BattleHand

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد در محیطی جادویی با استفاده از مهارت تفکر استراتژیک

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تصاویر، شخصیت‌‎ها و توانایی‌‎های عجیب آن‎‌ها محیطی جادویی را برای بازیکن ترسیم می‎‌کند که در دنیای کودکی معنادار خواهد بود.
  یکی از شخصیت‌‎های راهنمای بازی خانمی است که لباس بازی پوشیده است.
  در هر بخش توضیحاتی برای راهنمایی بازیکن وجود دارد اما منوی بسیار شلوغ و نحوه‎‌ی به‌‎روز‎رسانی پیچیده‌‎ی شخصیت‎‌ها باعث گیج شدن بازیکن خواهند شد. همچنین بخش‎‌های متفاوتی در بازی وجود دارند که استفاده از آن‎‌ها زمان‌بر و درکشان خسته‎‌کننده است. با وجود منوی پیچیده اما چگونگی نبرد‎ها آسان است و تنها با ضربه زدن روی توانایی شخصیت انجام می‎‌شود.
  پیش بردن نبردها نیاز به بهره‎‌گیری از مهارت تفکر استراتژیک دارد. بازیکن باید توانایی حریف را در نظر داشته باشد و با توجه به آن از ویژگی‌‎های افراد گروه خود استفاده کند. میزان تخریب هر توانایی نیز نوشته شده است و بازیکن باید با توجه به آن تعداد حرکات محدود خود را به نحوی برنامه‌‎ریزی کند تا بتواند پیروز نبرد شود.
  شخصیت‎‌های بسیار متنوعی مانند پیرمردی با عصای جادویی، عنکبوت‌های بزرگ، جادوگر و مردان غول‎‌پیکر در بازی وجود دارند. هر یک از آن‎‌ها توانایی‎‌های ویژه‌‎ای مانند ساخت سپری برای محافظت یا تیر آتشین دارند. مبنای بازی نبرد است و توانایی‎‌ها برای نابودی حریف استفاده می‌‎شوند اما تصاویر کارتونی و تخیلی بازی خشونت بازی را تا حدی کاهش داده‌‎اند. تصویری از جراحت در بازی وجود ندارد اما با نابودی بعضی از شخصیت‎‌ها تصویری از تابوت نمایش داده می‎‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی فانتزی شخصیت‎‌های متنوعی را وارد گروهش می‎‌کند تا با حریفان مبارزه ‎کند. شخصیت‌‎ها علاوه بر تنوع در ظاهر توانایی‌‎های منحصربه‌‎فردی هم دارند به طور مثال برخی از آن‎‌ها با تیروکمان و برخی با عصایی جادویی مبارزه می‌‎کنند. بازیکن برای افزایش شانس پیروزی خود در نبردها باید گروهی متعادل از شخصیت‌‎ها ایجاد کند اما تنها توجه به توانایی‌‎های گروه خودی ضامن پیروزی نیست. دشمنان نیز ویژگی‌‎های خاصی دارند که از عناصر اصلی طبیعت مانند آتش، هوا و آب الهام گرفته‌‎اند. بازیکن باید با توجه به نقاط قوت و ضعف شخصیت‎‌ها و با بهره‌‎گیری از مهارت تفکر استراتژیکش گروه خود را بچیند و حریفان را از بین ببرد. شخصیت‌‎ها در هر نبرد نیرو و تعداد محدودی فرصت برای استفاده از توانایی‌‎های خود دارند که در صورت به پایان رسیدن آن‎‌ها و از بین نرفتن حریف، گروه مقابل برنده خواهد شد. در طی مبارزات شخصیت‎‌هایی مانند عنکبوت‌‎های غول‎‌پیکر و ابزاری مانند نیزه وجود دارند و مبارزین تلاش می‎‌کنند تا هر چه سریع‎تر یکدیگر را از بین ببرند اما با وجود این هیچ گونه جراحت یا خون در بازی نشان داده نمی‌‎شود. حالت‌‎های متفاوتی برای نبرد وجود دارد که یکی از آن‎‌ها نبرد آنلاین با دیگر کاربران بازی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.07 iOS در تاریخ 99/09/25 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی کیفیت بسیار خوبی دارد. شخصیت‎‌ها متنوع‌‎اند و توانایی‌‎های خاصی دارند که جادویی هستند. رنگ‎‌های متفاوت و زیبایی در طراحی شخصیت‌‎ها و پس‌‎زمینه‌‎ها استفاده شده است. موسیقی متن کمی مهیج است و با جو نبردی بازی هماهنگی است. صداگذاری متناسبی با حرکت شخصیت‌‎ها نیز در بازی وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امتیازات کسب‎‌شده در بازی برای به‌‎روز‎رسانی شخصیت‎‌ها و خرید شخصیت‎‌های جدید استفاده می‎‌شود اما بازیکن می‎‌تواند حداقل مبلغ 6.99$ پرداخت کند و این امکانات را سریع‎تر در اختیار داشته باشد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اتصال به اینترنت برای انجام این بازی لازم است. بازیکن می‌‎تواند با کاربران دیگر بازی مبارزه‎‌ی آنلاین انجام دهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Kongregate, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان