Bla | Bla | Bla

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 4 تا 8 با همراهی والدین

کمک به کودک برای درک لحن افراد با استفاده از تغییر شکل تصاویر با توجه به حجم صدا

ناشر: lorenzo bravi سال انتشار: 2011

Bla | Bla | Bla

8+
4 تا 8 با همراهی والدین

کمک به کودک برای درک لحن افراد با استفاده از تغییر شکل تصاویر با توجه به حجم صدا

ناشر: lorenzo bravi

سال انتشار: 2011

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برنامه با بهره‌گرفتن از تصاویر و تغییر ظاهرشان کودک را به صحبت کردن تشویق می‌نماید. واکنش‎پذبری برنامه به فرکانس‎های مختلف موجب آموزش غیر‌مستقیم تفاوت میان صداهای متفاوت به کودک می‎شود و به کودکان کمک می‎کند تا متوجه حجم صدای خود شوند و آن را کنترل نمایند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برنامه شامل چندین تصویر است که هر یک واکنش متفاوتی به صدای کودک دارند. کودک با توجه به سلیقه خود تصویری را انتخاب می‎کند و وارد بازی می‌شود. با اینکه سازوکار برنامه ساده است اما توضیحی برای کار با آن وجود ندارد و همراهی والدین در ابتدا برای توضیح چگونگی کار و تشویق کودک برای صحبت کردن لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

برنامه شامل چندین تصویر (ماسک‎دار) سیاه‌وسفید است و تصاویر با تغییر صدای دریافت شده از طریق میکروفون دستگاه، ظاهر خود را تغییر می‎دهند. مثلاً دهانشان را باز می‎کنند یا چشمانشان را بزرگ می‏‎کنند. انواع صداهای تولیدشده توسط کودک موجب تغییرات متفاوتی در تصاویر می‌شوند که کودک می‌تواند شدت صدای خود را با توجه به میزان تغییرات ایجادشده در تصویر درک شود. این برنامه از تمرینی به نام «ماسک پارامتری» الهام گرفته‌شده است. ماسک پارامتری که ترکیب شرطی نیز خوانده می شود، تغییر پیکسل‎های روی ماسک توسط پارامترهایی همچون حجم صدا است و به خردسالان و کودکان اوتیسم جهت بهبود توانایی صحبت کردن کمک می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.0 iOS در تاریخ 98/09/21 نوشته‌شده است.

کیفیت

استفاده از تصاویر بزرگ و نبود رنگ توجه کودک را تنها به تغییر شکل‎ها جلب می‌کند. حساسیت برنامه به صداهای ایجادشده قابل‌ تغییر است.

حریم خصوصی

دسترسی به میکروفون گوشی هوشمند یا تبلت کودک لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 2
واحد پول رایگان
ناشر lorenzo bravi
سال انتشار 2011
نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم مفید است.