Bloons TD Battles

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نابودی بادکنک‌ها با هدف پیروزی بر رقیب

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  به علت تنوع بالای گزینه‌های بازی، کودک برای شروع تا حدودی نیاز به کمک والدین دارد، اما یادگیری بازی برای کودک آسان است و پس از گذشت زمان به‌راحتی می‌تواند بازی را انجام دهد.
  بازیکنان به شکل غیرمستقیم به سمت پیدا کردن نوعی تفکر استراتژی تشویق می‎شود.
  ابزارهای مختلف جنگی در این بازی وجود دارند، اما به علت کارتونی بودن شکل‎ها و همچنین عدم وجود صحنه‌های خونریزی و با توجه به اینکه هدف موردنظر ما برای نابودی موجود زنده‎ نیست، تأثیرگذاری بخش خشونت‌بار بازی کاهش‌یافته است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی حریف به‌صورت آنلاین و تصادفی در مقابل بازیکن قرار می‌گیرد و زمین‌بازی هم به‌صورت اتفاقی انتخاب می‌شود. نیمی از زمین‌بازی برای بازیکن و نیمه‌ی دیگر آن برای حریف است. بادکنک‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف از یک مسیر مشخص وارد زمین‌ها می‌شوند و طبق مسیری در زمین‌بازی حرکت می‌کنند. هر یک از طرفین باید تلاش کنند تا با چینش درست نیروها و ابزارها در زمین‌بازی بیشترین تعداد بادکنک را از بین برده و تعداد بادکنک‌هایی که می‌خواهند از مسیر بازی خارج شوند را به حداقل برسانند. در صورت رد شدن بادکنک از مسیر مقداری از نیروی شخص کم خواهد شد و در صورت اتمام نیرو شخص، بازنده تلقی می‌شود. در این بازی تصمیم‎گیری درست با استفاده از تحلیل محیط تمرین می‎شود و درنهایت به‌نوعی تفکر استراتژی منجر می‎شود. در این بازی بازیکن می‌تواند بر اساس استراتژی انتخابی علاوه بر دفاع از خود، بادکنک‌های بیشتری را راهی زمین حریف کند. این بازی در چهار روش مختلف قابل‌اجرا است که در دو مورد از آنها هر یک از طرفین برای ورود به بازی باید هزینه‎ای را پرداخت کند و در صورت برنده شدن، سرمایه‌ی طرف مقابل به همراه هزینه‌ی اولیه‌ای که پرداخت‌شده بود به بازیکن بازمی‌گردد. ابزارهای بکار رفته در بازی به‌صورت کارتونی است و ظاهر واقع‎گرایانه‎ای ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/12/24 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 6.2.1 است.

  کیفیت

  نشان دادن صفحه‌ی بازی از بالا و موسیقی تکرارشونده‌ی بازی دلایلی است که می‌تواند جذابیت بازی را کاهش دهد اما داشتن تنوع رنگ در پس‌زمینه‌ی بازی چشم بیننده را خسته نمی‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دیدن ویدیو از بازی‌های دیگر و گرفتن مدال و سکه‌ی رایگان در این بازی پیشنهاد می‌شود و همچنین در کنار صفحه‌ی اولیه‌ی بازی تبلیغ بازی‌های دیگر نشان داده می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی برای اجرا به اینترنت نیاز دارد و برای شرکت در تورنمنت‌های بازی باید حساب کاربری ساخته شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۶.۲.۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۸