Barbie Magical Fashion

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۶ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تزئین ظاهر و آرایش شخصیت‎های باربی با انواع رنگ‎ و لباس‎ها

سال: 2014
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در این بازی با ابزار آرایشی آشنا می‎شوند و با سلیقه خود به تزئین ظاهر شخصیت‎ها می‎پردازند. پوشش و لباس‎های ارائه‌شده در بازی بعضاً نامتناسب است و کلیشه‎های جنسیتی در تمام شخصیت‎ها قابل‌مشاهده است.
  انتخاب گزینه‎ها و درک روش کارکردشان برای کودکان کم سن دشوار است به‌خصوص که هیچ نوع آموزشی برای فهم کارکرد گزینه‎ها وجود ندارد و فشار خرید درون برنامه مداوم مانع از تمرکز کودکان می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی کودکان با استفاده از لوازم‌آرایشی جادویی ظاهر باربی‎ها را تغییر می‎دهند. هر باربی دارای ویژگی‎های ثابتی مانند رنگ است و ویژگی‎های متغیر مانند سایه چشم، مدل آرایش و نوع لباس قابل تغییرند. کودکان می‎توانند با ایجاد تغییرات خلاقانه عکس‎های متنوعی از هر باربی بسازند. دسترسی به بخش بسیار بالایی از امکانات بازی منوط به خرید درون برنامه است مانند لباس‎های متنوع، طرح‎های آرایشی جدید و … . در عین حال که ظاهر بازی برای کودکان بسیار جذاب است، ظاهر شخصیت‎های باربی زنانه و با در نظر گرفتن کلیشه‎های جنسیتی طراحی‌شده‌اند. به علت موانع خرید درون برنامه و عدم آموزش روش انجام بازی ممکن است کودکان پیش از دبستان و کم سن نیاز به کمک والدین برای درک روش انجام بازی داشته باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.2 iOS در تاریخ 97/05/07 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک و دو بعدی بازی کیفیت بالا و قابل‌توجهی را ارائه می‎کند که باعث جلب‌توجه کودکان و به‌خصوص دختران بسیاری می‎شود. تنوع نوع آرایش و رنگ‎ها جذابیت خاصی در ظاهر بازی ایجاد کرده است. موسیقی متن بازی ملایم و بدون هدف‎گیری خاصی در پس‎زمینه پخش می‎شود. قابلیت چرخش شخصیت برای به دست آوردن دید بهتر از ویژگی‎های مفید و مهم بازی به شمار می‎آید. رنگ‎های اصلی بازی شاد و روشن بوده که ترکیبشان با نقاط نورانی حس جادویی و جلوه بیشتر را در بازیکن ایجاد می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تمام گزینه‎های بازی دارای حالت رایگان محدود و حالت پولی دارد که برای بخش پولی بسته‎های پیشنهادی متعددی ارائه‌شده است که از قیمت 0.99 دلار تا نهایتاً 14.99 دلار افزایش می‎یابد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  امکان به اشتراک گذاشته عکس نهایی شخصیت با استفاده از برنامه‎های پیام‎رسان و شبکه‎های اجتماعی روی دستگاه ممکن است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Budge Studios
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان