Block! Hexa

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جایابی شکل‎های انتخاب‌شده در صفحه‎ای محدود

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آموزش نحوه‎ی بازی در بخش تنظیمات قرار دارد و بازیکن با کشیدن شکل پایین صفحه به داخل صفحه هدایت می‎کند در جای موردنظر خود رها می‎کند. درجه سختی از میزان بسیار ساده تا بسیار دشوار قرار دارد تا بازیکنان متناسب با سطح توانایی و سن خود مناسب‎ترین مرحله را برای بازی انتخاب کنند. درست و اشتباه بودن جایگاه هر شکل درنهایت مرحله مشخص می‎شود و امکان آزمون‌وخطا بدون هیچ محدودیتی وجود دارد.
  اگرچه این بازی به‌منظور آموزش ساخته نشده است، اما برای تکمیل صفحه نیاز به استفاده از تفکر انتزاعی است. به‌مرور با افزایش سختی بازی، کودکان نیازمند تمرکز بالاتر و دقت بیشتر به ساختار هر شکل هستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه بازی‎های پازل پر کردن صفحه با شکل‎های مشخص است. در هر مرحله شکل‎های مشخصی ارائه‌شده است و صفحه‎ی نمایش در هر مرحله متفاوت است تا چالش بیشتری پیش روی بازیکنان قرار گیرد. در برخی مواقع موانعی در صفحه قرار دارند و موجب افزایش سطح دشواری مرحله می‎شوند. تمامی شکل‎ها از بلوک‎های شش‌ضلعی ساخته‌شده‌اند و گوشه‎های خاص هر شکل کمکی برای پیدا کردن جایگاه مناسب به شمار می‎آیند. هر پازل تنها دارای یک راه‌حل است، اما امکان آزمون‌وخطا بدون محدودیتی وجود دارد. در انتهای مجموعه‎ی مراحل جایزه‎ای وجود دارد و معمولاً شامل گزینه‎های راهنمایی برای مراحل پیشرو است (از گزینه‎ها در طول بازی می‎توان استفاده کرد). ساختار آشنای این بازی هرگونه ابهامی را برای بازیکن از بین می‎برد، اما همچنان برای بازیکنان تازه‎کار قسمت آموزشی همیشه در تنظیمات قابل‌دستیابی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.4.16 iOS بعد از تکمیل سه مجموعه در تاریخ 96/09/29 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  سه تم در بازی تحت عناوین پایه، عید پاک و کریسمس وجود دارد و بازیکن با انتخاب هر یک ظاهر جزئیات بازی را تغییر می‎دهد. رنگ‎های بازی اغلب تیره‎اند، به‌جز بلوک‎ها که دارای رنگ‎های متنوع روشن‎اند. موسیقی متن بازی کاملاً یکنواخت و کسل‌کننده است و هیچ‌گونه هیجانی به جریان بازی اضافه نمی‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای ورود به بخش چرخشی امکان پرداخت 9.99 دلار وجود دارد. برای حذف تبلیغات می‎توان مبلغ 1.99 دلار پرداخت کرد (تبلیغات به‌صورت تصویری نمایان می‎شوند). برای افزایش گزینه کمکی (به شکل لامپ) بسته‎های متنوعی در فروشگاه وجود دارد و پیشنهادهای ویژه نیز در بالا فروشگاه قرار دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  راه ارتباطی با Facebook در بخش فروشگاه و تنظیمات وجود دارد. لینک ارتباط با سایت ناشر و iTunes در صفحه اصلی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴.۱۶
  واحد پول رایگان
  ناشر BitMango
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان