Bla | Bla | Bla

thumbnail
۸ سال به بالا
۴ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک به کودک برای درک لحن افراد با استفاده از تغییر شکل تصاویر با توجه به حجم صدا

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه شامل چندین تصویر است که هر یک واکنش متفاوتی به صدای کودک دارند. کودک با توجه به سلیقه خود تصویری را انتخاب می‎کند و وارد بازی می‌شود. با اینکه سازوکار برنامه ساده است اما توضیحی برای کار با آن وجود ندارد و همراهی والدین در ابتدا برای توضیح چگونگی کار و تشویق کودک برای صحبت کردن لازم است.
  برنامه با بهره‌گرفتن از تصاویر و تغییر ظاهرشان کودک را به صحبت کردن تشویق می‌نماید. واکنش‎پذبری برنامه به فرکانس‎های مختلف موجب آموزش غیر‌مستقیم تفاوت میان صداهای متفاوت به کودک می‎شود و به کودکان کمک می‎کند تا متوجه حجم صدای خود شوند و آن را کنترل نمایند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه شامل چندین تصویر (ماسک‎دار) سیاه‌وسفید است و تصاویر با تغییر صدای دریافت شده از طریق میکروفون دستگاه، ظاهر خود را تغییر می‎دهند. مثلاً دهانشان را باز می‎کنند یا چشمانشان را بزرگ می‏‎کنند. انواع صداهای تولیدشده توسط کودک موجب تغییرات متفاوتی در تصاویر می‌شوند که کودک می‌تواند شدت صدای خود را با توجه به میزان تغییرات ایجادشده در تصویر درک شود. این برنامه از تمرینی به نام «ماسک پارامتری» الهام گرفته‌شده است. ماسک پارامتری که ترکیب شرطی نیز خوانده می شود، تغییر پیکسل‎های روی ماسک توسط پارامترهایی همچون حجم صدا است و به خردسالان و کودکان اوتیسم جهت بهبود توانایی صحبت کردن کمک می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0 iOS در تاریخ 98/09/21 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  استفاده از تصاویر بزرگ و نبود رنگ توجه کودک را تنها به تغییر شکل‎ها جلب می‌کند. حساسیت برنامه به صداهای ایجادشده قابل‌ تغییر است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم مفید است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به میکروفون گوشی هوشمند یا تبلت کودک لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲
  واحد پول رایگان
  ناشر lorenzo bravi
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان