Blocky Farm

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن یک مزرعه و گسترش آن

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخشی در بازی به نام کازینو وجود دارد که با قرار‎گیری در آن میزان امتیازات کسب‎شده در جریان بازی بیشتر می‎شود اما هیچ طراحی خاصی برای نزدیکی کودک به مفهوم ارائه‎شده وجود ندارد.
  در هر مرحله شخصیت‎های متنوعی وارد مزرعه می‎شوند و کودک را برای انجام بازی راهنمایی می‎کنند. راهنمایی‎ها بسیار شفاف هستند و کودک به راحتی می‎تواند چگونگی بازی را درک کند. بسیاری از امکانات بازی در ابتدا غیر‎فعال هستند که این عامل می‎تواند کودک را به خرید درون برنامه یا تماشای تبلیغات بازی تشویق کند.
  جریان بازی به کودکان کمک می‎کند تا مدیریت منابع را تمرین کنند. کودک باید بتواند با منابع محدودی که در ابتدا در اختیار دارد مزرعه‎ی خود را بسازد و آن را به مرور با تلاش و صرف زمان گسترش دهد. جزئیات زیادی در بازی وجود دارد که به کودک کمک می‎کنند تا حدودی با وظایف مزرعه‎داری آشنا شوند. متن‎های بازی کودک را به مهربانی با حیوانات تشویق می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی فانتزی محتوای مدیریتی دارد. در ابتدا زمینی سر‎سبز در اختیار کودک قرار می‎گیرد او باید با ساخت مکان‎هایی مثل انبار، آسیاب بادی، زمین کشاورزی و نانوایی مزرعه‎‎ی خود را بسازد. کودک در مزرعه‎ی خود محلی نیز برای نگهداری از حیواناتی مثل مرغ و گاو تهیه می‎کند و با رسیدگی به آن‎ها محصولاتی مانند تخم‎مرغ و شیر به دست می‎آورد. او با فروش محصولات خود سود کسب می‎کند که به وسیله‎ی آن می‎تواند محصولات بیشتری در زمین‎های خود بکارد، تعداد حیواناتش را افزایش دهد و در نتیجه مزرعه‎ی خود را گسترده‎تر کند. بازی به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل انجام است که در صورت بازی آنلاین کودک می‎تواند با کاربران دیگر بازی داد‎وستد کند و برخی نیاز‎های خود را برطرف کند. جریان بازی به کودک کمک می‎کند تا با مفاهیم اولیه‎ی تجارت و مدیریت منابع بیشتر آشنا شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.2.81 iOS در تاریخ 99/07/15 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  تمامی اجزای بازی از واحدهای مکعبی شکل ساخته شده است. جزئیات زیادی در بازی وجود دارد که به خوبی فضای یک مزرعه را شبیه‎سازی کرده‎اند. در قسمت‎های متفاوت مزرعه زمین‎‏های کشاورزی، پرندگان در حال پرواز، محصولات متفاوت مثل گندم و ذرت، آسیاب، کارگران در حال کار و حتی تراکتور دیده می‎شود. در طراحی بازی از موارد جالب و تزئینی نیز استفاده شده است که به کودک کمک می‎کند تا خلاقیتش رشد کند به طور مثال او می‎تواند روی سر گاو‎های خود کلاه بگذارد و آن‏‎ها را خوشحال کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید درون برنامه و در اختیار داشتن سریع‎تر امکانات بازی به پرداخت حداقل مبلغ 2.79$ نیاز دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با دسترسی به اینترنت بازیکنان می‎توانند با کاربران دیگر دادو‎ستد کنند. با دنبال کردن پروفایل کاربران نام مزرعه و امتیازات آن‎‏ها مشخص می‎شود اما هیچ اطلاعات دیگری نمایش داده نمی‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۸۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Jet Toast sp. z o.o. spolka komandytowa
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان