Block Craft 3D

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

توسعه‎ی خلاقیت فردی با کار بر روی بلوک‎های رنگی برای ساخت قبیله‎ی شخصی

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان می‎توانند دنیای خیالی خود را در این برنامه پیاده‎سازی کنند و حس واقعیت را به آن اعطا کنند. شخصیت‎ها و روابط بینشان همگی توسط مدل رفتاری و داستان‎پردازی‎های کودکان شکل می‎گیرید.
  کنترل بازی با چرخش 360 بر روی صفحه و جلو عقب رفتن توسط یک دایره در سمت چپ پایین صفحه صورت می‎گیرند. همچنین با زدن بر روی گزینه‎ی نقشه، نمای دوری از زمین اصلی نشان داده می‎شود که به ساخت بهتر بازیکنان کمک می‎کند. با ضربه زده یا نگه‌داشته بر روی اشیای بلوکی شکل همه کاری انجام می‎شود.
  تأکید بازی بر روی خلاقیت و نوآوری بدون هیچ راه درست و اشتباهی، کمک می‎کند تا بازیکن به ساخت‌وساز بپردازد و دنیای جدید را خلق کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های شبیه‌سازی‌شده‌ی Minecraft به شمار می‎آید، در این بازی همه اشیا و لوازم به شکل مکعب‎هایی با جنس و رنگ متفاوت ساخته‌شده است؛ مانند گل، درخت، خانه و حتی خود شخصیت‎های داخل بازی. این بازی عاری از هرگونه خشونت و جنگ است و هدف اصلی آن ترویج خلاقیت و ساخت قبیله‎ای با افراد و حیوانت متنوع است. در شروع بازی با آموزش‎های کوتاه و کمک‌کننده‌ای برای یادگیری روش ساخت‌وساز چند ساختمان کلیدی و نحوه قرار دادن بلوک‎ها داده می‎شود. ساختار این بازی هیچ قوانین درست و اشتباهی ندارد و تنها محدودیت بازی منابع‎اند (که می‎توان آنها را در بازی کسب یا خریداری کرد). بعضی از مدل‎های ساختمانی آماده هستند، اما بازیکن می‎تواند ساختمان‎هایش را خارج از این مدل‎ها نیز بسازد. برای به دست آوردن حیوانات و افراد جدید در بازی باید مراحل طی شوند تا در هر مرحله تعدادی شخصیت باز شوند و قابل خریداری باشند. بازی در مراحل بالا شمشیر و تبر دارد، اما نشانه‎ای از خشونت تا چند سطح ابتدایی بازی دیده نشده است. در بخش تنظیمات بازی گزینه کمک گرفتن است که برای تازه‌واردان به بازی بسیار مفید است. بازیکنان می‎توانند به قبیله سایر بازیکنان سر بزنند و با الگو گرفتن به ساخت قبیله خود بپردازند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.4.2 iOS در تاریخ 96/07/17 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تغییر نگاه دوربین به دید بازیکن به‌صورت اول شخص یا سوم شخص بودن، کمک‌کننده است. این بازی شبیه‌سازی دنیای واقعی است که در آن شب و روز وجود دارد و برای ساخت ساختمان‎ها نیاز به چوب یا سنگ است. دنیای طراحی‌شده برای ساخت قبیله‎ی هر بازیکن محدود است و دارای پستی و بلندی‎هایی است که کار ساخت‌وساز را با دشواری همراه می‎کند. بازی دارای آواتار اصلی و چندین عضو است (می‎توان بر روی آواتار اصلی تغییراتی مانند تعویض کردن رنگ پوست، جنسیت، مو، لباس‎ها و … انجام داد). تنوع رنگی بالایی در بازی وجود دارد که محیط بازی را بسیار شاد کرده است. ساختار بلوکی بازی حس‎وحال بازی‎های پیکسلی مانند را در بازیکنان ایجاد می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۴.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Fun Games For Free
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان