Bejeweled Stars

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترکیب سه رنگ مشابه در فضای آرامش‎بخش و پرچالش

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با جابه‎جایی دو رنگ با یکدیگر، حداقل سه رنگ در کنار یکدیگر قرار می‎گیرند. تنها شکل‎های تقویت شده رنگ‎ها بر اساس ترکیب بالای سه رنگ با یکدیگر از نحوه استفاده متفاوتی برخوردارند که به مرور بازیکن با آنها آشنا می‎شود. بخش‎های جانبی بازی کمی گنگ بوده و نیاز به زمان بیشتری جهت فهم کارکرد هر یک نیاز است.
  بازی به منظور آموزش ساخته نشده است، اما برای گذر از مراحل به علت محدود بودن حرکات و غیر متنظر بودن تغییرات داخل صفحه اهمیت استفاده از تفکر انتزاعی غیر قابل انکار است. بازیکن باید چرخش لوله‎های حرکتی، ورود پروانه، ساختار سنگ و شیشه‎ها، رنگ‎های بالایی و در کل تمامی جوانب را برای انجام هر حرکت در نظر بگیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نسخه جدید مجموعه بازی‎های Bejeweled و با ساختار مشابهی به بازی‎هایی همچون Candy Crush Saga است. هدف بازی در هر مرحله متفاوت است و بر اساس نوع هدفی که در بالای صفحه قرار می‎گیرد، بازیکنان در تعداد حرکت محدود، باید به هدف بازی برسند. برخلاف بازی‎های مشابه، در این برنامه فضای بازی بسیار آرام و بدون تنش یا هیجان اضافی طراحی شده است و همین امر موجب ایجاد شدن کشش در بازیکن می‎گردد. در منوی اصلی جزیره‎ای با چندین مرحله نمایش داده می‎شود و با رسیدن به انتهای هر جزیره مراحل جدید در جزیره بعدی باز می‎شوند. از موارد جانبی این بازی، وجود استیکر‎های متنوع و قابلیت‎های ویژه در این بازی است. استیکر‎ها در طول بازی باز می‎شوند و قابلیت‎های ویژه با سنگ‎های به دست آمده در طول بازی ساخته می‎شوند. جوایز متعددی در بازی در نظر گرفته شده است؛ مانند صندوق جادویی و تخم‎های پرنده. خرید درون برنامه بسیاری برای سکه و قلب وجود دارد، همچنین امکان ارسال پیام (با استفاده از Facebook) و پیدا کردن دوستان در سمت راست منو اصلی بازی قرار دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.12.0 iOS و گذر از 5 سرزمین در تاریخ 96/09/26 نوشته شده است.

  کیفیت

  موسیقی بازی آرام و تصاویر با ترکیبی از رنگ‎های ملایم و سرد در زمنیه‎ی رنگ‎های آبی طراحی شده‎اند. محیط آرامش‎بخش بازی با حرکات جادویی و تصاویر نورانی فضایی شاد و در عین حال به دور از هیجان کاذب ایجاد کرده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات مرتبط با شبکه‎های اجتماعی در بازی مشاهده می‎شود. در کنار این امر برای خرید سکه و قلب بسته‎های مختلفی از 1.99 دلار تا 99.99 دلار موجود است. پیشنهادات ویژه در گوشه صفحه منو اصلی در طول بازی نمایان می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ورود بازی با لینک ارتباط به Facebook همراه است و برای ارتباط با دوستان از همین فضا استفاده می‎شود و فشار بالایی در برقرار کردن این ارتباط در برنامه وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Electronic Art Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان