Board Kings

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۶ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیشرفت در ساخت‎وساز برمبنای شانس و سرقت پول از بازیکنان

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شهر کوچک و رنگارنگ بازی با شخصیت‎های کارتونی برای کودکان دبستانی همانند شهری تخیلی قابل‌درک و معنادار است.
  یکی از راه‎های افزایش ناگهانی سرمایه، دزدی کردن از سایر بازیکنان به‌صورت شانسی یا انتخابی است. این فرایند با قرار گرفتن در خانه کلید یا سفر به صفحه‎ی بازی سایر بازیکنان شکل می‎گیرد. البته دزدی‎های به‌صورت دوطرفه و تنها از موجودی سکه داخل بازی بازیکنان صورت می‎گیرد.
  در شروع، ممکن است بازی به نظر بسیار پیچیده برسد، ولی بعد از درک بی‎فایده بودن بیشتر ساختمان‎ها و تزئینات بازی ساختار بسیار آسان آن قابل‌درک می‎شود. بازیکنان به هیچ مهارت یا قابلیت ویژه‎ای نیاز ندارند و تنها با صرف زمان به‌مرور به پیشرفت موردنظر شهرشان خواهند رسید. البته افزایش پیچیدگی ظاهری و حرکت‎ شخصیت‎های داخل شهر به تمرکز بازیکنان به‎خصوص کودکان کمکی نمی‎کند.
  محتوای بازی به‌صورت غیرمستقیم آموزشی در مورد پس‎انداز و اداره‎ی منابع مالی ارائه می‎کند. اگرچه بازیکنان انتخابی در حجم سرمایه به دست آمده ندارند، اما می‎توانند آثار تغییرات ایجادشده در به روز رسانی‎ها را مشاهده کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی تنها به جهت سرگرمی و ایجاد فضایی شاد مملو از موسیقی و رنگ‎های زیبا ساخته‌شده است و برخلاف بسیاری از بازی‎های رومیزی بر روی ارتقای مهارت بازیکنان تمرکز ندارد. ساختار بازی بسیار شبیه به بازی معروف Monopoly ولی در سطحی بسیار ساده‌تر است. هدف بازیکنان از ریختن تاس‎ها رسیدن به سرمایه‎ای بالاتر و استفاده از سرمایه به دست آمده جهت ارتقای ساختمان‎ها و درنهایت ارتقای کل شهر است. بازی به‌طور کامل بر شانس و عدد تاس‌ها تکیه دارد و در حالت عادی در هر ساعت تنها چهار بار می‎توان از تاس‎ها استفاده کرد. دزدی کردن از سایر بازیکنان برای افزایش سرمایه فعالیتی رایج در این بازی است که اگرچه هیچ خشونتی در حین دزدی وجود ندارد و تا حدودی غیرقابل اجتناب است، اما به هر حال کمکی به درک نادرست بودن عمل دزدی نمی‎کند. همچنین تصاویر جذاب بازی به بازیکنان انگیزه‎ی بیشتری می‎دهد تا با استفاده از بسته‎های خرید درون برنامه با سرعت بالاتری در توسعه‎ی شهرشان قدم بردارند و ساختمان‎هایشان را گسترش دهند. یافتن دوستان در بازی به‌طور حتم هیجان رقابتی به بازی می‎افزاید و عاملی برای سر زدن بیشتر به برنامه است. با وجود تمام نکات مثبت و منفی این بازی به علت طولانی بودن مدت‌زمان تجدید تاس‎ها بازیکنان درنهایت زمان طولانی صرف آن نخواهند کرد و تنها سر زدن‌های مداوم و کوتاه برای رسیدن به شهر رؤیایی کافی خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.17.3 iOS در تاریخ 97/07/28 بعد از رسیدن به سطح 4 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  ظاهر کارتونی و شخصیت‎پردازی‎های طنزگونه جذابیت خاصی به بازی داده است که در کنار گرافیک سه بعدی و با کیفیت آن فضایی شاد و مفرح را برای کودکان و نوجوانان به وجود می‎آورد. موسیقی متن با ریتم یکنواخت خود در متن بازی فضایی شاد ایجاد می‎کند. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی تصاویر همگی شاد و متنوع‎اند که محیطی پر از هیجان و در عین ‎حال ملایم را به تصویر کشیده است. پرش و حرکت ریتمیک شخصیت‎ها با موسیقی متن هماهنگی دارد که توجه کودکان کم‎سن را به خود جلب می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه برای افزایش شانس پرتاب تاس، سکه داخل بازی و جواهرات از قیمت 1.99 تا 49.99 دلار قرار دارد. همچنین پیشنهاد‎های ویژه و کوتاه‌مدت با قیمت‎های مختلف نیز ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از بازی نیازمند اتصال دائمی به اینترنت است. در بخش تنظیمات هر بازیکن کُدی قرار دارد که با استفاده از آن می‎تواند با دوستان خود ارتباط برقرار کند و به آنها دستبرد بزند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱۷.۳
  سال انتشار ۲۰۱۵