرید و مصرف سوق دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر اساس نسخه‌ی ۱.۹.۲ Android در تاریخ 97/09/11 نوشته‌شده است.

کیفیت

بازی داستان به خصوصی را تعقیب نمی‌کند و درواقع کودک است که شخصیت‌های انیمیشنی شده را به حرکت درمی‌آورد. رنگ‌های بازی بیشتر صورتی و بنفش هستند. گرافیک بازی سه‌بعدی است و موسیقی ملایمی در پس‌زمینه‌ی بازی وجود دارد که فضا را برای کودک آرام نگاه می‌دارد. بازی به‌واسطه‌ی شهرت شخصیت‌ها و نقش‌آفرینی کودک، سرگرم‌کننده و جذاب است.

مصرف گرایی

کودک ممکن است تحت تأثیر ملاک‌ها و تصاویر بازی تمایل برای خرید عروسک شخصیت‌ها داشته باشد و یا مایل باشد ظاهر خود را مانند آن‌ها درست کند. تبلیغات و خریدهای درون برنامه‌ای نیز در بازی وجود دارد.

حریم خصوصی

برنامه برای استفاده‌ی کودکان امن است و لینک‎های دسترسی و یا خرید تنها با اجازه‌ی والدین قابل دست یافتن است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 20
نسخه تست شده روی اندروید 1.4
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Budge Studios
سال انتشار 2018
اقتباس سریال Barbie Dream House Adventures