Be My Eyes

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای کمک به نابینایان

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی برنامه طوری است تا بتواند تجربه‌ی خوبی برای داوطلبان و نابینایان رقم بزند و کاربران زیادی را تحت پوشش قرار بدهد. تماس با دواطلبین با امکانات داخل برنامه و بر اساس زمان مناطق متفاوت دنیا و زبان انتخابی انجام می‌شود. هنگامی که داوطلب به تماس پاسخ می‌دهد یک ارتباط صوتی (دوطرفه) و تصویری (یک‌طرفه) برقرار می‌شود تا داوطلب بتواند محیط اطراف کاربر را ببیند و نیاز او را برطرف کند. آن‌ها می‌توانند کاربران نابینا را در خواندن نوشته‌های روی محصلات غذایی، پیدا کردن اشیا و ... کمک کنند.
  آموزشی در برنامه وجود ندارد اما بخشی که مربوط به داستان‌ها و روایت کاربران از زندگی خود است می‌تواند برای بسیار از افراد الهام‌بخش باشد. ممکن است بعضی افراد رسیدن به آرزوهایشان یا موفقیت را دور از ذهن ببینند اما شنیدن روایت شخصی کاربران می‌تواند به آن‌ها انگیزه بدهد تا متوجه شوند که هیچ کاری غیر ممکن نیست. مانند روایت کاربر نابینایی که برای رفع کردن نیازهای روزانه‌اش نیاز به والدین خود داشته است اما موفق شده است تا به همراه همسر نابینایش به کشور دیگری مهاجرت کند یا کاربر نابینای دیگری که برای دوران قرنطینه‌ی پندمی برنامه‌ای چیده است تا کمک کند کارایی کاربران دیگر بالا برود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی بسیار کاربردی برای کمک به کاربران نابینا تهیه شده است. برای عضو شدن در خانواده‌ی بزرگ برنامه باید آدرس ایمیل، حساب کاربری فیس‌بوک، گوگل یا اپل را وارد کرد و حداقل هفده سال سن داشت. برنامه کاربران خود را به دو گروه افراد نابینا و افرادی که داوطلب کمک به نابینایان هستند، تقسیم کرده است. نابینایان در صورت نیاز به کمک می‌توانند از امکانات برنامه استفاده کنند تا با داوطلبان تماس تصویری برقرار شود داوطلبان هم تلاش می‌کنند تا نیازهای آن‌ها را رفع کنند و به نوعی چشمانشان باشند. زبان‌های متفاوتی مانند فارسی در برنامه وجود دارند تا کاربران متفاوت و از سراسر نقاط جهان بتوانند از آن استفاده کنند در صورتی هم که داوطلبی در دسترس نبود بلافاصله تماس به داوطلب دیگری منتقل می‌شود تا مشکلی برای فرد نابینا پیش نیاید. علاوه بر آن در بخشی از برنامه داستان‌های تأثیرگذار و الهام‌بخشی از افراد نابینا و داوطلبان به صورت صوتی و متنی در برنامه قرار دارد. مانند داوطلبی که با الهام گرفتن از یک نابینا داستانی موفق نوشته است یا نابینایی که به تازگی مدرک دکترای خود را گرفته است.برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 3.7.3iOS در تاریخ1400/06/08 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تصویر ابتدایی برنامه تصاویر گرافیکی متفاوت دارد و تعداد کاربران نابینا و داوطلب را در لحظه‌ نشان می‌دهد. با ساختن حساب کاربری و ورود به برنامه بخش روایت شخصی، تماس و تنظیمات وجود دارد. در بخش روایت، تصویر واقعی از کاربران به همراه متن و صدای آ‌ن‌ها قرار گرفته است تا کاربران نابینا هم بتوانند آن‌ها را بشنوند. برای بهتر کردن تجربه‌ی کاربری می‌توان با مراجعه بخش تنظیمات از بین زبان‌های بسیار متفاوت برنامه انتخاب کرد تا داوطلبینی با زبان انتخابی تماس را پاسخ بدهند. تماس‌ها کیفیت خوبی دارند و داوطلبین در تلاش برای کمک به رفع نیازهای نابینایان هستند. این برنامه بهترین برنامه‌ی گوگل پلی در سال 2017 و فینالیست wwdc در سال 2021 شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کمک به نابینایان تهیه شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید آدرس ایمیل، حساب کاربری فیس‌بوک، گوگل یا اپل را در آن قرار داد و بیشتر از هفده سال سن داشت. برای برقراری تماس هم باید دسترسی برنامه به دوربین و میکروفون دستگاه هوشمند را داد. کاربر با ورود به برنامه به صورت خودکار با قوانین حریم خصوصی آن موافقت خواهد کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۷.۳
  حداقل نیازمندی اندروید ۵
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر S/I Be My Eyes
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان