Best Fiends – Free Puzzle Game

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ایجاد توالی‌‌های بلند از مهره‌‌های رنگی همسان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی فضای فانتزی و تخیلی دارد که بازیکن را در این تخیل با خود همراه می‌کند. همچنین شخصیت‌های اصلی بازی دوستانی هستند که سعی می‌کنند با کارگروهی دشمنان را شکست دهند.
  انجام بازی بسیار ساده است در ابتدا توضیحی از داستان اصلی و نحوه‌ی ساختن توالی از مهره‌های رنگی به بازیکن نشان داده می‌شود. پس از آن با شروع هر مرحله مأموریتی برای بازیکن تعریف می‌شود که باید با انجام حرکات محدودی به آن دست یابد با پیشروی در مراحل چینش مهره‌ها به نحوی انجام می‌شود که ساخت توالی سخت‌تر ‌شود اما امکان دریافت کمک با صرف امتیاز به آسان شدن بازی کمک می‌کند.
  در هر مرحله از این بازی پازلی، مأموریتی برای بازیکن تعیین می‌شود که باید برای انجام آن‌ها توالی‌های رنگی مختلفی را در صحنه پیدا کند تصمیم‌گیری برای این‌که کدام توالی از کدام مهره انتخاب شود تا بتوان به هدف نهایی هر مرحله رسید به مهارت حل مسئله‌ی بازیکن نیاز دارد. انتخاب مهره‌های همسان به بازیکنان کمک می‌کند تا درکشان از مفهوم تشابه تقویت شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی سرگرم‌کننده تلفیقی از نمایش‌‌ انیمیشن‌های کوتاه با پازل است. طی داستان ابتدای بازی گروهی از موجودات شرور به شهر زیبای موجودات عجیب و کوچکی حمله می‌کنند و سعی در نابودی آن دارند اما پنج دوست صمیمی‌ تصمیم می‌گیرند تا با آن‌‌ها بجنگند. با ورود به صفحه‌ی اصلی بازی صحنه‌ها دو بخشی هستند. در بخش بالایی صفحه پنج دوست قهرمان هر یک روی دایر‌ه‌ای نشسته‌اند و پشت سر آن‌‌ها تصویری از طبیعت و موجودات شرور بامزه و مشکی رنگ دیده می‌شود خود این پنج دوست هم شبیه قورباغه، کفش‌دوزک، مگس، مارمولک و زنبور هستند. پایین صفحه، مهره‌‌های رنگی به شکل قارچ‌‌های بنفش، برگ‌‌های سبز، گل‌‌های زرد، قطره‌‌های آبی و توت‌فرنگی‌‌های قرمز قرار گرفته‌اند. بازیکن با کشیدن انگشت خود روی صفحه‌ی بازی توالی‌‌هایی از مهره‌‌های همسان را انتخاب و از صفحه حذف می‌کند. مهره‌‌ها داخل شکم موجود کوچکی جمع می‌شوند و سپس از د‌هان او به موجودات شرور پرتاب می‌شوند و آن‌‌ها را از بین می‌برد. هر مرحله هدف مشخصی تعیین می‌کند که باید به آن دست یافت به طور مثال در یک مرحله بازیکن باید چهل قارچ بنفش و پانزده برگ سبز شلیک کند و تعداد حرکات او نیز محدود است این محدودیت در تعداد حرکات مجاز باعث می‌شود تا مهارت تفکر حل مسئله‌ی بازیکن برای پیدا کردن توالی‌های طولانی‌تر به چالش کشیده شود. چالش بازی خیلی سخت نیست و پشت‌ سر گذاشتن مراحل آن به سرعت انجام می‌شود اما جنبه‌ی کارتونی و شخصیت‌‌های بامزه‌ی آن جذابیت خاصی به بازی می‌بخشد که آن را منحصر به فرد و جالب کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۹.۵.۰ Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی با نقاشی‌های متنوع و استفاده از رنگ‌های شاد صحنه‌های جالبی را ایجاد کرده است که برای کودکان در رده‌ی سنی پیشنهادی جذاب خواهد بود. پنج دوست قهرمان شخصیت‌های و شکل‌های ظاهری جالبی دارند آن‌ها بعد از هر پیروزی حرکات بامز‌ه‌ای هم انجام می‌دهند. افراد شرور نیز جالب هستند آن‌ها بدون هیچ تحرکی ضربه‌های قهرمانان را دریافت می‌کنند و بعد از هر ضربه چشم‌هایشان شروع به چرخش می‌کند. تصویری که برای فهرست بازی کشیده شده است دایر‌ه‌ای شکل و از طبیعتی با آب و هوای مختلف الهام گرفته شده است به طور مثال قسمتی از آن برفی و سمتی جنگلی و قسمتی دریایی و صخر‌ه‌ایست. تنها شماره‌ی مراحل روی این تصاویر نوشته شده است اما طبیعت متحرکی که در آن‌ها دیده می‌شود بسیار جذاب است. تصاویری که در پس‌زمینه‌ی فهرست نیز دیده می‌شوند با پس زمینه‌ی مراحل مطابقت دارد و اگر در فهرست مناطق برفی باشند مراحل نیز تصویر یخبندان و سرما دارند. موسیقی شاد تکراری در متن تمام مراحل استفاده شده است. بعد از هر چند مرحله مراحل ویژ‌ه‌ای برای امتیازگیری فعال می‌شود که تنوع خوبی به بازی بخشیده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در فهرست بسته‌هایی شامل امتیازات ویژه برای خرید درون برنامه وجود دارد. این بسته‌ها امکان ارتقا دادن شخصیت‌های قهرمان و همچنین دریافت وسایل تزئینی را به بازیکنان می‌دهد. تبلیغاتی نیز در همین زمینه به طور مداوم نمایش داده می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بعد از انجام چند مرحله بازی درخواست می‌کند تا بازیکن با قوانین حریم خصوصی آن موافقت کرده و اجازه‌ی دسترسی به حساب کاربری گوگل خود را به بازی بدهد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  واحد پول رایگان
  ناشر Seriously Digital Entertainment Ltd
  ارز رایگان