Basketball vs Zombies

thumbnail
۸ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

چالش ورزش در بین انبوهی از زامبی‌ها

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی در آغاز هیچ توضیح یا دستورالعملی ارائه نمی‌کند که این سردرگمی بازیکن را به دنبال دارد. بازیکن باید با کنترل بسکتبالیست ابتدا نزدیک توپ قرار بگیرد و سپس با برداشتن آن به سمت مستطیل مشخص‌شده بدود و توپ را با لمس دکمه پرتاب کند. سپس به تعداد عدد نوشته‌شده روی مستطیل، زامبی از صحنه حذف خواهد شد. با رسیدن به حد نصاب پرتاب صحیح قبل از تمام شدن شانس‌های بازی، بازیکن به مرحله‌ی بعد راه میابد. باگ‌های متعدد بازی در دشوار شدن کنترل آن موثر است.
  بازی دارای چالش سرعت عمل است. بازیکن در حمله‌های زامبی‌ها باید به سرعت از لا‌به‌لای آن‌ها فرار کند و توپ را پرتاب کند. این فرار به نوعی تفکر حل مساله نیز نیاز دارد تا راهی برای فرار انتخاب شود که احتمال برخورد به زامبی در آن حداقل باشد.
  فضای بازی تاریک و اطراف زمین سیاه است. زامبی‌ها به بازیکن حمله می‌کنند و بعد از هر بار برخورد به او، صفحه لحظه‌ای قرمز می‌شود اما چهره‌ی زامبی‌ها ترسناک نیست و شبیه تمساح کارتونی هستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی رکوردشکنی، نوعی شبیه‌سازی از ورزش بسکتبال است. بازی که طراحی بسیار ساده‌ای دارد، در تمام مراحل خود در یک صحنه‌ی ثابت از یک زمین بسکتبال اجرا می‌شود که اطراف آن را باتلاق فرا گرفته است. روند پیش‌روی بازی به این شکل است که هر بار روی زمین بسکتبال علامت مستطیل شکلی با یک عدد مشخص می‌شود. بازیکن با کنترل کردن پسرک بسکتبالیست باید به سمت توپ مکعبی که هر بار یک جای زمین گذاشته شده برود، توپ را بردارد و روی مستطیل بایستد و آن را به سمت تور پرتاب کند. اما در همین حین، زامبی‌هایی شبیه به سوسمار به زمین بازی اضافه می‌شوند و بازیکن را تعقیب می‌کنند. بعد هر چند ثانیه تعداد زامبی‌ها به شکل تصاعدی افزایش میابد و این چالش اصلی بازی است. بازیکن باید سریع از بین زامبی‌ها فرار کند و توپ را در تور بیاندازد. در صورتی که توپ در تور بیفتد، به تعداد عدد درج‌شده روی مستطیل زامبی از صحنه حذف می‌شود. پرتاب توپ نیازی به نشانه گیری ندارد و اتوماتیک اجرا می‌شود. اما بازی باگ‌های مختلفی دارد که تجربه‌ی کاربری را در این نسخه ناخوشایند می‌کند. گیرکردن مداوم توپ در تور، توقف ناگهانی بازی و بی‌حرکت ماندن بازیکن در باتلاق اطراف زمین از نمونه این باگ‌ها است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.0 Android در تاریخ ۱۴۰۱/8/11 نوشته شده است.

  کیفیت

  صحنه‌ی اصلی بازی ثابت و یکنواخت است. برای طراحی آن تنها از چند عنصر کلی مثل زمین و بازیکن و زامبی استفاده شده و جزئیاتی در آن وجود ندارد. بازی دارای دو حالت رکوردشکنی و مرحله‌ای است که هیچ تفاوتی در ساختار آن‌ها وجود ندارد. باگ‌های متعدد، کنترل شخصیت اصلی را سخت می‌کند. بازیکن می‌تواند با صرف امتیاز زیادی کاراکتر بازیکن را تغییر دهد. طراحی این کاراکترها معکبی است و واقیعت پذیری ندارند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‌تواند با انجام خرید از کاراکترهای جدید استفاده کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  سال انتشار ۲۰۲۲
  دستگاه های سازگار Android
  طبقه بندی امتیازی، اکشن
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست